Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston margherita 2000 al88x -pralka nie odsysa wody

26 Cze 2008 23:09 7474 7
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam problem z pralką - po praniu pralka ma odessać wode i odwierować pranie - nie robi tego - pan który ją naprawiał mówi że trzeba zrestartować program - mianowicie przekrecam na kropke programator jest mrugniecie kontrolne ustawiam znowu na odessanie wody ale pralka stoi - czy ktos wie moze o co chodzi ? :) dzieki bardzo za odpowiedz - pompa była wymieniana :)
    pozdrawiam Maciej :)
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Specjalista AGD
    Reset
    - wyłącz
    -ustaw na kropce pomiędzy symbolami
    -włącz
    -dioda powinna mignąć 3 razy =program skasowany
    sprawdź czy nie ma czegoś w filtrze lub turbince pompki spustowej
  • Poziom 20  
    ja proponuję wyciągnąć wąż odpływowy z otworo, może z wynalazku jakim niejednokrotnie jest taki syfonik ze sprężynką i kulką, włączyć program spustu wody i poczekać na efekty. A jeżeli jest syfonik to wyszarpać wszystko ze środka.
    pozdrawiam
  • Poziom 2  
    No więc zastosowałem sie do wszystkich rad ... niestety nie zadziałały - filtr na dole jest czysty - pompka nowa - resetuje sie pralka jak trzeba ale programy nie odpalają i nie jest to juz tylko w momencie jak przechodzi z prania na płukanie ale teraz programy nie chcą ruszyć w ogóle... nie wiem ... macie może jeszcze jakieś sugestie ?? jak pan od naprawy był (niestety mnie nie było) rozkręcił pralkę czymś poruszał ruszyła - powiedział że zrobiona wziął 100 zł i poszedł a pralka znowu stanęła w tym samym miejscu... nie powiem że ten koleś wymieniał już pompe w tej pralce...
    Jak macie jeszcze jakieś wskazówki albo sugestie to proszę pisać :) z góry dziękuje za odpowiedz - jak ktoś chce coś zobaczyć to mogę porobić zdjęcia i powrzucać na forum o ile można i napisać co gdzie rozkręcałem oraz możecie mi zaznaczyć gdzie mogę jeszcze pogrzebać :)
    z góry dziękuje

Maciek
  • Specjalista AGD
    waksy napisał:
    N ...jak pan od naprawy był (niestety mnie nie było) rozkręcił pralkę czymś poruszał ruszyła - powiedział że zrobiona wziął 100 zł i poszedł a pralka znowu stanęła w tym samym miejscu... nie powiem że ten koleś wymieniał już pompe w tej pralce...
    Jak macie jeszcze jakieś wskazówki albo sugestie to proszę pisać :)

Maciek

Jeżeli pan powiedział że zrobione i wziął pieniądze a pralka nie działa to poproś żeby w ramach gwarancji przyszedł i zrobił
  • Specjalista AGD
    Grzeje to urządzenie wodę ?? Grzałka była sprawdzana ??
  • Poziom 1  
    Chałam tylko podziękować, bo miałam taki sam problem z margharitą i zrobiłam 'reset' i podziałało - spuściła wodę. Dziękuję za pomoc:)
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Witam, miałem podobny przypadek ale jeszcze do tego obracał się w koło programator. Sprawdziłem filtr oraz pompę. Po rozkręceniu pompy okazało się że w koło wiatraczka zawinęły się strzępy materiału.
    Po wyczyszczeniu wszystko działa ok.