Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuba aktywna do samochodu / glosnik aktywny

26 Cze 2008 23:43 5276 10
  • Poziom 9  
    Cześć,

posiadam samochód corsa b z oryginalnym naglosnieniem - straszna lipa.

Wpadlem na pomysl zeby kupic jakas tube aktywna (rozumiem ze taka tuba daje dzwiek zarowno z niskich jak i z wysokich tonow) i podlaczyc pod mp3 playera i pod radio poprzez wyjscie jack (radio ma takie wyjscie a mp3 lecialyby z playera).

Generalnie chodzi mi o to ze potrzebuje jedną skrznkę / tubę ktora bede mogl w prosty sposob podlaczyc do samochodu i jak zajdzie potrzeba zeby ja wyjac zaniesc przykladowo do pokoju i podpiac pod nia komputer.

Audiofilem nie jestem - zaley mi zeby gralo dosyc glosno i czysto.

Czy taka tuba aktywna spelni moje oczekiwania? i jak taka tube podpiac do samochodu? - wystarczy ze pociagne kable np bezposrednio z akumulatora lub ew tylniej lampy a dzwiek podepne poprzez jack?

Kwota do wydania 200-300 zl.

Jesli to jest totalnie glupi pomysl to prosze nie KRZYCZEC a ew podpowiedziec cos :)
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 11  
    To troche nie tak, do samochodu powinieneś wrzucić podłączony pod radio wzmacniacz, i wtedy zgoda, MP3 do radia i jest OK. Napięcie dopływające musi być zabezpieczone, no i kable nie mogą być byle jakie znalezione w garażu po 20 latach odpoczynku i zaśniedziałe. Tuby raczej do domu nie przeniesiesz, musiałbyś mieć wolny wzmacniany i przefiltrowany na bass kanał, poza tym to skoro tuba jest samochodowa to jest samochodowa ;] No i sprawa dźwięku, tuba ma za zadanie grać dźwięki niskie a nie całe pasma więc powinna mieć przefiltrowane odpowiednie dla siebie tony, a nie od basów po tony wysokie, jeżeli chcesz uzyskać taki efekt możesz sobie kupic głosniki dwu lub trzy drożne. Może nie ma sensu ładować do i tak niewielkiego samochodu skrzynki basowej, tylko kupić jakies dobre redyjko i zestaw głośników do zamontowania w miejsca seryjne, w końcu z tego co wyczytałem z Twojego postu "tuba" w Twoim tłumaczeniu ma grać całe pasma.
  • Poziom 24  
    Nie zaczynaj od konca. Najpierw zainwestuj w dobre radio to sie duzo poprawi, pozniej wytlumisz drzwi i zobaczysz jak graja te seryjne, bo wedlug mnie jak na taki samochod to zle nie graja. a pozniej kupisz sobie Helix Dark Blue pod samo radio i bedziesz zadowolony. tylko najpierw

RADIO
    WYTLUMIENIE DRZWI
    ZESTAW ODSEPAROWANY
    DYSTANSE MDF

a pozniej mozna jakas mala skrzynke 20-25cm
    30 bedzie za wolna do takiej muzyki
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 28  
    ZelmerXXX poczytaj trochę neta i elektrode a potem doradzaj ludziom.
    Piszesz głupoty:
    "skoro tuba jest samochodowa to jest samochodowa ;] No i sprawa dźwięku, tuba ma za zadanie grać dźwięki niskie a nie całe pasma więc powinna mieć przefiltrowane odpowiednie dla siebie tony, a nie od basów po tony wysokie, jeżeli chcesz uzyskać taki efekt możesz sobie kupic głosniki dwu lub trzy drożne. Może nie ma sensu ładować do i tak niewielkiego samochodu skrzynki basowej, tylko kupić jakies dobre redyjko i zestaw głośników do zamontowania w miejsca seryjne, w końcu z tego co wyczytałem z Twojego postu "tuba" w Twoim tłumaczeniu ma grać całe pasma."

Nie ma sensu ładować właśnie TUBY do auta bo ona nie gra tylko buczy.
    Skrzynka zagra mu lepiej i nie będzie wcale duża , policz sobie ile zajmuje miejsca skrzynka z głośnikiem 25cm o pojemności 30l netto a potem zobacz ile tuba z tym samym głośnikiem.

Co do filtracji to stosuje się filtry we wzmacniaczu.

Sprzęt do auta jest do auta a domowy jest domowym.
  • Poziom 11  
    No, ja widze że ktoś nie doczytuje a już sie rzuca. Człowiek któremu próbujesz pomóc pytał o TUBĘ i to wyraźnie, lecz myślał że ona gra dźwięki niskie jak i wysokie... Spróbowałem jakoś to wyprostować a Ty dobrze nie zrozumiałeś tekstu i już krytykujesz. Nie radziłem mu wsadzać tubydo samochodu! Przeczytaj jeszcze raz oststnie zdanie "Może nie ma sensu ładować do i tak niewielkiego samochodu skrzynki basowej, tylko kupić jakies dobre redyjko i zestaw głośników do zamontowania w miejsca seryjne, w końcu z tego co wyczytałem z Twojego postu "tuba" w Twoim tłumaczeniu ma grać całe pasma." Proszę nie kontynuuj tej wymiany zdań bo to nie ma najmniejszego sensu, forum jest od pomagania a nie szukania zaczepki między jego członkami. Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    nie zelmer poprostu chcę doradzić ale autor sam chce głośno i czysto co w przypadku tuby jest nieosiągalne bo tuby robi się tylko pod efektywnośc zapominając o jakości a co za tym idzie taka tuba łomoce basem rzędu 100hz a to po dłuższym słuchaniu jest męczące.

Autor postu nie dokońca jest świadomy tego co mówi.
    Za 300zł aktywny sub do bagażnika na dodatek zasilanie z tylnej lampy.
    Awykonalne.

Jak już to proponuje:
    -kable zasilające od wzmaka
    -kable sygnałowe od radia
    -wzmak
    -sub

I to wynieie gdzieś ok 550zł wraz z wysyłką bo są takie komplety na alledrogo.

Dołoży 200zł i ma coś tam w bagażniku skoro nie jest wymagający to może to być JBL 1204 + Magnat 2000 ew Magnat xpress10 plus jakiś Carpower.
  • Poziom 11  
    nie zwróciłem uwagi na cenę, ale to nie zmienia faktu ze i tak mu nic nie proponowałem... mówimy nadal o tym samym, przyznam racje, że za taką kase to nieposzaleje ;/
  • Poziom 10  
    Ja proponuje koledze skrzynie zamkniętą, bas nie jest taki męczący w tedy do, corsy wystarczy 10 cali i oczywiscie wzmak, a propo podłaczenia tego w domu mozna owszem , nie jest to mega dobry pomysł ale da rade na upartego. Bierzesz skrzynie ze wzmakiem do domu podłanczasz pod zasilacz 12 v ok 20 A czy tam wiecej zalerzy jaki wzmak i mozna grac. Wiadomo ze wzmak nie dostanie tyle prądu z zasilacza co z akumulatora ale bendzie grac. Pozdrawiam !!
  • Poziom 11  
    Co do tego przenoszenia sprzętu do domu, jeżeli już będziesz musiał to robić to chyba byłoby lepiej mieć w domu gotowy przedwmacniacz do tej skrzyni, bo tak jak juz napisał kolega Wojtana666 przetwornica czy zasilacz nie dadzą wzmacniaczowi samochodowemu tyle prądu ile akumulator. Oczywiście tutaj powracamy znów do kwestii finansowej, bo to byłyby kolejne koszty. Uważam że powinieneś przemyśleć tą sprawę przenoszenia tej skrzynki. ;/
  • Poziom 28  
    Ty mnie dalej nie rozumiesz .
    I używaj pojęć zgodnych z ich przeznaczeniem a nie dorabiaj nowych.

Przedwzmacniacz jest to urządzenie służące do kształtowania brzmienia instrumentu, poprzez różnego rodzaju korektory (graficzne, parametryczne).

Wzmacniacz :
    Urządzenie wzmacniające sygnały wejściowe kosztem energii pobieranej ze źródła zasilającego.

Wzmacniacz muzyczny (ang. audio amplifier) jest najczęściej wzmacniaczem mocy pracującym w paśmie akustycznym (16 Hz-22 kHz). W konstrukcji wzmaczniaczy dźwiękowych klasy high-fidelity dąży się do uzyskania jak najszerszego pasma akustycznego przenoszonego przez wzmacniacz przy jak najmniejszych zakłóceniach (płaskiej charakterystyce wzmocnienia dla przenoszonych częstotliwości) i zużyciu energii. "Ampy" służą do wzmacniania sygnałów analogowych lub cyfrowych o niewielkiej mocy, pochodzących ze źródeł dźwiękowych (odtwarzaczy, mikrofonów, elektronicznych instrumentów muzycznych).

Więc Twój "przedwzamniacz" zamieniamy na wzmacniacz i to ma logiczny sens.

Komputer/mp3/odtwarzacz CD > wzmacniacz audio > skrzynka/tuba.

Końcówka mocy w Twoim mniemaniu nie jest "przedwzmacniaczem" tylko WZMACNIACZEM i to on podbije sygnał a napięciu ok 1-3V do prawie 48V oczywiście to zależy od przetwornicy we WZMACNIACZU który znajdzie się między komputerem a tubą/skrzynką.

Za "przedwzmacniacz" można nazwać komputer/mp3 bo on przesyła dźwięk prawie że gotowy do wzmocnienia go we WZMACNIACZU i napędzenia tuby/skrzynki.

Już łatwiej nie potrafię ci tego wyjaśnić.
  • Poziom 11  
    Nie musisz mi tego wyjaśniać, ja to doskonale rozumiem, może i odmiennie zastosowałem pojęcia wzmacniacz i przedwzmacniacz, ale nie przesadzajmy, skończmy już z tym, postaram sie nastepnym razem. Pozdrawiam
    Moderowany przez Sylwek:

Kończę te nic nie wnoszące dyskusje i zamykam ten temat.