Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Slican - pula darmowych minut.

M___ 27 Cze 2008 09:36 4136 35
  • #1 27 Cze 2008 09:36
    M___
    Poziom 21  

Nurtuje mnie jedno pytanko.
    Jeżeli po wyczerpaniu limitu darmowych minut Slican skieruje mnie na inne linie, to kiedy powróci na pierwotne?
    Krótko mówiąc skąd wie, że mam już nowy limit darmowych minut skoro nie jest on przyznawany na początku miesiąca tylko zgodnie z okresem rozliczeniowym dla danej linii miejskiej?

Pozdro

0 29
  • #2 27 Cze 2008 11:15
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 27 Cze 2008 11:44
    M___
    Poziom 21  

Dzięki.
    Dla pojedynczych linii czy grup miejskich bo nie mogę się doszukać?

0
  • Pomocny post
    #4 27 Cze 2008 11:51
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 27 Cze 2008 12:03
    M___
    Poziom 21  

Może kiedyś - łatwiej będzie je zdejmować. :wink:
    Na razie obejrzałem sobie CCT-1668 i wyszło mi, że kanałów VoIP to to ma 2 dla wewnętrznych i 2 dla miejskich niezależnie czy to będzie model S, L czy EU jest inaczej? Czy zrobili to tylko po to żeby móc napisać, że centrala ma VoIP?

0
  • Pomocny post
    #6 27 Cze 2008 12:14
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 27 Cze 2008 12:43
    M___
    Poziom 21  

Dzięki, ale nie uważasz, że pisanie o 118 abonentach VoIP przy max. 8 kanałach to trochę informacja dla dziennika? Tak jak przy waszym systemie DECT gdzie jest 10 kanałów niezależnie od ilości anten a słuchawek może być 100?
    A właściwie ile kanałów ma pojedyncza antena DECT w Slicanie?

Pozdr

0
  • #8 27 Cze 2008 12:51
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 27 Cze 2008 14:59
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

M___ napisał:
    Może kiedyś - łatwiej będzie je zdejmować. :wink:

Ostatnio w Wawce oficjelePanaPL w randze dr sie pofatygowali to i Tobie korona z głowy nie spadnie :idea::D

0
  • #10 27 Cze 2008 21:12
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 27 Cze 2008 22:34
    M___
    Poziom 21  

Oficjele w randze mają czas, ja muszę na siebie zarobić. :wink:

R-MIK napisał:
    Ile kosztuje karta VoIP dla 8...

Sprawdź w cenniku - to wiadomo zawsze PRZED zakupem. :D
    Różnica natomiast jest taka, że Panasonic TDA dla 32 wewnętrznych VoIP ma 32 kanały rozmówne a dla 64 ma ich 64.

R-MIK napisał:
    Max słuchawek 255...

Przy OŚMIU kanałach rozmównych :?::?::?: to żart jakiś?

0
  • #12 27 Cze 2008 23:22
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 28 Cze 2008 00:49
    nixau
    Poziom 16  

R-MIK napisał:
    W tym cudownym KX-TDA15 mamy Voip 4 kanały

R-MIK coś mało znajdujesz tego czasu na poznanie możliwości central konkurencyjnych. Dla Twojej informacji w TDA15 można zamontować kartę SIP, która pozwala uruchomić np. 8 kanałów - każdy kanał może być konfigurowany dla różnego operatora.

R-MIK napisał:
    A poczta głosowa to kosztuje 0zł tak jak w Slicanie? Czy może troche więcej?

DISA - opcja. Pewnie gratis?

pisze jako opcja. Ale fakt powinni dawać w standardzie. Niemniej jednak różnica między disą w slicanie a panasonicu jest kolosalna (na rzecz tego drugiego). Disa w panasonicu czyni cuda. Nie mówiąc już o poczcie głosowej, która naprawdę potrafi sporo rzeczy.

Macie w slicanie możliwość tworzenia ankiet z zapisem i analizą? Macie możliwość stworzenia wielopoziomowego operatora z różnymi opcjami, językami i funkcjami na podstawie CID? Macie kierowanie dzwoniącego na różne grupy z różnymi komunikatami / zapowiedziami w zależności od numeru dzwoniącego? Mógłbym tak wymieniać i wymieniać...

Dlatego disa / poczta głosowa jest jako opcja bo oferuje wiele funkcji i możliwości.

R-MIK napisał:
    A muzyke czy system nagłośnieniowy to moge podłączyć z odległości kilometra jak w Slicanie, czy musi byc przy centrali?

A po co kilometr? Do studia nagraniowego chcesz się podłączać? Do tej pory jakoś nie miałem problemów aby podłączyć zewnętrzne źródło do centrali. Najdalsza odległość od centrali do źródła muzyki, jaką montowałem u klienta to niecałe 150 metrów. Nigdy nie miałem przypadków, żeby klient prowadził źródło muzyki z 300 czy nawet 1km. R-MIK ja bazuje na realiach, a nie na jakiś wymysłach. Nawet RS-232 do drukarki zamiata w odległości 40m od centrali.

Cytat:
    cytat: "Łatwe zarządzanie systemem ( w tym zdalne ) za pomocą oprogramowania PC przez łącza ISDN"

Czyli o praktycznie bezpłatnym zarzadzaniu przez internet mozna zapomieć?

Do centrali można podłączyć się na wiele sposobów. Wymienienie wszystkich zalet Panasonica to praktycznie księżkę można pisać. Ja wiem, że informacje na panasonic.pl odnośnie central już dawno nie były aktualizowane ale klient ma wiele innych źródeł informacji odnośnie central nie tylko ze strony panasonica. Dostępne są przecież aktualne foldery / katalogi produktów i tam pisze dokładnie co jest opcją.

Cytat:
    cytat: "Obsługa domofonów, zwalniaczy zamka, systemów przywoławczych i innych urządzeń zewnętrznych"
    za free, czy może tak jednak karteczkę trzeba włożyć?

Tak jak wyżej - w każdym folderze pisze, że jest to jako opcja. Więc nadal nie rozumiem do czego pijesz.

0
  • #14 28 Cze 2008 06:30
    Tracer2

R-MIK napisał:
    byłeś na prezentacji w Wawie?

Byłem to już moje 3 szkolenie ;)a właściwie utrwalenie ;)

Nie wiem czy ceny spadły ale w zeszłym roku słyszałem okarcie ViIP Pana ,ze koszt to ok 5 kPLN sic!
    Dlatego lepiej tego nie rozgłaszać przed zakupem .......

0
  • #15 28 Cze 2008 09:27
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 28 Cze 2008 10:44
    M___
    Poziom 21  

R-MIK napisał:
    Czyli max 8 operatorów? W Slicanie 100. A ilu abonentów VoIP strawi ta karta?

Nie 100 tylko 8 reszta i tak nie ma przepustowości, poza tym porównujesz się z najmnieszym modelem.

R-MIK napisał:
    Nie pisze tylko jest napisane. Niekturzy jak widzę....

Nie "niekturzy" tylko "niektórzy", ale to chyba nie ten poziom dyskusji, prawda?

R-MIK napisał:
    Za duzo tych oipcji w Panasoniku....

A co? Przerosło Cię? :D:D:D
    Fakt, w Panasonic'u intalator musi dużo umieć, pierwszy lepszy tego nie zainstaluje. :D

R-MIK napisał:
    Kto do centrali za 3000zł założy decta za 30.000 aby obsługiwac 255 słuchawek?

Więc po co piszecie, że je obsłuży skoro to fikcja literacka, podajcie REALNE parametry to porozmawiamy.

R-MIK napisał:
    Teraz wiem, czemu ich produkty sa tak koszmarnie drogie.

TDA15 kosztuje około 2000 z dwoma ISDN i 12 wewnętrznymi na pokładzie więc nie przesadzaj. Różnica w cenie nie jest "koszmarna" tylko "realna" do możliwości.

R-MIK napisał:
    A jaka mamy korzyść z tego, że centrala obsługuje 100% ruchu dla np 300nr, skoro mamy tylko 30 kanałów na DDI (czyli 10%)?

A kto nam broni mieć więcej? I kto nam broni dzwonić wewnętrznie?"

R-MIK napisał:
    I z kim sie połączę po tym H.323

Chcesz mieć SIP to weź KX-TDE, to się nazywa wybór.

R-MIK napisał:
    Czyli o praktycznie bezpłatnym zarzadzaniu przez internet mozna zapomieć?

Ależ jest, jest, w TDE na pokładzie, w TDA na karcie LAN. Tylko co Ci przeszkadza moje BEZPŁATNE zdalne zarządzanie przez ISDN? Przecież nie bedę obciążał klienta kosztami połączenia bo to śmieszne.

R-MIK napisał:
    To wszystko to oczywiscie pytania retoryczne

Czyli nie interesują Cię odpowiedzi.
    I kto ma tu klapki na oczach?
    Mnie intereasują Wasze systemy, tyle, że im bliżej się przyglądam tym wyglądają gorzej. Plastikowa obudowa to trochę za mało na dobry produkt.

R-MIK napisał:
    I błąd. Ja znajduje czas aby poznac mozliwości konkurencji...

Ja również, na przykład teraz. :wink:
    A Ty nie poznajesz MOŻLIWOŚCI tylko szukasz co jest DROŻSZE.

R-MIK napisał:
    Ja napisałem ile kosztuje karta, dlaczego szanowny M___ nie chce tego zrobić?

Bo kart jest z 10 rodzajów i mi się nie chce.
    Tak na szybko z pamięci: TDE ma na pokładzie, do TDA są po 1500, 3000 i bodajże 7000 zależnie od pojemności i obsługiwanych protokołów.

Jak Ci bardzo zależy to mogę je wszystkie wypisać.
    Tylko po co? Skoro Panasonic obsługuje SIP i H323 a Slican nie, to i tak możemy porównać tylko SIP. Na dodatek Wasza karta ma 8 kanałów rozmównych niezależnie od ilości podłaczonych abonentów i operatorów, to jaki jest sens porównywania tego z kartą 16 czy 32?

Dodano po 3 [minuty]:

R-MIK napisał:
    A tak swoją drogą, czy do Panasonica jest dołączana instrukcja programowania po Polsku?

A dla kogo?
    Dla klienta?
    Dla instalatora?
    Do jakiego modelu?

Dla klienta jest (u was klient też już może zaprogramować własny aparat czy jeszcze ciągle nie?).
    Dla instalatora i dla KLIENTA do prostych modeli jest.
    Dla modeli zaawansowanych nie ma i mam nadzieję, że nie będzie, chociaż podobno ją tłumaczą.

0
  • #17 28 Cze 2008 10:46
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #18 28 Cze 2008 11:02
    M___
    Poziom 21  

R-MIK napisał:
    2 kanały rozmówne a 8 nr MNS czy 10 DDI

Czyli 20% a nie 8.

R-MIK napisał:
    A jak z ta instrukcja dla instalatorów po Polsku? Jest czy nie?

Przecież napisałem 10 cm wyżej.
    Do prostych modeli jest dla KLIENTA i INSTALATORA.
    Do zaawansowanych tylko dla KLIENTA.
    I mam nadzieję, że to się nie zmieni.
    :D

0
  • #19 28 Cze 2008 11:12
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #20 28 Cze 2008 11:21
    M___
    Poziom 21  

R-MIK napisał:
    Czyli ten produkt nie powinien byc dopuszczony do obrotu w Polsce! Przepisy jasno to formuują.

Z czego tyś się urwał?
    Przepisy wyraźnie mówią, że produkt musi mieć instrukcję OBSŁUGI w języku polskim.
    Do telewizorów serwisówek również się nie tłumaczy.
    Zapewniam Cię, że Panasonic spełnia WSZYSTKE wymogi określone w przepisach, nie tylko naszych ale także unijnych.

R-MIK napisał:
    Nie przeczę, że 8 kanałów to troche za mało...

Nareszcie. :D:D:D
    Nie twierdzę, że 8 to za mało samo w sobie tylko, że podawanie 8 dla 118 to za mało.
    Równie dobrze można napisać by soft dla 2000 abanentów i umieszczać to w reklamach tylko, że to byłoby nadużycie zaufania klienta.
    Dlatego Panasonic woli przeginać w drugą stronę i mieć zapas przepustowości.

0
  • #21 28 Cze 2008 23:27
    nixau
    Poziom 16  

R-MIK napisał:
    Czyli max 8 operatorów? W Slicanie 100. A ilu abonentów VoIP strawi ta karta?

Ale nie możesz zrozumieć, że Ty nadal porównujesz najmniejszy model centrali panasonica. Przecież przez zakupem klient wie ile ma linii miejskich i z zapasem wybiera centralę. Jest kilka modeli i mają one różną ilość obsługiwanych abonentów - jeżeli trzeba to są modele panasonica co obsługują 128 i więcej wszystkich połączeń aktywnych.

Co do disy / poczty to dlaczego pominąłeś choćby usługę ankietowania o której pisałem, a której nie ma w slicanie. A no tak... tak było Wam wygodniej.

R-MIK napisał:
    Operatorów może być 100, ale w jednej chwili można korzystać z 8. To tak jak w ISDN, 2 kanały rozmówne a 8 nr MNS czy 10 DDI.
    Panasłonik natomiast 8/8, jeśli sobie zlinkuję centralę z 10 oddziałami, przepraszam z 8, to ilu jeszcze operatorów VoIP mogę podłączyć? ZERO, albe wymienić kartę na droższą.

Jak widać masz niewielkie pojęcie o systemach panasonica. Przy takiej ilości oddziałów tworzy się duży integralny system. Mogę wówczas tak ustawić system, że wyjście na linie miejskie będzie zarówno z centrali pierwszej jak i tej dziesiątej. Tylko po co do każdej centrali dawać linie miejskie jeżeli nie wymaga tego projektowana infrastuktura i są określone zasoby na ruch miejski - no tak Wy w slicanie wykorzystacie tylko 10% ruchu bo Wam więcej nie trzeba. I teraz wychodzi potęga panasonica, z wykorzystaniem 100% ruchu.

Jest wiele sposobów wykorzystania zasobów w sieciowanych centralach. Przykładowo ustawiam jedną bądź dwie centrale, która obsługuje dodatkowo ruch na miejskich, a reszta central linkuje się do nich = tańszy koszt całego integralnego systemu.

Ewentualnie dla upartych można zrobić tak, że każda centrala ma jakieś zasoby wyjściowe na linie miejskie przy wyznaczonym obciażeniu pojedyńczego systemu i wówczas jeżeli brakuje jednej centrali zasobów, dostaje je od innej centrali.

Tutaj właśnie tkwi cała potęga tego typu rozwiązań panasonica. A operatorów przy zlinkowanych 10 centralach mogę mieć np. 640 i wszystkie na raz mogą być wykorzystane, a nie tak jak w Waszym slicanie, niby 100 a tylko 8 aktywnych. I tutaj wychodzą ukryte problemy w centralach Slicana.

0
  • #22 29 Cze 2008 07:31
    Tracer2

Acha,potęga Pana potęgą ,ale stąd wiadomo dlaczego ten sprzet jest tak drogi.

Slican robi swoje centrale po kątem polskiego rynku i uznał ze przy jakości obecenej obecnej infrastruktury internetowej np. 32 kanały VoIP w MAC- 6400 wystarczy ze względu na koszt.... licencji i ....łacza internetowego.Pusc sobie jednoczesnie 100 kanaow po łączu 1 MB . Zycze powodzenia.

Jezeli będzie zapotrzebowanie na takie systemy jak Kolega opisal wyzej to zostana one opracowane softowo i zaimplemetowane do upgradow ktore instalatorzy dostaja za freee.
    Na razie infrastruktura w PL opiera si raczej o PSTN i ISDN,jako taki net jest w wikęszych miastach , a i jego stabilnosc pozostawia do zyczenia.....

0
  • #23 29 Cze 2008 09:17
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #24 29 Cze 2008 12:05
    M___
    Poziom 21  

Cena, cena, wołanie przez okno będzie jeszcze tańsze, ale proszę bardzo (ceny netto):

Code:

Panasonic KX-TDA15                Slican CCT1668.S
    Centrala                1999 zł                         1460 zł
    ISDN BRA           na pokładzie                          570 zł
    Wewnętrzne      12 na pokładzie (w tym 8 syst.)  8 na pokładzie

Razem                   1999 zł                         2030 zł

/ponieważ możesz chcieć same wew. analogowe więc doliczam kartę 8szt: 919 zł /
                             919 zł

Razem                   2918 zł                         2030 zł
    -------------------------------------------------------------------------------
    Rozb. I       Panasonic KX-TDA15                Slican CCT1668.S
    Aparat systemowy         259 zł                           490 zł
    VoIP SIP 4ch.           1690 zł                          1060 zł

Razem                   1949 zł                          1550 zł
    --------------------------------------------------------------------------------
    Rozb. II     Panasonic KX-TDA15                 Slican CCT1668.S
    dodatkowych 8 ab.          jest                           800 zł
    drugi ISDN BRA             jest                           570 zł
    4 aparaty systemowe     1036 zł
    Razem                   1036 zł                          1370 zł
    -------------------------------------------------------------------------------------
    W tej konfiguracji do TDA doliczam jeszcze 4 systemowe, żeby to miało sens. (4*259)
    ---------------------------------------------------------------------------------------   
    Wszystko razem         5903 zł                            4990 zł

U mnie jest 20 wew. u Ciebie 16.
    U mnie może być 8 systemowych u Ciebie 2.

Gdzie ta twoja KOLOSALNA różnica??? Raptem 19%.
    A zauważ, że dobierałeś konfigurację według modułów produkowanych przez Slicana.

Podaj mi cenę Slicana dla centrali 6 ISDN BRA, 20 wewnętrznych systemowych wraz z aparatami.

PS. Jeśli coś przeoczyłem w cenniku Slicana to mnie popraw, mało go znam.

0
  • #25 29 Cze 2008 13:35
    telco
    Poziom 9  

witaj
    W porównaniu Slican Panasonic zapomniałes o systemie taryfikacji który w Slicanie jest w standardzie a do Panasonika musisz dokupic zewnwtrzny rejestrator koszt ok 1000 zł netto jeżeli jeszcze doliczysz do tego ze dwie bramki GSM zeby obniazyc koszty połaczen i tak slican wydzie lepiej cenowo i funkcyjnie np funkcja PATHFINDER . Fakt Aparaty systemowe Slicana sa Drogie ale masz clip na wszystkich wewnetrznych analogowych wystarczy jeden zwykly aparat z clipem. Jezeli chodzi o 6 BRA do 20 numerow to wydaje mi sie ze troszke to przesada wystarczy kupic karte 4 BRA 2 cts za 1090 zł netto

Dodano po 16 [minuty]:

Jeżeli chodzi o karte Voip na 4 kanały kosztuje 720 zl
    plus licencje chyba 50 zł
    dodatkowo za niewielkie pienadze masz system nagrywania rozmów wystarczy kupic karte pamieci i masz jeden kanal nagrywajacy do jednej minuty w standardzie koszt licencji 200 zł za kanał masz dodatkowo zdalny dostep do centrali po WANe a w panasonicu zewnetrzny system nagrywania który kosztuje sporo kasy.

Dodano po 9 [minuty]:

Porównanie panasonic slikan
    w tej konfiguracji jest niewielka roznica cenowa jezeli mozesz wycen mi ten system na panasonicu

8 BRA
    2 aparaty systemowe z konsola
    40 numerów wenetrznych z mozliwoscia rozbudowy do 58
    5 Linie miejskie Analogowe
    System zasilania awaryjnego
    2 bramki GSM
    System taryfikacji ruch przychodzacego wychodzacego
    Clip na wszystkich numerach wewnetrznych
    zarzadzanie centrala poprzez modem oraz Siec LAN
    odczyt zdalny taryfikacji połączeń

0
  • #26 29 Cze 2008 19:19
    M___
    Poziom 21  

telco napisał:
    W porównaniu Slican Panasonic zapomniałes o...

R-MIK podał konkretną konfigurację do wyceny, prawda?
    Więc sobie daruj.

telco napisał:
    Jezeli chodzi o 6 BRA do 20 numerow to wydaje mi sie ze troszke to przesada wystarczy kupic karte 4 BRA 2 cts za 1090 zł netto

Jeżeli podaję konfigurację to taką mi wylicz a nie doradzaj, że za dużo.
    Ale jak sobie życzysz mogą być 4 ISDN BRA.
    A 20 wewnętrznych ma być SYSTEMOWYCH i z aparatami.
    Czekam na wycenę.

telco napisał:
    plus licencje chyba 50 zł

W Waszym cenniku licencja ma cenę 340 zł netto za 2 kanały VoIP uniwersalne.
    I tu wychodzi następny kwiatek, cały czas słyszę szum jak to Slican ma wszystko za darmo. Teraz się okazuje, że w cenie są dwa kanały wewnetrzne i 2 zewnętrzne a na resztę trzeba bulić za licencję.
    Te 60 czy 120 minut nagrań - to samo. Dostajesz 20 minut a na resztę wykup licencję, Ścieżki infolinii 35 ale w cenie 1, a na resztę wykup licencję.
    To nazywacie "Slican ma za darmo" ?

telco napisał:
    w panasonicu zewnetrzny system nagrywania który kosztuje...

Powtarzam, nie graj z "można dokupić" skończmy jeden konkretny temat to zajmiemy się następnym.

telco napisał:

jezeli mozesz wycen mi ten system na panasonicu

Mogę, ale może najpierw doczekam się na wycenę Slicana na 6ISDN / 20systemowych.

Podaj mi jaki jest czas podtrzymania pracy w Waszym systemie zasilania awaryjnego.
    I wyceń Slicana.

Pozdro

0
  • #27 29 Cze 2008 20:16
    telco
    Poziom 9  

witaj
    konfiguracja 6 Bra oraz 20 aparatów Systemowych jest niemozliwa do zrealizowania na centrali Slican 1668S jedynie na wersji 1668L
    Taka konfiguracja jest korzystna dla Panasonica ( wszystkie dodatkowe karty kosztuja sporo kasy) chociaz swoja droga nie spotkałem klienta który kupowałby 20 aparatów systemowych bo po co ? chyba zeby miec Clipa a jezeli chce miec bezprzewodowy tel ? Zachecam Cie do wyceny konfiguracji ktorą podałem zobaczysz jakie beda roznice cenowe . Sprzedaja Panasonica i slikane ale w przetargach niestety liczy sie cena startujac z Panasoniciem napewno bym nie zarobil a tak zarobilem i mam konserwacje :)

Dodano po 18 [minuty]:

Oto wycena konfiguracji Slicana
    6 BRA 22 aparaty systemowe 16 abonentów Wewnętrznych zasilanie awaryjne

Centrala CCT-1668 2712 netto
    Modul 4 BRA 2 cts 1060 netto
    Moduł 2 Bra 2 Cts 890 netto
    Modul 6 cts szt 3 870 netto
    aparat systemowy szt 20 9800 netto
    akumulator 88 netto

-----------
    15420 netto

teraz poprosze o wycene mojej konfiguracji

0
  • #28 29 Cze 2008 21:09
    M___
    Poziom 21  

telco napisał:
    konfiguracja 6 Bra oraz 20 aparatów Systemowych jest niemozliwa do zrealizowania na centrali Slican 1668S jedynie na wersji 1668L

Według Waszej karty katalogowej, na 1668L też jest nie możliwa, zrób na MAC, co mnie to obchodzi?

telco napisał:
    Taka konfiguracja jest korzystna dla Panasonica ( wszystkie dodatkowe karty kosztuja sporo kasy)

Ja konfiguracje podobno korzystną dla Slicana wyliczyłem.
    Kosztują sporo kasy??? A miało być tak tanio. :D

telco napisał:
    nie spotkałem klienta który kupowałby 20 aparatów systemowych bo po co

To tak wygląda Wasza "taniość"? "A po co to Panu?" Gratuluję.

telco napisał:
    Sprzedaja Panasonica i slikane ale w przetargach niestety liczy sie cena...

Niestety :D:D
    Jeśli wagą w przetargu jest "cena 100%" to te 15-20% różnicy w cenie wystarczy żeby wygrał Slican, ale to nie świadczy o klasie sprzętu tylko o debilnych przepisach przetargowych.

Anglicy mawiają: "Nie stać mnie na kupowanie tanich rzeczy".

Dodano po 10 [minuty]:

Próbowałem wycenić konfigurację, ale nic z tej Twojej nie rozumiem.
    Jakie 22 systemowe jak Wasza karta katalogowa podaje max 18, a dałeś wyposażenie na 10.
    Ile czasu podtrzymuje akumulator za 88zł? 10minut?
    Możesz to wypisać bardziej przejrzyście?

I odpowiedz na moje pytanie.
    Ile naprawdę systemowych może mieć CCT.

(Idę wyceniać twoją "korzystną dla Slicana" konfigurację :D )

Dodano po 2 [minuty]:

Pisząc "wyceń Slicana" miałem na myśli również wycenę tego który mi "zadałeś".
    Czekam.

Dodano po 24 [minuty]:

Wycena Twojej konfiguracji i czekam na taką samą do Slicana.
    Code:
    Centrala                               2889

8 ISDN BRA                             2890
    2 aparaty systemowe z konsolą          1298 (konsola ma 60 przycisków, a nie jak Wasza 30)
    40 wew. z Caller ID                    5270 (analogowych, bo rozumiem, że w Slicanie stosujemy zasadę "a po co systemowe"
    8 linii miejskich analogowych          1990
    Zasilanie awaryjne                      359 (na minimum 3,5 godziny, a nie jak Wasze służące do "wygrania przetargu"
    System taryfikacji                      640
    CLIP na wszystkich wewnętrznych        jest
    Zarządzanie zdalne przez modem         jest (a po LAN, odpowiem po twojemu "a po co" jak mam przez ISDN)
    Odczyt zdalny taryfikacji              jest
    ----------------------------------------------------
    RAZEM                                15 336 zł netto

Nie wiem czy chciałeś tam pchać bramki GSM jako urządzenia, czy jako porty w wyposażeniu, wliczyłem porty. Jeśli chcesz urządzenia, to dolicz 2000.
    Ile będzie kosztował Slican?
    Czekam. :?

0
  • #29 29 Cze 2008 21:48
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #30 29 Cze 2008 21:49
    M___
    Poziom 21  

telco napisał:
    (...) 20 aparatów Systemowych jest niemozliwa do zrealizowania na centrali Slican 1668S jedynie na wersji 1668L (...)

Oto wycena konfiguracji Slicana
    6 BRA 22 aparaty systemowe ....

R-MIK napisał:
    W szkole podstawowej uczono mnie rozumieć czytany tekst. Jak widzę teraz jest inaczej bo M____ sobie z tym nie radi i to już nie pierwszy raz na forum. CCT ma możliwość podłączenia 18 aparatów systemowych i to w każdej wersji (S, L, EU).

To chyba żeś po znajomości ją kończył bo jak widzisz to nie ja napisałem 22 systemowe tylko "telco".
    I daruj sobie przytyki osobiste bo Twoje "mądrości" robią się żenujące.

R-MIK napisał:
    A Panasłonik ma w d.... Polskę.

I dlatego zrobił centrale TD w wersji PD na Polskę?
    Dlatego przeprowadza szkolenia i egzaminy w Polsce?
    Śmieszny jesteś.

R-MIK napisał:
    Pamiętam jak kilka lat minęło, gdy Panasłonik zaczął poprawnie taryfikować Polskie taryfy.

To masz ciekawą pamięć zważywszy, systemy taryfikacyjne do Panasonic'a są produkowane w Polsce.
    Gratuluję dopasowywania pamięci do potrzeb.

R-MIK napisał:
    A ile sekund na akumulatorach wytrzymuje TDA?

Przelicz sobie 11 godzin na sekundy to będziesz wiedział.

Widzę, że mogę się doczekać od Ciebie co najwyżej obelg, a nie rzetelnej informacji.
    Kiedy przechodzimy do szczegółów okazuje się, że Slican ani nie jest tani, ani dobry.
    A jedyne co mogę dostać od instalatorów zachwalających ten system to puste slogany reklamowe i wycieczki osobiste ze szczeniackimi uwagami.

Za taki poziom dyskusji jak zaprezentowałeś R-MIK to ja dziękuję.

Zamykam temat

0