Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyjscie RCA Radio visteon

Lesiu.Z 27 Cze 2008 12:45 3021 2
  • #1 27 Cze 2008 12:45
    Lesiu.Z
    Poziom 10  

Witam.

Znalazłem taki opis jak zrobić wyjście cincz do wzmacniacza.
    Radio to Visteon, model oryginalny do Faita Stilo, końcówka mocy to TDA7562

Code:
    Musimy przygotować kable, najlepiej taśmę 5 przewodową (4 końcówki + masa), kondensatory foliowe 4 szt  2,2 mikroF / 63v, kable z końcówkami chinch 4 szt po ok. 15 – 20 cm i gumową przelotkę którą będą wyprowadzone kable do wzmacniacza. Narzędzia potrzebne to: lutownica, spoiwo (cyna), klejarka termiczna, szczypce do cięcia drutu i do ściągania izolacji.

Teraz możemy przejść do montażu (lutowania wiercenia i klejenia) całości.

Wyjscie RCA Radio visteon
    Code:

Zaczynamy od przylutowania kabelków do nózek: 12, 13, 14, 15, 16 końcówki mocy TDA 7565. Nóżki: 12, 13, 15,16 to końcówki mocy, nóżka 14 to masa. Lutowanie musi być wykonane poprawnie i czysto.

Po przylutowaniu kabelków lutujemy do drugiego ich końca kondensatory. Następnie przyklejamy całość klejarką w środku radyjka.

Następnym punktem jest wywiercenie otworu w tylnej ściance i przełożeniu kabli które będą wyprowadzały sygnał do wzmacniacza. Kable te proponuję zawiązać na supeł w środku radia. To zabezpieczy nas przed wyrwaniem kabli ze środka. Następnie lutujemy kabelki do kondensatorów. Do każdego kondensatora jeden kabel. Druga żyła każdego każdego kabli musi zostać przylutowana do kabla bez kondensatora czyli masy.

Rozumiem, ze wyjście sygnału pobiera się z wejścia na końcówkę mocy czyli z wyjścia przedwzmacniacza... Ale czy naświetli mi ktoś sprawę co to za kondensatory, po co i czy mszą być?

0 2
  • #2 28 Cze 2008 02:07
    SlaweK
    Poziom 43  

Tak a jak wykonasz to nieco niechlujnie co niewprawnemu niemal napewno się przydarzy, klej z glutomatu pod wpływem temperatury puści i zrobią się zwarcia, wzmacniacz się wzbudzi przez niepoprawną impedancję dołączoną do jego wejść.... Moim zdaniem to partacki opis napisany przez ucznia cukiernika któremu się udało i nie wiadomo jak długo działało.
    Kondensatory są po to by odseparować składwą stałą ale nie pomoże to na niewielki sygnał który steruje taką końcówką, zwykle to kilkadziesiąt mV a żeb w miarę poprawnie wysterować zewnętrzne wzmacniacze potrzeba conajmniej dziesięc razy większego, bzyczeć coś to tam będzie ale poprawne napewno nie.
    Chłopie, zamiast tego kup sobie adapter z wyjść głośnikowych na liniowe na Allegro i podłączaj te tuby i inne wynalazki, będzie bezpieczniej i poprawnie elektrycznie.

SławeK

0
  • #3 28 Cze 2008 14:38
    Lesiu.Z
    Poziom 10  

SlaweK napisał:

Chłopie, zamiast tego kup sobie adapter z wyjść głośnikowych na liniowe na Allegro i podłączaj te tuby i inne wynalazki, będzie bezpieczniej i poprawnie elektrycznie.

SławeK

Coś taki narwany kolego :D
    A z tymi tubami to co, probojesz mnie jakoś obrazić czy coś?
    To ze chce podłączyć sprzęt do firmowego radia (które mi odpowiada wyglądem przykłądowo) to co, jestem jakiś gorszy czy coś :?:

Wracając do tematu, jak bym chciał isć na łatwizne to bym nie musiał kupować nic bo moj wzmacniacz ma wejście "głosnikowe" "Stare" dobre produkcje miały takie coś, ale chce to zrobic normalnie i z głową. Zrobienie czegoś "na łatwizne" nie zawsze jest najlepsze.

pozdro

0
  Szukaj w 5mln produktów