Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polsat Cyfrowy - zaniki sygnału

sopmayster 27 Jun 2008 12:53 4159 7
 • #1
  sopmayster
  Level 2  
  Witam!, mam dekoder samsung s305g i standardowa antene problem polega na ciągłym zaniku sygnału oraz zamrażaniu obrazu moje pytanie brzmi czy są jakieś wzmacniacze sygnałów? co byście mi polecili ??? ...
 • #3
  LeDy
  Level 43  
  Jeszcze podaj wartość , jakość sygnału.
 • #4
  michcio
  Electrician specialist
  I zapomnij o wzmacniaczach, chyba, że kabel ma ze 100 metrów.
 • #5
  meloch
  Level 29  
  sopmayster wrote:
  Witam!, mam dekoder samsung s305g i standardowa antene problem polega na ciągłym zaniku sygnału oraz zamrażaniu obrazu moje pytanie brzmi czy są jakieś wzmacniacze sygnałów? co byście mi polecili ??? ...


  W pierwszej kolejności sprawdzenie i ewentualną korektę ustawienia anteny. Jeśli to nie pomoże - w drugiej kolejności - sprawdzenie konwertera np. u kolegi, u którego dobrze funkcjonuje instalacja sat.
 • #6
  sopmayster
  Level 2  
  Witam!

  Dzięki wszystkim za pomoc już się wyjaśniło to wina tunera w tej chwili leży w serwisie i czekam na odbiór. PZDR
  A może ktoś mi polecic jakiś tuner żebym mógł oglądać polsat ?
 • #7
  michcio
  Electrician specialist
  Nie, jeśli myślisz o tym, że włożysz do innego tunera twoją kartę i będzie działać - Nie. Karta działa tylko w tym tunerze, z którym ją kupiłeś, nawet na takim samym modelu u sąsiada działać nie będzie.

  Musiałbyś zamówić drugi abonament Polsatu, ale wziąć nie tuner, ale moduł z kartą, kupić tuner z gniazdem na moduł i używać.
 • #8
  b_pietro
  Level 11  
  Jeśli masz zamiar oglądać tylko Polsat Cyfrowy, to wymiana tunera moim zdaniem jest całkowicie bezsensowna. Zabawa w CI, moduły, dopasowanie modułu do tunera, karty do modułu, aktualizacje softów itp. Czasochłonne, kosztowne i tylko , moim zdaniem, dla hobbystów. Tunerek który posiadasz jest dość przyzwoitym rozwiązaniem. Chodzi Nam przecież o TV a nie listę bajerów, prawda? Gdy tunerek wróci z serwisu, a chcesz by naprawdę działało to przez dłuższe lata, postaraj sie przedewszystkim o wymianę anteny! Nie musisz, lecz jeśli jest to standartowa antena polsatu (60-70cm) Ja bym wymienił ją w pierwszej kolejności. Minimum 90-95cm, oczywiście tylko aluminium. Polecam olsztyńskie Mabo. Są świetne i tanie. Kolejna rzecz konwerter. Standartowe są dość dobre, ale są standartowe. Konwerter to nie droga rzecz. W sklepach za konkret płacisz od 35 do 50zł, w allegro znajdziesz o połowę taniej. Polecam Golden Interstara i Invacoma. Kieruj się wzmocnieniem a nie szumami. Kolejna rzecz, bardzo ważna to przewód antenowy! Staraj się, by nie było go więcej jak 15m! Taka jest moja rada. Nawet gdybyś miał montować antenę raz jeszcze! Kolejna rzecz, uchwyt antenowy. Daruj sobie jakieś ruchome rurki itp. Jeśli masz możliwość montażu na balkonie, balustrada jest dość stabilna (nie rusza sie podczas wiatrów). Antena, musi być zainstalowana w taki sposób, by nawet nie drgneła przy wietrze.
  Po spełnieniu wszystkich tych zaleceń, przychodzi pora na ustawienie czaszy (anteny). Na oko...? To można doglądać ciasta w piekarniku! Miernik musi być! Jeśli o pomiary chodzi...
  Pomiaru sygnału powinieneś dokonywać na transponderach pochodzących z twojej platformy cyfrowej, czyli z Polsatu. Wybierz ten, ktróry ma najniższy sygnał i na nim ustawiaj czaszę. Zagwarantuje to, prawidłowy odbiór polskich stacji. Te zalecenie ma za zadanie wyeliminować kilka rzeczy. Jeśli nastawisz czaszę np. na transponderze MADE IN CHINA, to później, może się okazać, że kanały chińskie działają OK a Polsat Ginie!!
  Uwagę powinieneś też zwrócić na jakość przewodu ant. i stan końcówek. Daruj sobie tanie kabelki po 0,50pln za metr. Przewód musi być twardy i gruby! Jeśli się znasz, zapytaj w sklepie o tłumienie sygnału na metr. Tym sie kieruj kupując przewód. Wszystkie wtyczki FF zaizolowane, przewód nie powinien być łączony np. z kawałków. I ostatnia rzecz, pamiętaj że konwerter w antenie też się reguluje! Prawo,lewo,tył,przód. Ma to wielkie znaczenie!