Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kablówka (Radio,TV,Inet,telefon analogowy) UZIEMIENIE

Olie 27 Cze 2008 13:10 1424 0
  • #1 27 Cze 2008 13:10
    Olie
    Poziom 9  

Witam szanowne forum!!!
    Na początek przepraszam za laictwo, radiotechnika - zabawy z częstotliwościami to nie do końca moja działka:/

Czytając posty w tym dziale, zauważyłem że problem z kablówką i zakłóceniami nie dotyczy tylko mnie (np. post "Jak wykonać separator galwaniczny / kabłówka +interenet").

Miałem problem z drgającym obrazem, który przez przypadek udało mi się rozwiązać. Zanim przejdę do sedna, opiszę moją instalację/konfigurację:
    1. Instalacja el. bez uziemienia z "zerem" blok z czasów E. Gierka. Komp jest podpięty do takiego właśnie gniazdka gdzie bolec jest połączony z "zerem".
    2. Kablówka: od przyłącza spliter 2 drożny: jedna gałąź wyjściowa - tv(filtr kanału zwr.), druga gałąź drugi spliter. 1 wyjście drugiego splitera: modem(net+telefon analog), 2 wyjście drugiego splitera: karta tunerowa PCI w kompie(i filtr kanału zwr.)

Obraz drgał w 2 przypadkach:
    1. na ekranie kompa przy podłączonej kablówce do tunera w kompie, nie zależnie od tego czy program do obsługi tunera działał czy nie - nawet np. podczas pracy w BIOS-Setup
    2. Na telewizorze, podczas gdy podłączyłem wyjście composite z karty graficznej komputera. Drganie ustawało gdy odłączyłem kablówkę od TV, tak aby był podłączony sam komp.

Rozwiązanie:
    Podłączyłem ekran kablówki do "zera" w instalacji elektrycznej. Wpadłem na to zupełnie przypadkowo - intuicyjnie

Pytania/Wnioski:
    1. Wyjście LAN/USB w modemie jest chyba galwanicznie odseparowane od wejścia kablówki.
    2. Tuner TV PCI tez jest pewnie galwanicznie odseparowany od reszty kompa. Co dla mnie wcale nie było oczywiste.
    3. Czy taki "hack" jest poprawny, czy np. nie rozszczelnia kablówki, etc. Dodam że jakość odbioru kanałów TV/RADIO jest taka jak była od zawsze (tzn. taka sama nawet wówczas, kiedy mieliśmy podpięty 1 TV (zero neta, spliterów, etc.) Tzn. wszystkie programy OK z wyjątkiem kilku tych leżących w najniższych pasmach częstotliwości Ale to już jest kwestia "fachowców", bo po mojej ingerencji nic się nie zmieniło"

Pozdrawiam i proszę o głos, zwłaszcza w sprawie ostatniego punktu.

Zgodnie z punktem 15 regulaminu, proszę poprawić post.
    Użyj przycisku Kablówka (Radio,TV,Inet,telefon analogowy) UZIEMIENIE przed wysłaniem postu. Nie kasować wpisu !
    /c2h5oh/

Mam nadzieję że teraz już jest OK. Nie poprawiałem np. słów angielskich i żargonowych jak "spliter" i "kablówka", chociaż funkcja "pisownia" uparcie twierdzi że są błędne.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME