Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Vaio - walka do zwyciestwa

DawiDD 28 Paź 2007 20:07 1119 0
  • #1 28 Paź 2007 20:07
    DawiDD
    Poziom 28  

Witam
    Jestem "szczęśliwym" posiadaczem laptopa Sony Vaio PCG-F305 P2 366mhz
    Kupiłem go, uszkodzonego za ...., lepiej nie mówić. Problem był taki: lap nie zawsze odpalał, jak odpalił to potrafił się nagle wyłączyć.
    Myślałem ze to kwestia ramu - i rzeczywiście z ramem tez cos było nie tak bo po zmianie nie pokazuje sie - konflikt ram cos tam....
    Ale problem dalej nie ustąpił. W końcu zdecydowałem na zmianę procesora -kupiłem drugi - dalej nic to nie pomogło, lap nie zawsze startuje i zawiesza sie bądź resetuje. Idziemy dalej. Kupiłem płytę główna i tu dopiero niespodzianka - teraz nie działa podświetlanie matrycy ale komp startuje bo dodatkowo jeszcze zmieniłem baterie BIOSu która była wyczerpana i przez nią były problemy przy starcie. Ale dalej sa problemy tzn. podczas instalacji dochodzę do momentu pierwszego uruchomiana (win98) pokazuje sie prośba o płytę CD (już ostatnie etap instalacji urządzeń) na pulpicie i lap sie resetuje a właściwie wyłącza i migają tylko diody. W trybie awaryjnym da się odpalić windowsa, w normalnym nie. Teraz już nie kapuje, zmieniłem płytę procka ram a dalej jest ta sama wada co na początku. Z poprzedniego kompa została płytka która idzie do baterii i flopa i plyty gł, DVD flop matryca i HDD. Co z tych urządzeń może powodować takie zachowania? Dodam ze zmieniałem tez BIOS (te kostki) ze starej płyty ale nic to nie pomogło.
    A tak na marginesie co może być walnięte na plycie ze nie odpala podświetlanie matrycy( na staraj płycie działało bez zarzutu)?

Reasumując - problem takie ze podczas uruchamiania win98 komp. sie wyłącza
    Wymieniłem płytę, procesor i ram

0 0