Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz, kable, skrzynia alphwrda, jak to połączyć?

27 Cze 2008 21:22 795 2
  • Poziom 10  
    Witam,koledzy mam oto taki problem kupilem wzmacniacz magnat tarxx 600,do tego kable dietza czy jakos tak 10mm2 no i mam jakas skrzynie alpharda ale to tylko chwilowo bo czekam na JBL, ale glownie chodzi mi o podlaczenie glosnikow do wzmaka czy da sie zmostkowac 4 kanaly tak aby puscic cala moc na skrzynie? bo gdy podlaczylem 2 kanaly na wzmaka a nastepne 2 na glosniki to nic nie gralo lecz jak odlaczylem glosniki to gral sub, wiec jak mozecie to napiszcie mi jak mam podlaczyc to aby wszystko gralo czyli sub na 2 kanalach a glosniki kazdy na oiddzielnym kanale, aha na wzmaku mam przelaczanie 2,3,4 wyjscia.

Wyjscia na wzmaku
    Wzmacniacz, kable, skrzynia alphwrda, jak to połączyć?
  • Poziom 28  
    Na ch1 i ch2 dajesz w mostku skrzynkę a na ch3 lewy głośnik a ch4 prawy.

Do wzmaka doprowadzasz sygnał x2 czyli dwa przewody sygnałowe ale musisz miec radio co ma 2XRCA(czyli 4 chinche na wyjsciu front i rear/sub).

Jak masz w radiu tylko jedno wyjście czyli 1xRCA(czyli dwa chinche) to musisz zastosować trójnik typu Y.

A przełącznik ustawiasz na 3

A tak poza tematem to wzmak i skrzynka JBL to niezbyt trafny wybór.
  • Poziom 10  
    Aha no to co do podlaczenia glosnikow juz wiem co i jak tylko ciekawi mnie jeszcze te RCA, zgadza sie mam 4wyjscia RCA w radiu ale jak kupowalem kable do wzmaka dali mi tylko jedna chinche czyli 2RCA, wiec kolego bedzie tez dobrze jak zrobie tak jak napisales ze kupie taka przelotke jak piszesz i zrobie z 2=4.

A jesli chodzi o wzmak i skrzynke JBL to czemu mowisz ze to nie jest zbyt dobry wybor???