Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Micromaxx MM41568-mikrofalówka

ryba66 27 Jun 2008 22:55 4911 4
    ryba66
    Level 10  
    Witam mam problemik ze sprzętem jak w temacie , wszystko ładnie świeci cały wyświetrlacz nastawy działają ,obraca się a nie grzeje i tu problem nie wiem jak się do niej zabrać bo nie miałem z tego rodzaju sprzętem do czynienia a ponoć te forum jest bardzo pomocne.Prosze o jakieś podpowiedzi aby zlokalizować usterke.Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    gzyms68
    Level 18  
    Hej koleszko mamy ten sam problem tylko ja szukam i coś znalazłem tylko nie wiem co to jest ale według miernika nic nie pokazuje ???
    jest to jakaś biała laska z napisem 5KV 0.75A między kondensatorem a trafem też nie miałem do czynienia z tym sprzętem może ktoś podpowie???
    arekb81
    Level 27  
    Forum oczywiście jest bardzo pomocne, wystarczy użyć tylko wyszukiwarki. Jest mnóstwo napisane o kuchenkach mikrofalowych.

W tej białej lasce jest bezpiecznik, i jeśli miernik nic nie pokazuje,to oznacza że się przepalił. Na pewno też jest jakiś powód jego przepalenia. Proponuję miernikiem sprawdzić diodę prostowniczą podłączoną do masy/obudowy, oraz diode między zaciskami kondensatora, jeśli jest, bo nie zawsze występuje. Jeśli miernik na teście diody pokaże 0, oznacza to, że dioda ma zwarcie i jest do wymiany. Jeszcze można sprawdzić magnetron. Rezystancja między zaciskami jest bliska prawie zwarciu 0,4 - 1 Ohm. Miedzy zaciskami a obudową powinna wynosić nieskończoność.

Pod żadnym pozorem nie uruchamiać kuchenki ze zdjętą obudową!
    seylor
    Level 10  
    witam najczęściej pada dioda i kondensator czyba że jest już wiekowa i wypaliła sie końcówak magnetrony a to ociera sie o nieopłacalność
    a i nie uruchamiaj mikrofali bez obudowy można sie białaczki nabawić
    ryba66
    Level 10  
    Wszystko ruszyło dzięki za pomoc . Pozdrawiam