Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzator mobilny TOSHIBA RAC-08LW - nie startuje

28 Cze 2008 11:32 3197 2
  • Poziom 14  
    Witam!
    Stałem się posiadaczem klimatyzatora przenośnego TOSHIBA RAC-08LW.Niestety po podłączeniu go do sieci uruchamia się tylko wentylator.Słychać,że włącza się jeszcze jakiś przekaźnik,ale po sekundzie się rozłącza.Rozebrałem urządzenie i na krótko podłączyłem sprężarkę-wystartowała i zaczęła chłodzić .Jestem elektrykiem,więc to potrafiłem zrobić.Niestety moje kontakty z chłodnictwem ograniczały się do podjadania z lodówki i tak oto jestem zdany na Waszą pomoc.
    Przeczytałem wszystkie posty wyszukane pod hasłem "klimatyzator",ale w nich są bardzo fachowe określenia i nie bardzo wiem jak np. przeczyścić parownik,ani co to jest.W moim klimatyzatorze jest ok. 10-litrowy zbiornik na wodę-do czego?W wydostającej się z tego baniaczka wodzie jest częściowo zanurzona spirala połączona ze sprężarką.Są dwie chłodniczki-duża i mała????
    Szkoda mi tego urządzenia wyrzucać-być może problem tkwi w jakimś zanieczyszczeniu,bo pełno na dole osadu kamienia z wody.
    Gdyby ktoś miał jakąś instrukcję jak to wszystko powinno być eksploatowane i jak usuwać usterki-byłbym wdzięczny.
    Pozdrawiam!

zgł
  • Poziom 31  
    Czyszczenie jak najbardziej, ale prawdopodobnie blokuje start jakiś element zabezpieczenia- pływak, presostat, termostat. Trzeba szukać przerwy na drodze elektrycznej, chyba że uszkodzona jest sama elektronika.
  • Poziom 14  
    Przeczyściłem wszystko,łącznie z przedmuchaniem sprężonym powietrzem chłodnic i zadziałało!
    Dziękuję za pomoc!!!