Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik silków krokowych, sterowanie w rytm muzyki

13 Lut 2004 05:38 1671 5
 • Poziom 11  
  Czy ktoś może ma schemacik, sterownika silnikiem lub silnikami krokowymi, sterowany sygnałem audio, lub z mica :), Można uzyskać ciekawe efekty. Mam nadzieje że ktoś pomoże mi zrobić coś takiego :D
  CZy ktoś może podzielić sie wiedzą ????
 • Użytkownik obserwowany
  Oczywiście można cuś takiego zbudować :) Podaj tylko rodzaj silnika, bipolarny, unipolarny i poziom sygnału na wejściu :) oraz nap. zas. jakie chcesz podać na silnik :)
 • Poziom 26  
  Ja robiłem, aczkolwiek nie sprawdziłem, jaki efekt wizualny to daje, bo miałem wykonać tylko elektronikę. Proponuję zrobić sterowanie na jakimś małym mikrokontrolerze, bo wtedy można dzięki programowi uzyskać ciekawe efekty i łatwo przeprogramować, wcześniej robiłem na PLD, ale w tym przypadku możliwości układu są ograniczone. Sterowanie silnikiem zależy natomiast od jego rodzaju....
 • Poziom 11  
  thx za tak szybką odpowiedź, ja niestety pozbyłem sie kompa wskutek przepięcia w sieci energetycznej i niemogłem odczytać odpowiedzi.
  Chciałem zrobić jakichś prosty efekt dyskotekowy i pomyśłałem sobie że może dałoby się coś zrobić na wzór Edenu to taka lampka, dwa silniczki krokowe i soczewka (niemam pojęcia skąd taką skołować, może ktoś wie???) a co do silników to jestem troche zielony w tym temacie i dlatego prosze o pomoc. Bo może ma ktoś jakichś schemacik. A jeśli chodzi o ten mikrokontroler, to jest gdzieś na forum jakichś artykuł o tym bo niewiem zabardzo jak można programować i jak to wykorzystać. Prosze o pomoc :)
 • Poziom 11  
  Thx bardzo, :) No to mam lekturke :))))
  POZDRAWIAM!!!