Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosh s10r1b - nie wypompowuje wody

28 Cze 2008 16:20 4620 4
  • Poziom 10  
    Zmywarka Bosh s10r1b nie wypompowuje wody. Zona zauważyła, że było czuć zapach spalonej izolacji. Zmywarka pobiera wodę grzeje, myje natomiast nie wymienia wody . Po zakończonym cyklu woda zostaje w zmywarce. Wszystkie kanały drożne, pompka się kręci. Od czego zaczęć?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Może być uszkodzona pompa spustowa wody, trzeba tez sprawdzić drożność przewodów spustowych
  • Poziom 10  
    Są drożne. Zaciągnąłem wodę przez przewód odkurzaczem. Jak dostać się do pompki. Jeżeli to jest to co się kręci po prawej stronie pod sitkiem to jest ok

Dodano po 27 [minuty]:

Jest tam jakiś elektrozawór. Rozebrałem prawy bok i pompka się kręci

Dodano po 7 [minuty]:

Jak się dostać do elektrozaworu który przłącza wodę na zewnątrz lub na spryskiwacze
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    Po prawej stronie to jest pompa myjąca. Ta którą powinieneś sprawdzić jest po lewej stronie i jest znacznie mniejsza.
  • Poziom 10  
    Właśnie ją wymontowałem przesmarowałem i podłączyłem pod 220V .Składam i sprawdzę czy śmiga. Niestety był konieczny demontaż dołu

Dodano po 44 [minuty]:

Zamykam temat. Pompka naprawiona przesmarowana nie wiem na ile jeszcze pochodzi ale temat zostawiam potomnym. Szkoda że trzeba robebeszyć całą zmywarkę. Kiedyś miałem problem z pobieranie okazało się że nie były drożne z lewej strony zmywarki zespoły kanałów. Pozdrawiam i zostawiam niech te wiadomości komuś posłużą.