Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Adaptacja ECU w vw polo 2002r

28 Cze 2008 17:00 7624 6
  • Poziom 9  
    witam
    mam problem nie mogę zaadaptować ECU w vw polo 2002r robię wszystko zgodnie z opisem ze strony rostecha czyli loguje się robię adaptacje jednak stary vin w Ecu się nie zmienia na vin auta, posiadam 2 piny czyli starego ecu i nowego(używanego) który chce zaadaptować robię to vagiem 704.1 jednak się nic nie zmienia immo blokuje odpalenie auta i vin bez zmian może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem czy po prostu ten vag sobie nie radzi z tym, czym to zrobić??
    pozdrawiam
  • Poziom 17  
    jak masz pelna wersje to napewno nie jest to wina sprzetu,vagiem robbi sie to bez problemu..
    opisz dokladnie jak to robisz,moze cos sie uda zrobic..
    czy kody immo masz dobrze zczytane?
  • Poziom 9  
    wydaje mi się ze to jest pełna wersja i robię to tak: najpierw 01 silnik potem logowanie wpisuje kod ,potem robię adaptacja kanał 50 testuj i wtedy mam opcje 7-cyfrowy pin/skc wchodzę w ta opcje wpisuje ten pin który wcześniej zamieniam takim małym programikiem z pinu 4-cyfrowego potem biorę zapisz jednak w górnym oknie tam są chyba takie 4 okna wyskakuje pin? na zmianę z czekaj jednak zostaje chyba napis pin? potem biorę gotowe powrót jednak vin zostaje bez zmian czyli inny vin niż samochodu . Piny są raczej dobrze sczytane ponieważ były sczytywane programatorem i pin do starego ECU był także z licznika ściągany vag tacho usb i wyszedl taki sam jak z programatora takze nie wiem gdzie tkwi problem adaptacje robie wedlug opisu http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/Immo3-ecu-swapping.html
    pozdrawiam

do tego słyszałem ze są jakieś programy pod dosa które adaptują za pomocą 4-cyfrowego pinu i nie trzeba nic przeliczać

Regulamin, p.11. Proszę poprawić tytuł tematu. [MS]
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    2.3.2 Wymiana jednostki sterującej silnikiem na już używaną wcześniej (z immobilizerem III generacji).

Funkcja 01 – elektronika silnika
    Funkcja 11 – login
    XXXXX
    (wpisujemy kod immobilizera którego numer identyfikacyjny znajduje się w pamięci jednostki sterującej silnika)
    Funkcja 10 – dopasowanie
    Kanał 50
    Funkcja 06 – zakończenie wykonywania polecenia

Po tej operacji w jednostce sterującej silnikiem zostanie zapisany nowy numer nadwozia i nowy numer identyfikacyjny immobilizera.

7cyfrowe kody to sa kody zmienne jednodniowe
    program ktorym przeliczasz kod to chyba licz pin..
    ja nie robilem nigdy tym programem,w tym programiku na dole jest funkcja ustawiania daty,moze trzeba poprawnie ustawic date
    pozdr.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    cysiek, gdzieś ten opis znalazł?
  • Poziom 17  
    With the USED ECU (ECU #2) in vehicle, (the Immobilizer light will be flashing, that's okay for now)
    [Select]
    [01 - Engine]
    [Login - 11]
    [Use 7-digit PIN/SKC]
    Enter the 7-digit PIN from ECU #2, Date on which the PIN was GENERATED BY THE DEALER, along with the dealer's Workshop Code (WSC) and the Importer number
    [OK]
    [Do-It!]
    (You just "introduced" yourself to ECU#2 and the ECU should listen to you since you knew how to login. The ECU is now ready to learn its new home.)

[Adaptation - 10]
    Enter 50 in Channel Number
    [Read]
    [Use 7-digit PIN/SKC]
    Enter the 7-digit PIN from ECU#1, Date on which the PIN was GENERATED BY THE DEALER, along with the dealer's Workshop Code (WSC) and the Importer number
    [OK]
    [Test]
    [Save]
    [Done, Go Back]

tu masz dokladna procedure dopasowania uzywanej jednoski sterujacej

Dodano po 3 [godziny] 39 [minuty]:

pierwszy instrukcje mam z seszytow serwisowych vw,druga jest z ross tech
  • Poziom 9  
    i właśnie robię według tej procedury tylko za pierwszym razem wpisuje pin 5-cyfrowy a za drugim w adaptacji jest tylko możliwość 7-cyfrowego z podaniem daty itd i przerabiam wtedy programem z 4 na 7 cyferek niby go akceptuje i dalej vin zostaje bez zmian:|