Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[size=24]Renault Espace IV 2.0 16V sequent24 duże zużycieLPG

piotr684 28 Cze 2008 21:55 7259 12
  • #1 28 Cze 2008 21:55
    piotr684
    Poziom 9  

Witam wszystkich,
    Interesuje mnie czy ktoś ma taką lub inną instalację LPG w Renault Espace IV 2.0 i jakie jest spalanie....?
    Mój spala około 12L /100km przy bardzo delikatnej jeździe niemal na pusto.... przy 80% trasa 20% miasto, trochę mnie to dziwi ponieważ przy takiej samej delikatnej jeździe na benzynie było to między 7,5l do 8,5L na 100km....
    Zastanawiam się skąd tak duże rozbieżności , zapewniali że auto będzie spalać LPG 10-15% więcej niż benzyny......[b][size=24][/size][/b]

0 12
  • #4 11 Lip 2008 18:51
    Labobas
    Poziom 17  

Ja mam kombiaka 2.0 i pali mi tyle samo,tylko ,ze ja jezdze tylko po miescie.

0
  • #5 13 Lip 2008 15:45
    piotr684
    Poziom 9  

Widzicie , to chyba nie tak do końca..... wcześniej jeździłem Picasso 1.8 16V i palił mi przy delikatnej jeździe 8,5 litra, a przy ostrej jeżdzie na trasie 9,5 do 10,5 max...... ale tam miałem inny komputer do gazu i mogłem zrobić mapę do gazu i do benzyny i dopasować je niemal idalnie, silnik chodził idealnie ale skusiłem sie na BRC po wypowiedziach internautów i teraz mam wątpliwości.......

0
  • #6 13 Lip 2008 16:41
    Labobas
    Poziom 17  

Na trasie to max 10l lpg mi pali.

0
  • #7 13 Lip 2008 22:17
    vvaldek
    Poziom 28  

... ostatnio mialem klienta ktory 2 dni po zalozeniu gazu przyjechal z pretensjami i twierdzil ze pali mu 16 L Audi 1.8 20 V . za chwile przychodzi moj kolega i jemu mowi ze pali 15 . odprawilem goscia i kazalem przyjechac na regulacje jak zrobi okolo 1000 km , oczywiscie przyjechal i o dziwo spalanie juz spadlo do okolo 10 . ja osobiscie juz zrobilem troche kilomertow na gazie i z doswiadczenia wiem ze na pelnym zbiorniku w moim przypadku okolo 25 L potrafi byc roznica w ilosci przejechanych km nawet ponad 50 km przyczyna jest oczywiscie badziewiasty gaz

0
  • #8 14 Lip 2008 20:43
    piotr684
    Poziom 9  

Widzisz vvaldek ja już jakiś czas temu straciłem zaufanie do większości gaziarzy i póki co nie trafiłem na rzetelnego( a może byli niedouczeni )
    Zapewne masz rację mówiąc o gościu który przejechał kilka kilometrów i już wiedział ile auto mu pali.....
    Mój problem polega na tym , że bardzo dużo jeżdżę autem i chyba za dużo zauważam a niektórzy np. osoby ustawiające nie lubią takich ludzi zwłaszcza jak zrobili coś na odpier....
    Do BRC jeszcze się nie dobrałem z braku czasu...... ale pewnie i ten system będę zmuszony rozpracować bo jakoś nie wierzę, że sequent 24 jest takim sobie systemem raczej myśle , że to kwestia rzetelnej regulacji.... i wszystko.
    Wcześniej w Picasso miałem KME Akme i trzy światy....... póki nie wziołem się sam za regulację .

Moje pytaie na forum miało dać mi odpowiedź czy marnować swój czas na naukę i pieniądze na to by samemu poprawiać innych czy pozostawić tę kwestię w spokoju dowiadując się od innych że nic nie da się więcej zrobić z tym moim BRC SQ24.....

To auto trochę waży .... i to też nie jest bez znaczenia bo jakieś 250 kg więcej np. od Picasso.... a nikt ze znajomych nie ma akurat tego auta więc nawet nie mam jak skonfrontować..... ale wciąż wydaje mi się że tochę za dużo pali ..... chyba że się myle...?

0
  • #9 14 Lip 2008 22:09
    vvaldek
    Poziom 28  

. jeszcze jedna ciekawostka ,mielismy upierdliwego klienta ze stara skoda Faworit ktory caly czas twierdzil ze pali 15L wiec kolega sie wqu... i po zatankowaniu do pelna ruszyli na jazde probną 50 km w jedna strone i 50 spowrotem po powrocie zatankowali gaz ponownie i weszlo okolo 6.5 l od tej pory gosc sie nie pojawil a co do instalacji seqent to obserwojac prace sondy lambda podczas jazdy mozesz stwierdzic czy inastalacja jest dobrze wyregulowana czy zle ostatnio pojawil sie nowy program do BRC . ja bede jutro go testowal . na pierwszy rzut oka wydaje sie lepszy niz ten poprzedni . i nie trzeba klucza sprzetowego choc ten juz dawno jest rozpracowany

0
  • #10 16 Lip 2008 18:01
    piotr684
    Poziom 9  

i jak ten nowy programik....? mógłbyś mi go podrzucić...?
    Zastanawia mnie , ale chyba raczej nie mam podłączonego SQ24 do sondy....

0
  • #11 26 Lip 2008 19:03
    porto2005
    Poziom 10  

Witam!

Też skusiłem się na BRC Sequent 24 MY07. W poprzednim wozidełku miałem Landirenzo Omegas i hulał świetnie. Sequenta zażyczyłem sobie do Golfa III z silnikiem 2.0 8v. W trasie na benzynie spalanie wyszło mi ok. 7,5l na 100 km. Styl jazdy raczej nieekonomiczny. Tą samą trasę zrobiłem na gazie spalanie 11,5l/100 km. Jakbyś nie pieścił pedału gazu poniżej 10l/100 km nie zejdziesz. Nie jestem w stanie podjechać do warsztatu, którego z resztą nie polecam. Chciałbym regulację zrobić sam. Czytałem przeważnie opinie, że Sequenta ciężko się reguluje, ale warto spróbować choćby dla samej frajdy.
    Znalazłem 2 wtyczki: jedna 4 pinowa-1 pin czarny przewód,2-czerwony,3-wolny,4-biały; druga 3-pinowa-1-biały,2-czarny,3-czerwony. Z opisu systemu mi wyszło, że 1 jest do datkowego map sensora a druga do podpięcia się z komputerem. Teraz nie wiem, czy komunikacja jest po jendym przewodzie a dwa pozostałe do +12V i masa. Nie sprawdzałem tego. Muszę sam zrobić kabelek. Podobno automatyczną kalibrację robi się bez dodatkowego czujnika ciśnienia. Ma ktoś jakieś doświadczenia, którymi może się podzielić?

Pozdrawiam
    Marcin

0
  • #12 27 Lip 2008 11:26
    piotr684
    Poziom 9  

Dobrze kombinujesz, też walczę z tym problemem , właśnie wczoraj znajomy z forum zrobił w moim aucie nową konfigurację SQ24 i pokazał jak ewentualnie nanosić poprawki ..... za co WIELKIE DZIĘKI dla NIEGO!!!!

0
  • #13 16 Paź 2008 09:15
    MagicOl
    Poziom 11  

piotr684 napisał:
    Dobrze kombinujesz, też walczę z tym problemem , właśnie wczoraj znajomy z forum zrobił w moim aucie nową konfigurację SQ24 i pokazał jak ewentualnie nanosić poprawki ..... za co WIELKIE DZIĘKI dla NIEGO!!!!

piotr684: to podziel się wrażeniami z zachowania auta i z spalania. Nie obrazilibyśmy się jakbyś nieco zdradził tajniki regulacji ;-) Jak regulował ten twój znajomy ? Z dodatkowym MAP Sensorem ?

0