Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skrzynia z głośnikiem + wzmacniacz + kable całość do 350 zł

29 Cze 2008 16:05 2127 19
  • Poziom 9  
    Witam jestem początkującym użytkownikiem i zwolennikiem Car Audio. Możecie mi pomóc wybrać jakiś fajny sprzęt audio aktualnie posiadam samochód Fiat Siena ale za niedługo zamierzam zmienić na coś mniejszego coś takiego np jak SC. I pytanko do was jaki sprzęt dobrali za te pieniądze wiem że to jest mało ale jestem początkującym zwolennikiem Car audio i co na początek na moim miejscu byście wybrali.
    Pozdrawiam!!! i z góry dzięki :)
  • Poziom 28  
    Moim zdaniem lepiej będzie jak najpierw zmienisz auto. Jak już to zrobisz wtedy zająć się przodem w samochodzie(radio i zestaw odseparowany w wygłuszonych drzwiach), a potem dopiero myśleć o subie do bagażnika. Bo co da ci sub w bagażniku jak nie będziesz miał średnich ani wysokich tonów.
  • Poziom 12  
    Ten sprzęt ma być nowy??? Za 350zł nie zaszalejesz za bardzo.
  • Poziom 24  
    a jaki masz system przedni i radio?
  • Poziom 28  
    Prędzej co to za słuchanie muzyki kiedy tylko jest bumbumbumluplup skoro nawet vocalu w piosence nie słychać albo instrumentów??

Teraz taka moda panuje złóżcie mi zestaw za xxxzł nie ważne jaki byle walił a jak pytasz się co masz na przodzie to odpowiedz pada 10cm alpierdy współosiowe.

Normalnie żal....

No ale lato przyszło fajna pogoda to trzeba laseczki wyrywać na dzwoniącą klapę w bagażniku i latającą rejestracje z tyłu.

Ostatnio miarą tego jaki masz porządny sprzęt w aucie jest puszczenie muzyki głośno i wpatrywanie się we wsteczne lusterko jak sobie ładnie skacze :D:D

Ja w maluchu poluźnie lusterko wsadze jakiegoś bushmena na firstcie i i też będe miał wypasiony sprzęt bo mi ładnie lusterko skacze.

Podaj kolego konfiguracje przedniego zestawu to będziemy się zastanawiać.
  • Poziom 9  
    hehe jak wiem że są jakieś głośniki :D tzw 150 x2 szerokopasmowe jakieś bez firmówki oraz gwizdki x2 w lusterkach do tego z tyłu 2 x 200 głośniki niskotonowe choć jak by miały taką moc powinny dobrze grać ehhh Radio Nec 4x40 watt nie wiem czy to prawda ale raczej tylko nie ma ile podaję producent

pozdrawiam!!!

Chłopaki na początek mi wystarczy taki sprzęt do 350 zł albo do 400 może być ewentualnie ale to maxXx

jeszcze raz pozdrawiam!!!

Dodano po 1 [minuty]:

z przodu myślałem nad głośnikami Hertz nie wiem czy to dobry wybór??

pozdrawiam!!!
  • Poziom 28  
    Hertzy to bardzo dobry wybór. Ale na tym radiu rewelacji nie będzie. Choć i tak zagrają o niebo lepiej niż te co teraz masz.
  • Poziom 9  
    dzięki a skrzyneczkę jaką byście proponowali ?? blaupunkt może soling sam nie wiem bo się nie znam i pytam was profesjonalistów :) autko zmienię w przyszłym roku więc troszkę to potrwa :/ "Takie czasy..."

pozdrawiam !
  • Poziom 10  
    rozejzyj sie za czyms uzywanym, np z głosnikiem hertza, helixa lub jbl
  • Poziom 19  
    Na all........ jest tuba MAGNAT streetracer 3000 XXL nówka za 222zl i do tego zrób sobie jakiś wzmak na elektrodzie jest pleno schematów bo za ta kasę dobrego nie kupisz
  • Poziom 33  
    Ja zrobiłem 300W/8Ω na kości tda7250. Ale taniej będzie chyba zrobić holtona, daje 400W/4Ω. Do tego jakaś przetwornica. Całość nie powinna przekroczyć 200zł. Tydzień roboty i 10 browarków by się przydało :P
  • Poziom 28  
    Kup ze starej serii SONY XM dorwiesz go na all... za ok 150zł to już masz wzmak z głowy.

Pozostaje jeszcze głośnik i obudowa.

No i masz problem.
    Bo masz w kieszeni jeszcze ok 250zł więc możesz sobie do kulturalnego graina kupić Hertza 250 lub Intertechnik 8'.

Jak wolisz mocną łupankę to kup sobie Pioneer-a TS-W307D4 za 214zł go wyrwiesz.Wsadzasz go w zamkniętą skrzynkę ok 35l i też nieźle walisz muzą w aucie.

Ale musisz sobie sam skrzynkę ukulać bo nie kupisz go w skrzyni za tą kasę.
  • Poziom 19  
    Za te pieniądze niech on na cud nie liczy a używane odradzam bo można sie przejechać i to bardzo
    Pionek tylko do łupania sie nadaje
    Wszystko zależy od Ciebie co chcesz osiągnąć
  • Poziom 28  
    Jak myślisz o kupnie jakiegoś małego auta to może jakiś sub 8". Może lanzar max8. Lanzary są na allegro za około 150 zł. Do tego jakaś skrzynia zamknięta i wzmacniacz np. sony xm. Do tego jakieś w miare dobre kable i masz w miare dobry i niedrogi sprzęt. Powinieneś się zmieścić w 400 zł.
  • Poziom 10  
    skrzynia z głośnikiem + wzmacniacz + kable całość do 350 zł

Moim zdaniem z tym budżetem to jest niemożliwe. Patrząc na to w ten sposób, że kupimy wzmak i głośnik, to może tak, ale sprzęt będzie cienki. No ale nie można zapomnieć, że do tego trzeba skrzynię, kable, bezpiecznki, obódowe bezpiecznika, widełki, oczka, niby pierdoły, ale zbiera się gotówka. Poza tym kupisz zestaw za 350-400pln, później stwierdzisz, że zasłabo gra i będziesz chciał wymienic na mocniejszy, a tu zanowu kable, bezpieczniki, oczka.
    zacznij spokojnie od wstawienia zestawu przedniego. Wspominałeś o Hertzach, moim zdaniem dobry wybór, sam mam podobny i jestem bardzo zadowolony.
  • Poziom 9  
    hmm za 400 zł sprzętu nie złożysz hmm to jestem ciekaw co będzie lepsze czy te moje głośniki "no name" czy jakiś inna skrzynia np. Soling + Toschiba wzmacniacz... hmm podaję tylko do przykładu bo kolega Twierdzi że za 400 zł nie idzie złożyć sprzętu. Na początku napisałem że ja dopiero rozpoczynam przygodę z car audio w samochodzie mam przy komputerze logitecha i też fajnie pykają a mało kosztowały...
  • Poziom 28  
    I tutaj należy się zastanowić co kolegę zadowala zestaw komputerowy logitech-a czy jakiś ładny hertz InterTechnik plus jakiś firmowy wzmak.
  • Poziom 10  
    elzi. "hmm za 400 zł sprzętu nie złożysz hmm to jestem ciekaw co będzie lepsze czy te moje głośniki "no name" czy jakiś inna skrzynia np. Soling + Toschiba wzmacniacz... hmm podaję tylko do przykładu bo kolega Twierdzi że za 400 zł nie idzie złożyć sprzętu. Na początku napisałem że ja dopiero rozpoczynam przygodę z car audio w samochodzie mam przy komputerze logitecha i też fajnie pykają a mało kosztowały..."
    Moze i twoje głośniki no name będą słabsze, ale i tak nie zaspokoisz swoich zapotrzebowań. A dalej piszesz, że dopiero zaczynasz z CA. Więc tak jak pisałem wcześniej, zainwestuj w zestaw na przód, póżniej reszta, inaczej kasa wyrzucona w bagno.
    Wiem coś o tym, bo sam położyłem około 2 koła na błoto, które później wyrzuciłem. Straciłem pieniądze właśnie ptrzez te głupie oszczędzanie. Jak stare pszysłowie mówi: biedny płaci dwa razy.
  • Poziom 18  
    po 1. Hms wedlug mnie nie pakuj kasy w stare auto...
    po 2. kup sobie radio jakies w miare powiedzmy "porzadne" za te 4 stowy.
    po 3. jak bedzie nowe auto wyglusz drzwi i kup chocby helixy na przod.

Jesli kupisz od razu slabe komponenty to nigdy nie bedziesz mogl systemu rozwijac...jedynie bedziesz mogl wymieniac na lepsze. A to blad. Poniewaz teracisz kase dwa razy.

Z czasem bedziesz chcial polepszyc dzwiek...i przyjdzie pora na radio, glosniki, wzmacniacze, skrzynie...
  • Poziom 33  
    Ja zbudowałem wzmacniacz z przetwornicą za 140zł, kupiłem głośnik za 80zł, tubę z desek z garażu i kabelki na szrocie za paredziesiąt złotych. Gdybym do tego kupił radio za 100zł to koszt ogólny wyniósłby właśnie 350zł. Głośnik Dibeisi, choć mogłoby się niektórym wydawać że nie da się tego wogóle słuchać, według mnie gra nienajgorzej. W swojej cenie myślę że warto ;)

Niestety za tą cenę nie kupisz nowego zestawu, nawet najtańszego. Poważnie zastanów się właśnie nad samoróbką, jeśli zależy ci na jak najtańszym rozwiązaniu.