Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-2010PR - nie działa po regeneracji

29 Cze 2008 18:01 2530 6
  • Poziom 2  
    Witam!

Przed chwilą uzupełniałem toner w samsungu ml-2010 zgodnie z instrukcją pobraną z forum elektrody. Po zainstalowaniu tonera i włączeniu drukarki zamiast standardowego dźwięku startującego tonera rozlega się bardzo głośny dźwięk, tak jakby wałki w tonerze nie chciały się ruszyć. Oczywiście drukarka nie drukuje. Rozłożyłem jeszcze raz toner na części i ponownie złożyłem i dalej to samo. Bardzo proszę o pomoc!
  • Specjalista - kserokopiarki
    wyjmnij toner i spróbuj obrócić bęben ręką jeżeli dobrze złożyłeś to powinien się dac odrócić jeżeli będzie to trudne to rzbierz i posyp listwę czyszczącą bęben tonerem bo jeżali ją dokladnie wyczyściłeś to może blokować bęben
  • Poziom 2  
    Zrobiłem tak, jak powiedziałeś, ale niestety dalej to samo. Zauważyłem, że jak instaluję wałek wywołujący, to już wtedy pojawia się problem z obrotem, tak jakby ten wałek nie miał poślizgu na nożu i dnie tonera.
  • Specjalista - kserokopiarki
    jeżeli pisząc o "nożu" masz na myśli tą silikonową listwę to jest własnie to o co mi chodzi należy jej ktawędź przylegającą do bębna natalkować lub posypać tonerem dobrze jest też bęben nieco posypać tonerem i to powinno saczać się kręcić oczywiście jakis opór tam jest ale to normalny opór kręcących się mechanizmów
  • Poziom 2  
    Mówiąc o nożu miałem na myśli ten metalowy element, który styka się z wałkiem wywołującym. Już nawet jak jest tylko ten wałek (bez bębna i wałka PCR), to nie chce się obracać. Natomiast przy braku wszystkich wałków pozostałe zębatki obracają sie bez najmniejszych problemów.
  • Poziom 27  
    sprawdź czy te listwa metalowa która jest pod tym wałkiem co jest na nim toner równo weszła pod niego i czy przypadkiem nie jest z jednej strony trochę wywinięta przez co blokuje jego obrót zobacz jeszcze zębatki od napędu tonera
  • Poziom 2  
    Niestety dalej to samo... Już nie mam pojęcia co to może być. Przy próbie drukowania drukarka daje komunikat o zakleszczeniu papieru, mimo że w ogóle kartki nie wciaga. Mam nadzieje tylko, że sama drukarka nie uległa uszkodzeniu.