Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Medion PNA 300 oblokowanie

29 Cze 2008 18:12 5660 12
  • Poziom 2  
    Witam! Mam nawigacje Medion PNA300 na Win CE 4.2 i poprzez zmiane jednego rejestru na explorer.exe pokazal sie pulpit z paskiem narzedzi. Na poczatku po porostu wgrale automape 4,0, ale przy uruchomieniu pokazal sie: Protection error: 3. Wiec zaczalem szukac dalej jakis inny sposob z Gapi niestety konczyl sie tym, ze po restarcie nawigacja nie mala zainstalowanego programy, pulpit zmienia sie i w ogole przywraca jakies swoje ustawienia. A z Gapi nie pokazywal sie komunikat o bledie, ale AM nie chodzila. Prosze o jakies wskazowki i pomoc! z gory dziękuje!
  • Poziom 11  
    witam, ostatnio robilem ta navi i bez problemu wgralem AU 5.0 i smiga bez problemu :)...zmieniłem tak jak ty dane w rejestrze ,wgralem AM i nic wiecej nie dogrywalem
  • Poziom 2  
    potwierdzam po prostu najlatwiej zmienic rejestry i am 5.0 wgrac
  • Poziom 11  
    Nawigacje MDPNA300 odblokowalem (zmiana jednego z rejestrow zgodnie z opisami), niestety AM zarowno instalowana, jak i wgrywana w calosci na karte nie chce ruszyc. Co zmienialiscie w rejestrach ?
  • Poziom 11  
    Tam jest sposob na odblokowanie nawigacji - ja moja mam juz odblokowana, ale nie chce uruchamiac AM - oczywiscie niezbedne dll wgralem
  • Poziom 2  
    ja odblokowalem rejestry i wgralem dll-e AM 4.0 nie chciala pojsc, ale 5.05 poszla bez problemow.
  • Poziom 11  
    mb3 napisał:
    Spróbuj inną wersję automapy albo może IGO jest naprawdę dobry.

Wgralem dla odmiany IGO. Program odpalil sie kilka razy (znalazl satelity), lecz pozniej sie wylaczyl samoczynnie. Obecnie tylko pokazuje sie ekran startowy i zaraz sie wylacza do windowsa.

Dodano po 2 [minuty]:

kowise napisał:
    ja odblokowalem rejestry i wgralem dll-e AM 4.0 nie chciala pojsc, ale 5.05 poszla bez problemow.

Jesli chodzi o rejestry, to zmienialem tylko [cytat z innego forum]:

3 Nastepnie: File/connect mobile device registry/HKEY_LOCAL_MACHINE/init/
    4. Ostatni plik w tym folderze init klikamy dwa razy i zmieniamy nazwe jego na: explorer.exe i zatwierdzamy
    5. Odpinamy kabel USB i urzadzenie resetujemy badz wylaczamy i ponownie wlaczamy i cieszymy sie normalnym Windowsem

[koniec cytatu]

Dzieki temu mam windowsa ce, ale AM nie odpala, kilka razy odpalilo IGO, ale obecnie tez nie.

Czy zmieniales cos jeszcze w rejestrach ?
  • Poziom 11  
    mb3 napisał:
    Ja w swoim Myguide zrobiłem to tak -> https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic864302.html
    Podejrzewam, że u Ciebie będzie podobnie z kilkoma wyjątkami... Np ten lunch50 może u Ciebie nie istnieć, więc nie ruszaj tego wpisu. Co do Wpisu loader to należy go utworzyć.
    Gdzie wgrałeś DLL'e do \Flash Disk\Windows\Dll\ ??

Po zrobieniu powyszego sprzet sie nie uruchamial, udalo mi sie na szczescie przywrocic ustawienia pierwotne. Na szczescie (o ile mozna tak powiedziec) sprzet sie uszkodzil - przy uruchamianiu byl 'blue screen' wiec pojechalem go wymienic. Firma nie robila problemu i wybralem inny model (tez medion), z ktorym nie mam problemow.
  • Poziom 10  
    Mam takiego Mediona odblokowanego. Niestety po każdym wyłączeniu wszystkie ustawienia się resetuja (skróty na pulpicie, czas i data itp.)
    Po wgraniu MN5 - w menu głównym nie mam przycisku do wyłączenia - a taki jest w instrukcji - muszę wyłączyć zasilanie aby wyjść z nawi.
    Nie pokazuje mi sygnału GPS - mówią, że można podłączyć zewnętrzną antenę to może sie pokaże.
    Może ktoś poradzi, co zrobić - może lepiej zwrócić go do sprzedawcy?
  • Poziom 18  
    przepraszam za odkopywanie, ale...

W tej nawigacji tak jest, że po wyłączeniu/resecie znika wszystko oprócz zmian w rejestrze i plików w ResidentFlash, a by nie znikały ikony z pulpitu trzeba go przenieść do residentflash poprzez stworzenie tam folderu i zmianę odpowiedniego klucza w rejestrze. sam tak zrobiłem i mi ikony nie znikają, nie podam klucza, bo nie mam teraz tego urządzenia pod ręką. to samo tyczy się plików .dll, trzeba stworzyć na residentflash folder i dodać ścieżkę w rejestrze aby szukał .dll w tym folderze, bez tego np GAPI będzie działać tylko do czasu ponownego włączenia nawigacji.