Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Lanos 1,5 8V - szarpie silnikiem ,dławi się,gaśnie

29 Cze 2008 18:37 6624 1
  • Poziom 16  
    Tak w skrócie to można opisać , a stało się to po ,, remoncie ,, silnika , bo zapiekły się regulatory, mechanik wymienił rozrząd (kpl), regulatory, głowicę, świece i wałek rozrządu , po tej naprawie to nie to auto, zamiast być lepiej to jest znacznie gorzej. Zapala na dotyk, elegancko i z gracją , ale już po upływie paru sekund, może minuty zaczyna nierówno pracować , szarpie sinikiem , chwilami pali na 3 tłoki ,pracuje jak traktor, i to tak samo na benzynie jak również na gazie. Zauważyłem również , że za wcześnie przełącza się na gaz i to znacznie za wcześnie bo w zasadzie za chwilę , a dawniej ( przed naprawą ) musiałem przejechać około 1-2 km . Potem jak już złapie temp. jest trochę lepiej , ale znacznie gorzej jak było dawniej, dalej gaśnie znienacka przy dojeżdżaniu do skrzyżowania , przy przejściu z ,,wolnych,, na średnie obroty dławi się , przerywa , kicha , parska itp. Mechanik rozkłada ręce , ja podejrzewam , że coś nieświadomie zawalił , tylko co? Trudno mu zarzucać brak wiedzy czy kompetencji , bo w zasadzie robi to na co dzień i przerabia mnóstwo silników , ale tu coś ma problemy z tym moim lanosem.Proszę o poradę , lub jakieś sugestie, nie chciałbym go urazić lub się wygłupić swoją ,,mądrością ,,, ale czy przestawianie o 1 ząbek rozrządu nie spowoduje czasem takich objawów? Nie wiem , ale przed naprawą oprócz charakterystycznego klepania zaworów silnik pracował jak należy, a teraz nie można tym jeździć.
  • Poziom 33  
    Przestawiony rozrząd, silnik krokowy...