Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki woofer do JL Audio e1200 ?

29 Cze 2008 23:47 1125 14
  • Poziom 17  
    Witam
    Ostatnio zalozylem podobny temat, ale ten rozni sie od poprzedniego tym, ze na chwile obecna mam wzmacniacz JL Audio e1200.
    Chcialbym nim zasilic suba w closed w bagazniku.
    Slucham trance house czasem techno, ale lubie tez rap hh czarne rytmy, inne oldschoolowe przeboje abby, Ace of Base.
    Samochód peugeot 206, zalezy mi na tym, zeby skrzynia byla jak najmniejsza.
    Zestaw przedni helix db 62.1 z alpine cda-9812rb
    skrzynia nie ma dudnic, nie ma emitowac dzwieku ktory jest w muzyce zbedny...
    glosnik musi byc bardziej uniwersalny, bo wiadomo szybkie techno i mocne i wolne uderzenie basu nie ida w parze... dlatego cos z 25cm wybiore
    moga byc uzywki lub nowe (prosze linki, jezlei takowe beda )
    cena do 300zl moze nie wiele, ale mysle ze bedzie w sam raz

co powiecie o PB S-10 i RE 10 ?

do modów- założyłem 2 taki sam temat, a poprzedni prosze zamknąć z tego względu, że tamten jest w "ogólnym", a ten w " co kupić?"

Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

pomoze ktos ?
  • Poziom 42  
    Ja na twoim miejscu szukał bym coś z jl audio:) lub uidmension z serii rm
  • Poziom 23  
    Ani z jednym ani z drugim w tej kwocie sie nie zmieniści :D jesli już to S10 ale ja bym zrobił nieco mniejszą skrzynkę niż zaleca producent :)
  • Poziom 17  
    ja zastanawiam sie nad JL Audio 10W0
    uzywke chce wychaczyc :)

Dodano po 3 [godziny] 30 [minuty]:

Ciężko tutaj cokolwiek się dowiedzieć, więc decyduje sie na JL Audio :)
    dzieki za pomoc pozdr
  • Moderator CarAudio
    Podchodzić ze 120w rms z JL do PBS10 .......... może być ciężko ....wiem ,że to JL ale jednak PB potrzebuje trochę więcej .....jednakże takiej konfiguracji nie słuchałem ,czyli tylko domniemam w tym momencie..... JL ma 200 wacików na 2 ohmach .........RE10 pasuje jak ulał .
  • Poziom 23  
    No tak moje przeoczenie, RE będzie odpowiedniejsze :))
  • Poziom 17  
    ok kupuje RE10... skoro nic lepszego nie kupie... w sumie lepiej miec nowe troszke slabsze niz uzywane i moze wyżyłowane :)
    jeszcze jedno... jaka pojemnosc skrzyni do tego ? ile litrow ( do closed )...
    jezeli mozecie to prosze też o podanie boków :) z jakich bedzie składać sie skrzynka :) ...niestety nigdy nie robilem takowej, a chcialbym ja zrobic jak najlepiej :) i to juz jutro się tym zajme :)
  • Moderator CarAudio
    Niedawno robiłem 17,5L (15L netto) closed (lekko tłumiona na ściankach).........jest i miecho i w miarę szybko .

PS: co do wymiarów ....... kartka , ołówek i do dzieła
  • Poziom 17  
    najtaniej jest na essa ?
  • Poziom 23  
    Essa jest importerem a cena w każdym sklepie obowiązuje ta sama :)
  • Poziom 17  
    tyle tylko ze nie wiem czy ma byc prostokatna czy bardziej kwadrat ? skos chyba 15 stopni
  • Poziom 23  
    Możesz ten głośnik kupić w Bielsku przecież w każdej szanującej się firmie CA. Co do pudła to generalnie im głebsze tym lepiej ale nie znaczy to żę trzeba zrobić tubę :)))))))))))))))))))))))
  • Poziom 17  
    no chyba jutro pojade do 2 sklepow i moze zastane tam re 10 :) tylko zeby byl za 300zl po promocji... bo z tym to chyba roznie bywa :)

Dodano po 43 [sekundy]:

a co do wytlumienia, to wystarczy tylko gąbka ? o duzej gęstości ?
  • Poziom 23  
    Nic mi nie wiadomo jakoby miała się skończyć, ale jesli nie znajdziesz to napisz do Essy lub do mnie to Ci wyślemy ;)
  • Poziom 17  
    w sumie to mam dalego do tych sklepow hehe ;p a auto w serwisie... jakbyscie jutro wyslali glosnik to przyjechalby do mnie na srode ?