Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia 1.9TDI z Anglii - schemat instalacji

psooya 29 Jun 2008 22:46 23650 11
    psooya
    Level 38  
    Witam
    Proszę o kompletny schemat instalacji elektrycznej w/w auta z roku 2005. Ato będzie miało robioną przekładkę bo kierownica jest z prawej :D i trzeba to przerobić żeby było dobrze. Jeszcze jedno pytanie wymiana licznika na km/h z mil/h odbędzie się bez problemu czy nie będzie to chciało działać ? Bardzo proszę o szybka odpowiedź i nie banowanie jeśli te schematy gdzieś tu są. Ja szukałem ale nie znalazłem a czasu mało.
    Pozdrawiam

Temat poprawiłem, przenoszę do "samochody szukam". goldwinger
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Lewand
    Level 15  
    Napisz dokładnie co to za skoda. Jeżeli to jest zwykła OCTAVIA nie OCTAVIA II to z przeróbką nie ma poważniejszych problemów, pod warunkiem że załatwisz sobie instalacje od wersji z kierownicą po lewej stronie. Licznik możesz wykorzystać ten co jest trzeba tylko zmienić kodowanie, jakieś ładne tarcze z allegro i już. Jeżeli licznik ma MFA to już gorzej bo trzeba wymienić ten wyświetlacz od MFA na normalne jednostki typu litry nie galony. Jeżeli kupisz licznik od wersji w kilometrach to nie ma problemu żeby immo zakodować. Generalnie przeróbka to nie tragedia jeżeli ma się części od jednego dawcy. Jeżeli masz wszsystko z innej parafii to już są schody. Ścianę grodziową trzeba wymienić w skodzie. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pisz. Ja mam na koncie po takim manewrze BORE, 4 Octavie i 2 Golfy4 i jednego Golfa 3.
    psooya
    Level 38  
    Skoda jest kuzyna 300Km ode mnie i mam tam pojechać mu to przełożyć. A tej instalacji co tam jest nie da sie przerobić i konieczne jest kodowanie immo? Bo ja nie mam narzędzi do takich zabaw i generalnie sie tym nie zajmuję. Siedzę w innej elektronice. Myślałem że by się dało to jakoś obrócić ewentualnie przedłużyć przewody itp. Jakbyś mógł poradzić dokładnie na PW co mi będzie potrzebne i jak to obejść :D byłbym wdzięczny i odwdzięczę się a model auta dokładnie podam może dziś. Może na razie bym przełożył to co jest na tych samych podzespołach tzn licznik w milach tylko pewnie miałeś na myśli stacyjkę że nie będzie pasować :( i trzeba będzie immo zakodować a ja nie mam czym :(
    Pozdrawiam
    Lewand
    Level 15  
    Jeżeli wymieniasz licznik na inny musisz kodować immo, jeżeli zostaje ten sam nie musisz.
    Jeżeli Skoda jest SDI a TY robisz TDI musisz kodować immo jeżeli nie to nie kodujesz.
    Oczywiście można przdłużyć Kable ale to jest chora robota i niezapłacona bo trzeba też przedłużać kable z wiązki która jest na silniku.
    psooya
    Level 38  
    To jest octavia nie octavia II. Licznik na razie zostanie, ponoć wszystkie kable pasują da sie je przenieść na druga stronę i nie trzeba przedłużać a ile w tym prawdy to nie wiem . Nie wiem też czym i jak ewentualnie kodować immo bo tego nie robiłem możesz polecić jakąś stronę ze sprzętem do takich zabaw (schematy oprogramowania itp)?
    Pozdrawiam
    gumiś_rzesz
    Level 25  
    Zapomnij że pasują tam nic nie pasuje wiem bo robilem audi
    psooya
    Level 38  
    Przekonam się jak zrobię albo i nie zrobię. Ktoś tam robił już taka przekładkę i tylko do licznika były za krótkie kable. A jeśli chodzi o immo to może ktoś poleci jakąś stronę żebym się coś o tym dowiedział i ewentualnie mógł to zrobić. Jestem elektronikiem i programuje uP więc coś tam sie znam :P
    Pozdrawiam
    gumiś_rzesz
    Level 25  
    niema takich stron :D
    jeśli chcesz całą wiązke dogóy nogamo przekręcić to też zapomnij he he
    franzmauler
    Level 16  
    Generalnie nie ma problemów z przekładaniem jest to bardzo proste, natomiast z licznikiem niestety będziesz musiał kodować imo, a co za tym idzie kluczyki, nie wiem czy ktoś u was takie rzeczy robi, jak nie to zostaje serwis.

Dodano po 4 [minuty]:

Pod tym linkiem masz książkę z serii Sam Naprawiam SKODA OCTAVIA PL. Myślę, że powinna ci pomóc.
    http://rapidshare.com/files/71654937/Sam_naprawiam_Skoda_Octavia_PL_up_by_dunaj2.rar
    tomaszcz
    Level 11  
    Sprawa prosta z licznikiem Licznik zostaje ten sam z anglika.Wystarczy przekodowac z EN na PL i po temacie :)
    romoo
    User under supervision
    Ale jaja, jak chcesz to zrobić w miarę bezboleśnie to niech właściciel kupi wiązkę z europejczyka. Nie będziesz musiał nic kodować ew zmienisz tarczki na europejskie a nie licznik .
    Jak chcesz na orginalnej instalacji to do krawca i szycie i to męka. A później problemy użytkownika z takim autkiem.