Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio GELHARD GXR944S+Mp3 - gdzie podać sygnał?

maly.borkowo 30 Jun 2008 02:54 1902 4
IGE-XAO
    maly.borkowo
    Level 15  
    Witam,
    :arrow:DO MODERATORÓW: jeżeli trafiłem zły dział to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie tematu.

:arrow:Mam radyjko samochodowe GELHARD GXR 944S (zamieszczam linki do fotek rozłożonego radia) - kaseciak, tzn. był kaseciak do póki nie wyciągnąłem z niego paru "zbędnych częśći" i chciałbym się wpiąć gdzieś, aby podać sygnał z odtwarzacza mp3, wiem że powinienem wejść za przed wzmacniacz, tylko pytanie gdzie go znajdę i najlepiej w które piny się wpiąć. Otóż plan jest taki: radio działa normalnie jako radio, jeżeli jednak zechcę (a właściwie kolega który mi to zlecił) posłuchać muzyki z mp3 czy telefonu klika na przełącznik który zwiera kabelki odpowiedzialne za wykrycie wsunięcia kasety czyli przełącza wejście sygnału i leci mp3.. Jednak za nic nie mogę znaleźć przed wzmacniacza (chyba będą dwa o ile się nie mylę, jeden na radio a drugi na kasety??).

:arrow: TU FOTKI:

:idea:Radio GELHARD GXR944S+Mp3 - gdzie podać sygnał?:idea:Radio GELHARD GXR944S+Mp3 - gdzie podać sygnał?:idea:Radio GELHARD GXR944S+Mp3 - gdzie podać sygnał?:idea:
    :idea:Radio GELHARD GXR944S+Mp3 - gdzie podać sygnał?:idea:Radio GELHARD GXR944S+Mp3 - gdzie podać sygnał?:idea:Radio GELHARD GXR944S+Mp3 - gdzie podać sygnał?:idea:

Z góry odpowiadam na posty typu "kaseta z kabelkiem jack" czy "transmiter za parę złotych", że to zlecenie od kolegi który próbuje wyczarować audio w swoim super skuterze (tu mógłbym odpowiedzieć jeszcze, że to jego gust, jego pomysł i posty, że wieśniackie czy że lepsze słuchawki na uszy mnie nie interesują poza tym ma służyć jako muzyka na postoju zamiast grającego telefonu więc i tak chyba lepiej) a kolega sobie nie życzy ani transmitera ani kasety tylko to, a "Nasz klient nasz pan" więc... :)

Z góry dzięki za pomoc,
    Pozdrawiam,

Mały :)
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • IGE-XAO
  • IGE-XAO
    SlaweK
    Level 43  
    W elektronice obowiązują a wręcz są nieodzwone schematy elektryczne, ideowe i blokowe. Blokowe są po to byś wiedział jak są podzielone części radia i jak to mniej więcej działa a ideowe pokazują to w szczegółach. Na podstawie zdjęć nie da się tego ustalić, szczególnie takich na których nie widać wszystkiego, oznaczeń układów scalonych. Moja podpowiedź jest taka, spróbuj zidentyfikować takie części radia jak stereodekoder (za nim można się włączyć sygnałem po jego dopasowaniu i odłączeniu radia), przełącznik radio-magnetofon, blok regulacji barwy i głośności (włącza się przez nim by mieć regulacje.

SławeK
    maly.borkowo
    Level 15  
    Dzięki, postaram się jakoś to odszukać, a schematy wiem, ale niestety nie mogę znaleźć do tego radia schematu ;/ Patrzyłem na inne modele tej firmy ale za dużo mi to nie mówi albo nie mówiło, bo widzę że w dwóch modelach jest to dosyć podobne no i co najważniejsze są tam (no jasne chyba) potencjometry a więc moje pytanko: czy na ostatnim zdjęciu (najbardziej po prawej dolny rząd) to ta płytka pionowa to może być właśnie ten blok regulacji głośności no i kolejne pytanie jeśli tak, to jak się włączę przed to, to jeżeli będę chciał podać sygnał będę musiał pamiętać o odłączeniu radia tak?

Dzięki za pomoc :)
    SlaweK
    Level 43  
    Może nie będzie ci przeszkadzał szum lub głos z radia z głosem z zewnętrznego źródła, nie wiem. Ale widać że kompletnie nie myślisz i niewiele rozumiesz jak zbudowane jest radio a także że ja też nie widzę go i nie mogę odczytać z niego oznaczeń układów i nie mogę poszukać sobie w necie do czego one służą i jak mają wyprowadzenia. Wykaż trochę wyrozumiałości, modeli radii jest bardzo dużo i kiedyś można było się nauczyć schematu Safari, Wiraża czy Skalda na pamięć to takiej ilości sprzętu już się nie da. A schematy czasem są darmo w necie a czasem trzeba za nie zapłacić. Są firmy które handlują schematami.

SławeK