Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka ADG 931 whirlpool tylko wypuszcza wodę

30 Cze 2008 08:15 9706 8
  • Poziom 9  
    Jakikolwiek program włączę zmywarka buczy i nic nie robi. Ale gdy naleję dzbankiem do środka wodę to po ustawieniu na dowolny program (na początku programu, czy też w środku) zmywarka wypompowuje wodę do sucha i dalej buczy nie przechodząc do kolejnego etapu czyli nalania wody. Tak jakby na trwale uwstawiła się w tryb wypuszczania wody (i tak mi się wydaje, że to buczenie jest właśnie charakterystyczne dla trybu pracy wypompowywania wody). Czy to programator do wymiany ?

Pozdrawiam
    ddario
  • Poziom 9  
    u mnie to trochę inaczej wygląda. Zamieszczam zdjęcia od dołu zmywarki.

oraz

Pozdrawiam
    ddario

Dodano po 1 [godziny] 47 [minuty]:

Po zdjęciu płyty (blachy) dolnej wyczyściłem mikroprzełacznik i styropianowy pływak przymocowany do tego mikroprzełącznika. Zapewne pływak unosi się gdy dno zmywarki zostanie zalane wodą i włącza wypompowywanie wody. Po tym zabiegu zmywarka zaczęła działać. Zobaczymy jak długo popracuje.

Pozdrawiam
    ddario
  • Poziom 9  
    A jednak problem powtórzył się już w kolejny dzień - objawy te same co poprzednio - czyli to nie był ten mikroprzełącznik który opisałem wyżej. Prośba o sugestie ;-)
  • Poziom 12  
    Mam podobny problem moja zmywarka to Whirlpool ADG 9540 sprawdziłem dosłownie wszystko i nie mogę dojść co jest przyczyną że zmywarka jak tylko nalewa wodę to od razu ją wypompowywuje po tym cyklu dioda świeci cały czas nie miga. Prosił bym o jakąś rade. Pozdrawiam Kamil.
  • Poziom 9  
    Po tym jak zmywarka znowu odmówiła współpracy odkręciłem jej boczną ścianę. Jest tam zbiornik z labiryntem wąskich kanałów przez które przepływa woda w trakcie napełniania zmywarki (wąż od wody jest wpięty bezpośrednio do tego zbiornika od dołu co widać na zdjęciu, są tam jeszcze dwa inne przewody). Istotne jest to że zbiornik ten ma w prawej górnej części szczeliny (przelewowe) przez które napływająca do zmywarki woda u mnie się właśnie przelewała - ciekła na dna pokrywy i tam się zbierała by po czasie włączyć aqua stop (wspomiany wyżej steropianowy pływak z mikroprzełącznikiem). Od tego momentu zmywarka tylko próbowła wylewać wodę niezależnie od ustwionego programu. Chyba, że woda w podstawie wyschła - wtedy zmywarka docierała do 1/3 programu i znowu w podstawie zdążyła się zebrać woda i znowu aqua stop itd.

Po zmnijszeniu ciśnienia wody (przykręciłem zawór "w ścianie") woda w trakcie napełniania zmywarki przestała sie przelewać ze zbiornika i wszystko jest OK. Są to jednak półśrodki. Muszę znaleźć sposób wyczyszczenia zbiornika z osadów które zapewne do tego stopnia zwężyły kanały, że woda przy takim samym ćisnieniu przy jakim zmywarka pracowła przez lata teraz się przelewa. W weekend spróbuję odczepić rurki na dole tego zbiornika może to udrożni całość.

Inne sugestie jak udrożnić ten "zbiornik-labirynt" mile widziane

• Poziom 9  
    Cudowałem aby uporać się z przelewaniem wody. Po zmniejszeniu ciśnienia (przykręceniu kurka od wody) zmywarka nie zawsze nabierała odpowienią ilość wody - pierwsze nalanie było OK, w drugim już pobierała za mało wody. Wyczytałem gdzieś na forum, że po załadowaniu soli (od lat używałem tabletek trzyfazowych) problem po paru zmywaniach ustąpił. Nasypałem więc soli do zmywarki - otwory w labiryncie prowizorycznie zakleiłem zmniejszając ich prześwity aby zmywarka przeszła cykl zmywania i nie zadziałał Aqua stop i faktycznie po paru zmywaniach przebieg wody w zbiorniku tak się ustabilizował, że mogłem odsklepić otwory. Woda już nie chlapie przez otwory. Od tej pory będę używał soli.
  • Poziom 12  
    Witam po raz kolejny ja także poradziłem sobie z usterką którą okazał się zwarty triak na module do pompy wylewowej pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Do ddario!!!

W zmywarce zawsze trzeba używać soli. Błedne jest stwierdzenie producentów tabletek, że przy ich stosowaniu zbędna jest sól. Ona, a raczej jej działanie w połaczeniu z jonitem chroni nie tyle wnętrze zmywarki ile te wszystkie kanały przed osadzaniem sie kamienia.