Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka Daewoo DHR-7105 jaki format plików na dysku??

30 Cze 2008 13:50 3895 10
  • Poziom 19  
    Mam na stole nagrywarkę Daewoo DHR-7105. Problem jest z dyskiem 160Gb Maxtor. A konkretnie to nie wiem jaki ma być system plików, żeby nakrywarka się uruchomiła. Próbowałem włożyć dysk po low formaciej, a także robiłem partycje ntfs i fat32. Ani razu nagrywarka się nie włączyła (napis hi na wyświetlaczu i tyle).
    Jestem pewnien, że to wina dysku bo przekładałem inny z sprawnej nagrywarki i wszystko działa.
    Ponieważ nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat to liczę, że ktoś miał już podobny problem.
  • Poziom 20  
    Witam

Jeśli masz problem z dyskiem, a masz sprawny pod ręką z innej nagrywarki to sklonuj go po prostu. Rzecz w tym, że większośc nagrywarek ma własne systemy plików zupełnie inne niż komputerowe. Jeśli masz możliwośc to sklonuj po prostu dysk tzn. zrób obraz dysku sprawnego i przenieś go na swój. Możesz to zrobic Ghostem ( o ile się nie mylę ) spod windows albo dd spod linuxa.

Powodzenia

PS. A tak na marinesie to jest to fajna nagrywarka
  • Poziom 19  
    Moge spróbować. W tej chwili nie mam drugiej nagrywarki. Ale jest jeszcze pytanie. Windows widzi sprawny dysk jakby byl po low formacie (brak partycji, niezainicjowany). Wiec czy da sie taki dysk sklonowac??
  • Poziom 20  
    Hmmm... i tu nie jestem pewien co może windows wykombinować. Z drugiej strony ghost powinien odczytać strukturę dysku i zapisać na drugi. Osobiście używam dd spod linuxa i nigdy mnie nie zawiódł.

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Ja robiłem "Acronis True Image", same zalety, darmowy, zapinamy oba dyski , start z dyskietki i tylko nie pomylić z którego na który.
  • Poziom 12  
    Witam
    Czy orientuje sie ktos w kwestii odzyskiwania danych z dysku z recordera?
    Recorder zglasza "no data" ... nagrania zniknęły ... a są potrzebne w sądzie ...
    przeskanowałem dysk przy pomocy easyrecovery ontracka ... ale jest widoczny jakos undefined udalo sie odzyskac pliki i to w konkretnych formatach czyli mjpg i avi niestety niczym sie tego nie da obejrzec ...
    skopiowałem je na inny dysk i podłaczyłem do recordera ... ale na ekranie zamiast nagrania widac pojawiający sie jeden obraz i dziwnie przeskakuje data i czas ...
    mozliwe ze stracone zostaly informacje formatu daty albo cos
  • Poziom 20  
    esesz83 właśnie podniosłem dysk z nagrywarki Thomson SCENIUM 8550. Wrzuciłem ponoć niesprawny dysk do kompa, pod windą widoczny był jako niezainicjowany, brak partycji. Zainicjowałem go, założyłem partycję NTFS, sprawdziłem czy się da na nim zapisywać i odczytać z niego, zdjąłem partycję. Wsadziłem dziada do nagrywarki, uruchomiłem. Po dłuższej chwili nagrywarka sama zakrzyczała że dysk ma niepoprawny format i zapytała czy sformatować. I śmiga. Możesz spróbować w ten sposób. Jeśli nie uda ci się w ten sposób to po 13 lipca będę miał Daewoo 7105 u siebie, więc powalczę i powiem jak najlepiej i najszybciej podnieść dysk.
  • Poziom 11  
    Witam, mam ten sam problem z dyskiem w tej nagrywarce.W Thomson nie ma problemu, a Daewoo jest uparty. Nie mogę go ruszyć, tylko napis HI. Może ktoś poradzić w tej kwestii ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    sashimi napisał:
    esesz83 właśnie podniosłem dysk z nagrywarki Thomson SCENIUM 8550. Wrzuciłem ponoć niesprawny dysk do kompa, pod windą widoczny był jako niezainicjowany, brak partycji. Zainicjowałem go, założyłem partycję NTFS, sprawdziłem czy się da na nim zapisywać i odczytać z niego, zdjąłem partycję. Wsadziłem dziada do nagrywarki, uruchomiłem. Po dłuższej chwili nagrywarka sama zakrzyczała że dysk ma niepoprawny format i zapytała czy sformatować. I śmiga. Możesz spróbować w ten sposób. Jeśli nie uda ci się w ten sposób to po 13 lipca będę miał Daewoo 7105 u siebie, więc powalczę i powiem jak najlepiej i najszybciej podnieść dysk.

Witam

Też mam DHR-7105 i taki sam problem: wyświetla się tylko Hi -- i po chwili wysuwa się szuflada. poza tym brak reakcji.
    sashimi miałeś w lipcu powalczyć z tą nagrywarką. Jakie są efekty, jak podnieść dysk ?
  • Poziom 12  
    Uff !!!
    Udało się!!!?
    Nagrywarka znowu ruszyła i wszystko działa. Odpaliłem nowy dysk i wgrałem nowe firmware.
    Sposób naprawy DHR-7105 niedługo w dziale "VCR Diagnoza"