Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer Plazma PDP502MXE (uszkadza 2SK2847)

30 Cze 2008 14:12 2659 5
  • Poziom 17  
    WITAM. Plazma po przepięciu uszkodzony R133 2,2 ohm, tranzystor Q201 (2sk 2847) po wymianie tych elementów i posprawdzaniu pozostałych efekt się powtarza. Czy ktoś posiada schemat do tego odbiornika? Większość elementów kodowana i nie znam ich wartości. Us MC 33262P sprawdzony w stosunku do masy jednak lepiej podstawić ewentualnie jaki zamiennik za ten układzik?

Proszę usunąć Caps Lock z tytułu i postu - p.10.9 regulaminu. [Mirek Z.]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Potrzebna jest wartość diody D209.
  • Poziom 14  
    D209 to 1SS352 (...) można wstawić 1N4148
  • Spec od monitorów
    Popatrz na płytkę sterowania (ta pionowa ) popraw luty na tych dużych rezystorach
    oraz sprawdz nap. Vs oraz q202 (2sk 2847)
    oraz nap. Vh Vs Vadr=59V

Uwaga: firma zaleca wymianę całego bl. zasilacza
    przy czym ważny nr. serii Tv jesli zaczyna się na 0 inny zasilacz /jak na 1 inny np. AWV2010.

p.s
    W serwis
    Standy, potem z pilota "Menu"-"Set"-"Power"
    ** w ciągu 3s
  • Poziom 17  
    Przelutowałem posprawdzałem inne elementy lecz dalej nie rusza. W książce serwisowej producent zaleca wymianę bloku tak jak napisał (lisek) cena w aswo na zamówienie około 2 tyś pln. Klient się zastanawia ale raczej będzie po wszystkim. Dziękuję za pomoc temat można uważać za zamknięty.
  • Poziom 11  
    Witam ! mam podobną usterkę jest to plazma thomson 50wp03p uszkodzony q r225 d148 r133 po wymianie nie rusza jedynie pulsuje dioda standby 5 razy na czerwono
    jest szansa to naprawić czy ratuje tylko wymiana całego modułu zasilacza?