Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fujitsu Siemens AMILO D 783 - przypalona wtyczka

foxik000000 30 Jun 2008 14:24 962 2
    foxik000000
    Level 29  
    Witam.

Wczoraj sformowałem swojego już od dawna nie formatowanego laptopa.
    Cały proces przebiegł wzorowo. Po zainstalowaniu Windowsa zainstalowałem SP2, a potem resztę aktualizacji. Gdy skończyłem wyłączyłem komputer. Potem ponownie go włączyłem, chwilę coś porobiłem i wyłączyłem. Wieczorem włączyłem go jeszcze raz, na 5min wszedłem sobie na internet przez FireFoks'a i odszedłem od komputera. Nagle poczułem zapach palone plastiku. Podszedłem do komputera i okazało się, że to z niego śmierdzi.

Wyłączyłem komputer i okazało się, że śmierdzi mniej więcej z okolic gniazda zasilania, gdzie był podłączony zasilacz, ponieważ bateria trzyma już bardzo krótko.

Dzisiaj wziąłem miernik, zmierzyłem napięcie zasilacza - wszystko sie zgadza, równe 20V. Laptop włączył się po odłączeniu zasilacza i działał przez ok 1 min po czym padła bateria. Jak podłączyłem zasilacz to znowu zaczęło śmierdzieć spalenizną, wiec rozebrałem laptopa. Ale w środku nie zauważyłem żadnych zwęglonych elementów. Chociaż możliwe, że gdzieś są, ponieważ nad połową płyty głównej znajduje się blacha, która ogranicza widok.

Co mogło być przyczyną tej awarii i co teraz zrobić?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    User removed account  
    foxik000000
    Level 29  
    Po wymianie płyty głównej komputer znowu działa.