Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch Maxx WFL1601 - zwarcie, nie grzeje wody

30 Cze 2008 18:14 4838 9
 • Poziom 9  
  Witam! Mam pytanie odnośnie awarii w/w pralki. Chodzi mianowicie o to iż cykle prania przedłużyły się prawie trzykrotnie. Wydaje mi się ,ż enie grzeje wody, poza tym tydzień wcześniej przy załączeniu pralki wyskakiwał bezpiecznik, odłączyłem masę w gniazdku i jest ok. Czy w/w objawy to 100% awaria grzałki? Jaki jest koszt grzałki do w/w modelu(może ktoś ma nr części-grzałki), czy można samemu wymienić tą grzałkę? Jeżeli tak to proszę o podpowiedź jak się do tego zabrać. Z góry wszystkim dziękuję za pomoc! Pozdrawiam!
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Jeżeli nie grzeje a przedtem było zwarcie, wymień grzałkę na 100%
 • Poziom 9  
  Dzięki za szybką odpowiedź! Zacząłem wymontowywać grzałkę (pomogły mi wtym wcześniejsze posty dotyczące umiejscowienia i demontażu grzałki) , nie ma "przejścia" a jeden z przewodów wskazuje na "przebicie " na masę. Czy jest problem z zakupem tej grzałki? 230V 2000W BLECKMANN UFO70 ,takie ma oznaczenie. Czy kupując grzałkę w kpl. jest ten mały czujnik? Zostawić go czy ewentualnie też wymienić?
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Czujnik obowiązkowo zostaw! Grzałkę do łapy i do sklepu - wystarczą takie same gabaryty i grubość gumy, no i musi mieć otwór na NTC.
 • Poziom 9  
  Kupiłem nową grzałkę wraz z czujnikiem (takiej samej firmy co uszkodzona), ale.....nie grzeje?! Czy grzałka ma jakiś dodatkowy bezpiecznik, który może został uszkodzony??? Sprawdziłem grzałkę ma "przejście" przewody podłączyłem dobrze, czujnik jest nowy i też go sprawdziłem (ma opór). Mam teraz zagwozdkę... :-(
 • Specjalista AGD
  Włóż starą czuję NTC
 • Poziom 9  
  Dzięki kolego , po wymianie czujnika wszystko jest ok. , zastanawia mnie fakt dlaczego zmiana czujnika ???? Przecież był to orginał??? Przecież czujniki mają jakąś normę!!! Faktycznie opór różnił się pomiędzy starym a nowym czujnikiem. Stray czujnik miał większy opór. Jeszcze raz dzięki!!!
 • Specjalista AGD
  Kolego...pisałem ja i schnauzerman też żeby starą czujkę zostawić, bo zawsze tak należy robić, chyba że mają identyczną rezystancję - a na ogół nie mają.
 • Specjalista AGD
  Keny150 napisał:
  wyskakiwał bezpiecznik, odłączyłem masę w gniazdku


  nie zapomnij podłączyć przewodu zerowego w gniazdku, koniecznie!!!
 • Poziom 9  
  OK. Temat opanowany :-) , dziękuję wszystkim za pomoc!!!