Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch Maxx WFL1601 - zwarcie, nie grzeje wody

Keny150 30 Cze 2008 18:14 4469 9
  • #1 30 Cze 2008 18:14
    Keny150
    Poziom 9  

Witam! Mam pytanie odnośnie awarii w/w pralki. Chodzi mianowicie o to iż cykle prania przedłużyły się prawie trzykrotnie. Wydaje mi się ,ż enie grzeje wody, poza tym tydzień wcześniej przy załączeniu pralki wyskakiwał bezpiecznik, odłączyłem masę w gniazdku i jest ok. Czy w/w objawy to 100% awaria grzałki? Jaki jest koszt grzałki do w/w modelu(może ktoś ma nr części-grzałki), czy można samemu wymienić tą grzałkę? Jeżeli tak to proszę o podpowiedź jak się do tego zabrać. Z góry wszystkim dziękuję za pomoc! Pozdrawiam!

0 9
  • Pomocny post
    #2 30 Cze 2008 18:29
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Jeżeli nie grzeje a przedtem było zwarcie, wymień grzałkę na 100%

0
  • #3 30 Cze 2008 19:12
    Keny150
    Poziom 9  

Dzięki za szybką odpowiedź! Zacząłem wymontowywać grzałkę (pomogły mi wtym wcześniejsze posty dotyczące umiejscowienia i demontażu grzałki) , nie ma "przejścia" a jeden z przewodów wskazuje na "przebicie " na masę. Czy jest problem z zakupem tej grzałki? 230V 2000W BLECKMANN UFO70 ,takie ma oznaczenie. Czy kupując grzałkę w kpl. jest ten mały czujnik? Zostawić go czy ewentualnie też wymienić?

0
  • Pomocny post
    #4 30 Cze 2008 20:45
    nares
    Specjalista AGD

Czujnik obowiązkowo zostaw! Grzałkę do łapy i do sklepu - wystarczą takie same gabaryty i grubość gumy, no i musi mieć otwór na NTC.

0
  • #5 02 Lip 2008 08:35
    Keny150
    Poziom 9  

Kupiłem nową grzałkę wraz z czujnikiem (takiej samej firmy co uszkodzona), ale.....nie grzeje?! Czy grzałka ma jakiś dodatkowy bezpiecznik, który może został uszkodzony??? Sprawdziłem grzałkę ma "przejście" przewody podłączyłem dobrze, czujnik jest nowy i też go sprawdziłem (ma opór). Mam teraz zagwozdkę... :-(

0
  • #6 02 Lip 2008 08:49
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Włóż starą czuję NTC

0
  • #7 02 Lip 2008 22:17
    Keny150
    Poziom 9  

Dzięki kolego , po wymianie czujnika wszystko jest ok. , zastanawia mnie fakt dlaczego zmiana czujnika ???? Przecież był to orginał??? Przecież czujniki mają jakąś normę!!! Faktycznie opór różnił się pomiędzy starym a nowym czujnikiem. Stray czujnik miał większy opór. Jeszcze raz dzięki!!!

0
  • #8 02 Lip 2008 22:21
    nares
    Specjalista AGD

Kolego...pisałem ja i schnauzerman też żeby starą czujkę zostawić, bo zawsze tak należy robić, chyba że mają identyczną rezystancję - a na ogół nie mają.

0
  • #9 02 Lip 2008 23:08
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Keny150 napisał:
    wyskakiwał bezpiecznik, odłączyłem masę w gniazdku

nie zapomnij podłączyć przewodu zerowego w gniazdku, koniecznie!!!

0
  • #10 04 Lip 2008 18:59
    Keny150
    Poziom 9  

OK. Temat opanowany :-) , dziękuję wszystkim za pomoc!!!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo