Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RL33EAMS - problem z ponownym załączeniem

30 Cze 2008 19:59 8736 16
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam problem z załączaniem lodówki, otóż po wyłączeniu prądu poprzez wyłączenie bezpieczników (było spięcie) i ponowne go załączenie lodówka zachowała się normalnie tj. włączyła się i zaczeła chłodzić do zadanej temperatury i wyłączyła się po jej osiągnięciu.
    Problem pojawił się później tzn po wzoście temperatury lodówka nie załącza się.
    Gdy ją wyłącze zachowuje się tak samo tzn chłodzi, ale póżniej się już nie załącza.

Był Pan z serwisu nieautoryzowanego (o ile tak można powiedzieć) i po odkręceniu panela głównego stwierdził, że to napewno programator (zaznaczam, że wogóle nie użył miernika tylko popsrtykał przyciskami), który wymienia tylko autoryzowany serwis, a jego koszt to 500pln+100pln za wymianę!!!
    Ta informacja kosztowała mnie 35zł ?!?

Gdzieś wcześniej czytałem, że problem może być w termistorze, sam myślę, że może to też czujnik temp. albo jeżeli to nawet programator to może wystarczy wymienić jakąś część (np. rezystor) ale nie cały programator???

Proszę o pomoc,
    borowik77
  • Poziom 22  
    Sądząc z opisu usterki uszkodzona jest grzałka odszraniania parownika. Naprawa trudna i dla osoby która jej nie robiła raczej nie polecana. Grzałka występuje jako część zamienna. Typowy objaw to prawidłowe działanie chłodziarki przez kilka godzin od załączenia do prądu po czym następuje postój. Po wyjęciu wtyczki z gniazdka i ponownym załączeniu sytuacja się powtarza.
  • Poziom 9  
    dziękuję za podpowiedź.

Czy taka usterka mogła powstać na skutek zwarcia instalacji?
  • Poziom 29  
    Witam.
    Jeśli masz instalację na 230V to zwarcie nie uszkodzi grzałki. Natomiast
    w instalacji na 400V jest to możliwe. Jednakże musiało by paść więcej urządzeń.
  • Poziom 9  
    instalacja jest na 230V / 50Hz.
    a może padł bezpiecznik na grzałce - sprawdzę, czy wogole jest.
  • Poziom 9  
    czy ktoś mógłby mi polecieć fachowca (z Warszawy-najlepiej okolice Targówka, Ząbek), który zdiagnozowałby tą usterkę i naprawił?

borowik77
  • Poziom 9  
    wczoraj stała się rzecz niebywała, wczoraj lodówka zaczęła pracować normalnie.

A dzisiaj już nie???
    Co to może być, czy potwierdza to teorię o grzałce parownika?
    pozdrawiam
  • Poziom 9  
    czy naprawdę nikt nie może mi pomóc??

serwis samsunga każe mi czekać 3 tygodnie na Pana, który (jak to powiedzieli) bedzie miedzy 10:30 a 14:00 !!! czyli musze wziąć urlop!
    Jest tylko jeden serwis na całą Warszawę!!!

a miało być tak pięknie, no frost, elektroniczy wyświetlacz, system równomiernego nawiewu zimnego powietrza..... po co to wszystko, jak lodówka po 2,5 roku się popsuła i nikt nie chce jej naprawić?!!!
  • Poziom 22  
    Niestety lepiej w branży serwisowej nie będzie. Każdy by chciał aby serwis przyjechał najlepiej po 20 wieczorem, zrobił naprawę najlepiej za półdarmo, a sprzęt aby był nie do zdarcia. Zaś trzeba brać pod uwagę że dobry fachowiec elektromechanik, elektromonter czy chłodniarz to aktualnie znajduje pracę bez problemu (zarówno w kraju jak i UE) w budownictwie, na konserwacji czy klimatyzacji za znacznie lepsze pieniądze niż w usługach i serwisowaniu coraz bardziej skomplikowanego sprzętu.
    Winę za tę sytuację ponoszą niestety gwaranci (czytaj producenci), gdyż jakość usług jest ściśle związana z kasą która powinna być kierowana do tego sektora co najmniej o wskaźniki inflacji nie biorąc pod uwagę dotychczasowych zaniedbań. Dopóki tak nie będzie nie ma co liczyć na poprawę zaś ilość serwisów będzie się kurczyć (widać to na terenie całej Polski) a nie rozwijać.
  • Poziom 9  
    dzięuję za wyjaśnienia, ale zupełnie nie o to mi chodziło.

proszę o wyraźne czytanie postów.
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam.
    Nie wiem jak w Samsungu ,lecz mialem podobne objawy w Ardo i uszkodzony
    byl bezpiecznik grzalek.Sa dwa nalezy sprawdzic przeiscie,wymiana samemu
    to koszt 3 zlotych ,a serwis okolo 150zlotych.Wiec sprawdz bezpieczniki.Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    dziękuję za odpowiedź.

czy te grzałki są zrobione też z metalowych rurek? gdzie ich szukać, wewnątrz agregatu, czy może widać je na powyższych zdjęciach?

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Grzalki i bezpieczniki znajduja sie na parowniku
  • Poziom 9  
    dziękuję za podpowiedź.

dzisiaj próbowałem dostać się do tych grzałek.
    Niestety nie mam pomysłu jak to zrobić, gdyż cała obudowa lodówki jest zgrzewana.
    Również parownik nie jest rozbieralny.
    Jedyne co można zdemontować to programator, czujniki temperatury oraz światełko.

Chyba jednak bedę musiał poczekać na ten serwis.
  • Poziom 10  
    Ja rowniez nie mam pojecia jak w zamrazarce Samsung wymontowac bezpiecznik.Prosze podpatrzec pracownika serwisu przyda sie na przyszlosc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Witam,

Należy się wyjasnienie.
    Problem był z grzałką parownika jak pisał samsu100.

Po 3 tygodniach!!! przyjechał Pan z autoryzowanego serwisu i zainkasował 270PLN z wymianę grzałki.

Czas wymiany 30 min., do grzałki możana się dostać od zamrażalki.

Pozdrawiam