Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka Indesit BAN 33 NF

30 Cze 2008 21:19 11745 10
  • Poziom 12  
    Witam
    lodówka z jednym agregatem : dół mrozi - schodzi nawet do minus 28 stopni, a góra ciepła, w ogóle nie chłodzi.
    Według opisów prawdopodobnie zatkany układ chłodniczy.
    Mam tutaj pytanie jak przetkać zatkany owy układ chłodniczy. Gdzie owe zatkania następują?
    Przecież układ chłodzenia w takiej lodówce to rurka fi 8mm, jedna kapilara i skraplacz. Jak mrozi zamrażalnik to dlaczego nie chce chłodzić lodówka?
    Jak sie ma sprawa sterowania za pomocą dwóch termostatów. Jak jest uzyskiwana temperatura w zamrażalniku i lodówce.
    Wiem , że to może i głupie pytania ale może ktoś postara mi się coś podpowiedzieć.
    Nie podaje tutaj konkretnego typu lodówki, za co przepraszam. Pytam ogólnikowo gdyż lodówki są podobne do siebie w zasadzie działania.
  • Poziom 14  
    bez podawania modelu to nic sie nie dowiesz konkretnego bo za duzo rodzaj jest tego:)
  • Poziom 12  
    OK
    lodówka Indesit Ban 33 NF
  • Poziom 20  
    jest to lodówka z wyższej półki noł frost - piszę fonicznie, króra sterowana jest modułem sterowania i nie ma mowy o zatkaniu układu bo tam występuje parownik jeden w zamrażalniku a do chłodziarki wdmuchiwane jest zimne powietrze wentylatorem. Prawdopodobnie padł wentylator lub sterowanie
    pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Może przyczyną być też zarośnięcie lodem kanałów powietrznych.
    Przed przystąpieniem do dalszych dociekań proponuję ją odmrozić co najmniej przez dobę wyłączając z prądu i otwierając drzwi od chłodziarki i zamrażarki. Po czym włączyć ponownie i obserwować czy pomogło.
  • Poziom 16  
    Code:
    jest to lodówka z wyższej półki noł frost - piszę fonicznie, króra sterowana jest modułem sterowania i nie ma mowy o zatkaniu układu bo tam występuje parownik jeden w zamrażalniku a do chłodziarki wdmuchiwane jest zimne powietrze wentylatorem. Prawdopodobnie padł wentylator lub sterowanie

pozdrawiam

no tu się muszę nie zgodzić
    niektóre lodówki maja oszukany no frost
    w zamrażarce jest prawdziwy ale już w chlodziarce normalny parownik i dodany wetylator
    dlatego może tutaj usterką być też mała ilość czynnika chłodzącego[na zamrażarkę jeszcze wystarcza a na chłodziarkę już nic nie idzie
    druga możliwość uszkodzenie zaworu rozdzielającego czynnik na zamrażarkę i chłodziarkę
  • Poziom 12  
    Ilość czynnika chyba będzie OK. Lodóweczka działała a po przewiezieniu do innego mieszkania już nie.
    Do "mk1a" gdzie znajduje się owy zawór rozdzielający czynnik i na jakiej zasadzie on działa?
  • Poziom 16  
    zawór znajduje sie z regóły przy kompresorku to takie malenstwo z 3 rurkami nie zawsze musi byc ja tylko mowie co widzialem
    zawor bedzie tylko przy tej oszczednej wersji no frostu
    a dziala jak rozdzielacz albo daje na chlodziarke albo na zamrazarke
  • Poziom 20  
    powtarzam jeszcze raz BAN 33 "N" "F" a kto niewie z czym ma do czynienia niech nie pisze bo wstyd
    - zaworka - tam nie ma
    pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Właśnie zaworka tam nie ma. Więc jak jest realizowana regulacja temperatury w lodówce i zamrażalniku.
  • Specjalista AGD
    snoze napisał:
    Właśnie zaworka tam nie ma. Więc jak jest realizowana regulacja temperatury w lodówce i zamrażalniku.

w chłodziarce termostatem powietrznym>>tzw klapkowym
    zamrażarka czujnikami ntc wraz z modułem >>a wentylator działa ???