Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oszukujący wskaźnik temperatury w Cordobie

30 Jun 2008 21:45 1133 3
  • Level 11  
    Witam.
    Cordoba z roku '96 z silnikiem AEX i poj. 1,4.Problem to oszukujący wskaźnik temperatury.Maksymalne wychylenie to połowa skali i dalej nie idzie,mimo zagotowania płynu.W efekcie wymieniony został termostat,uszczelka pod głowicą oraz czujnik temperatury.Obecnie układ chłodzenia pracuje poprawnie,za wyjątkiem wskaźnika temperatury.
    Co ewentualnie dalej sprawdzić?
    Z góry dziękuje za wskazówki.
  • Level 33  
    Wskaźnik potrafi się zwiesić i nie iść dalej. Proponuję rozebrać zegary i poruszać wskazówkę MAX-MIN. Ja tak miałem w Toledo.
  • Level 20  
    Przecież to nie trudne przywalić kabel czujnika do masy i patrzeć do zrobi zegar.
    Nie zaleca się ruszania wskazówką, tam termometr jest na bimetalu.
  • Level 11  
    Witam ponownie.
    Tony J po części ma rację , zwarcie na krótko nic nie dało(na wskaźniku 0 stopni),dopiero w obwodzie z żaróweczką wskaźnik wychylił się na maksimum.
    Badając poprawność działania układu wskaźnika zastosowałem metodę z użyciem żelazka.Ustawiłem temp. na ok 125 stopni.teraz układ zadziałał poprawnie(oczywiście czujnik przymocowany do żelazka).Zegar poszedł dalej, a dochodząc do czerwonego pola, zaczęła mrugać czerwona kontrolka.Wniosek z tego że cały układ działa poprawnie.
    Zamykając temat dziękuje za zainteresowanie i pozdrawiam.