Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oszukujący wskaźnik temperatury w Cordobie

30 Cze 2008 21:45 1109 3
  • Poziom 10  
    Witam.
    Cordoba z roku '96 z silnikiem AEX i poj. 1,4.Problem to oszukujący wskaźnik temperatury.Maksymalne wychylenie to połowa skali i dalej nie idzie,mimo zagotowania płynu.W efekcie wymieniony został termostat,uszczelka pod głowicą oraz czujnik temperatury.Obecnie układ chłodzenia pracuje poprawnie,za wyjątkiem wskaźnika temperatury.
    Co ewentualnie dalej sprawdzić?
    Z góry dziękuje za wskazówki.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Wskaźnik potrafi się zwiesić i nie iść dalej. Proponuję rozebrać zegary i poruszać wskazówkę MAX-MIN. Ja tak miałem w Toledo.
  • Poziom 20  
    Przecież to nie trudne przywalić kabel czujnika do masy i patrzeć do zrobi zegar.
    Nie zaleca się ruszania wskazówką, tam termometr jest na bimetalu.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie.
    Tony J po części ma rację , zwarcie na krótko nic nie dało(na wskaźniku 0 stopni),dopiero w obwodzie z żaróweczką wskaźnik wychylił się na maksimum.
    Badając poprawność działania układu wskaźnika zastosowałem metodę z użyciem żelazka.Ustawiłem temp. na ok 125 stopni.teraz układ zadziałał poprawnie(oczywiście czujnik przymocowany do żelazka).Zegar poszedł dalej, a dochodząc do czerwonego pola, zaczęła mrugać czerwona kontrolka.Wniosek z tego że cały układ działa poprawnie.
    Zamykając temat dziękuje za zainteresowanie i pozdrawiam.