Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stag 300 - przełącza na benzynę mimo gazu w butli

30 Jun 2008 21:51 24888 7
  • Level 2  
    Mam problem. Pierwsze 5 tankowań do mojej 55 litrowej butli to średnio 44 litry LPG i spalanie na poziomie 11 litrów/100km. Dwa ostatnie tankowania to porażka, nie jestem w stanie nabić więcej niż 30 litrów. Komputer przełącza na zasilanie benzyną mimo sporej ilości gazu zalegającej w butli. Mimo ręcznej próby przełączania na gaz za każdym razem wraca automatycznie na benzynę komunikując brak gazu w zbiorniku. Czy spotkał się już ktoś z tym problemem, czy to może być czujnik ciśnienia gazu, czy może coś z pływakiem w zbiorniku. Na jakiej podstawie komputer Stag 300 stwierdza brak gazu w butli. Autko to Skoda Octavia 1.6 lxi 101 KM.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 35  
    Stwierdza brak gazu na podstawie zaniku ciśnienia. Ciśnienie może zanikać bo:
    - pada czujnik ciśnienia
    - stykologia / zimne luty itp w obwodzie elektrozaworów
    - padniety elektrozawór
    - padający reduktor
    - problem z ogrzewaniem reduktora -> reduktor zamarza
    - zagięty / załamany przewód pomiedzy zbiornikiem a reduktorem
    - zatkane filtry

Jak widzisz potencjalnych możliwości jest sporo.

Stag wogóle nie wykorzystuje informacji o ilości gazu w butrli, można tego wogóle nie podłaczać i tez bedzie działać tylko diodki nie będą pokazywać.
  • Level 1  
    Słyszałem o jeszcze jednej możliwej przyczynie - zła proporcja w mieszance propan-butan - jeden z nich (zapomniałem który) jest bardziej sprężysty i odpowiada za ciśnienie wypychające. Podobno przy dodawaniu gazu o skłym składzie ten mniej sprężysty potrafi zalegać w zbiorniku.

Moderated By MakroSerwis:

Nie słuchaj plotek, poznaj fakty. Bzdura.

• Level 35  
    uno99blue wrote:
    Słyszałem o jeszcze jednej możliwej przyczynie - zła proporcja w mieszance propan-butan - jeden z nich (zapomniałem który) jest bardziej sprężysty i odpowiada za ciśnienie wypychające. Podobno przy dodawaniu gazu o skłym składzie ten mniej sprężysty potrafi zalegać w zbiorniku.

niestety nieprawda.
    Coś jak w tym kawale o rowerach i placu czerwonym.
  • Level 11  
    stagom lubią padać map sensory wiec sprawdź czy pokazuje prawidłowo ciśnienie i zjedz z ciśnieniem w programie bo morze go zadławia i automatycznie go przełącza albo zobacz czy nie załmałeś gdzieś 6tki miedzi pod autkiem
  • Level 11  
    bartek_j wrote:
    niestety, coś dzwoni ale nie tu. Bezdury..

osobiście zakładam te instalacje od 2 lat wiec sprawdź sobie ciśnienie albo czy czasem nie zamarza ci wielo zawór ba czasami tak się dzieje jak na trafionej stacji ci wodę wleją to zamarza i gaz zamarza w zaworze
  • Level 2  
    Tak więc sytuacja wygląda następująco: po tym jak wbiłem 35 litrów słowackiego gazu w drodze na wakacje problem przestał istnieć, na butli zrobiłem 525 kilometrów (mniemam że zjechałem ją do "zera"), co nigdy wcześniej na polskim LPG mi się nie udało - max 430 km w trasie. "Sztuczkę" tą powtórzyłem tankując włoski gaz, tak więc na tą chwilę temat uważam za zamknięty. Mam nadzieję że nie będę musiał go odświeżać;) - niech żyje polski pseudo "LPG" hura, hura, hura.
  • Level 12  
    Tak jak kolega borygo5 mowi map sensor. Mialem to samo i to w roznych sytuacjach. Pelny bak i tez potrafila przelaczyc na benzyne.