Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KOLUMNY Peavey-Pro 15 300rms 4 omy-szukam porady

zbigniew 10123 01 Jul 2008 09:33 3263 7
    zbigniew 10123
    Level 12  
    Jaka jest możliwoś,jeżeli w tych markowej firmy kolumnach są jakieś nie opisane specyfikacje głośników.Czy mogą one długo pograć jak prawdopodobnie były one robione w CHRL.Koszt wymiany głośnków np;BEYMA o tych samych mocach i omach wynosi ok.1.300.000 zł 1szt.Są marki jeszcze CELESTION i EMINANCE, ale się zbytnio nie oriętuję czy się do tego nadają.Głośnik 15 calowy basowy z brakiem opisów jak już pisałem,driver tak samo.Jakiej więc mogą być produkcji te szajsowate głośniki w markowej kolumnie.Czy opłaca się wymieniać głośniki za które kupiłbym podobny zestaw innej marki.Jeszcze z tego niższego budżetu są kolumny ELESTRY i LDM ,ale jakie mają głośniki montowane.W moim zestawie bas ma w magnesie ok 5 cm tulej z siatką ochronną,kable są na wsówki niezbyt dobre rozwiązanie moim zdaniem jak na 300 w głośnik,driver mocowany wewnątrz z zaciskami do przewodów to tego tuba wkręcana na niego i przykręcona na zewnątrz wkrętami w środku zwrotnica na tylnej ścianie z gniazdami,brak wytłumienia w środku.Aż tu strach chcąc połączyć z innym zestawem.

POZDRAWIM :|
    deteh
    Level 15  
    Ale o co się konkretnie pytasz? Jeśli chcesz zidentyfikować co Ci tam siedzi w środku to zrób zdjęcia kosza i przodu wtedy ktoś może rozpozna...

Co do wymiany to wiele pochlebnych opinii jest o B&C 15ndl76 a na driver seleniuma d210ti lub 220... ja właśnie robię do takiego zestawu upgrade ldm'ow c-151 kupionych po cenie samych paczek :)
    piotr maj
    Level 15  
    zbigniew 10123 wrote:
    Jaka jest możliwoś,jeżeli w tych markowej firmy kolumnach są jakieś nie opisane specyfikacje głośników.Czy mogą one długo pograć jak prawdopodobnie były one robione w CHRL.Koszt wymiany głośnków np;BEYMA o tych samych mocach i omach wynosi ok.1.300.000 zł 1szt.Są marki jeszcze CELESTION i EMINANCE, ale się zbytnio nie oriętuję czy się do tego nadają.Głośnik 15 calowy basowy z brakiem opisów jak już pisałem,driver tak samo.Jakiej więc mogą być produkcji te szajsowate głośniki w markowej kolumnie.Czy opłaca się wymieniać głośniki za które kupiłbym podobny zestaw innej marki.Jeszcze z tego niższego budżetu są kolumny ELESTRY i LDM ,ale jakie mają głośniki montowane.W moim zestawie bas ma w magnesie ok 5 cm tulej z siatką ochronną,kable są na wsówki niezbyt dobre rozwiązanie moim zdaniem jak na 300 w głośnik,driver mocowany wewnątrz z zaciskami do przewodów to tego tuba wkręcana na niego i przykręcona na zewnątrz wkrętami w środku zwrotnica na tylnej ścianie z gniazdami,brak wytłumienia w środku.Aż tu strach chcąc połączyć z innym zestawem.

POZDRAWIM :|

Mam te kolumny 2,5 roku, no i za 800PLN za sztukę to cudów nie będzie.
    Wymieniłem ostatnio drivery na selenium d210ti ale nie dla tego ze nawaliły tylko żeby były w zapasie jedne. różnicy w dźwięku przy starej zwrotnicy brak z tym ze selenium gra równiej. Basowy głośnik jest puszczony całym pasmem a góra 12dB/okt

Co do mocowania zaciskami drivera to jest normalne rozwiązanie.
    Artur k.
    Admin of Audio group
    zbigniew 10123 wrote:
    Koszt wymiany głośnków np;BEYMA o tych samych mocach i omach wynosi ok.1.300.000 zł 1szt.

Kolega się pomylił o co najmniej trzy ostatnie zera :) za 1300000zł można kupić kilka przyzwoitych zestawów nagłośnienia o sporej mocy, a nie 1 szt. głośników marki Beyma.

Co do samych Peavey, cóż oznaczeń na głośnikach raczej nie będzie.
    Oni po prostu montują jakieś swoje głośniki.
    Czy się rozsypią... wiesz, wiele zależy od użytkownika. Nawet zestawy z najwyższej półki można popsuć przez głupotę.
    Reasumując:
    Jeśli będą używane zgodnie z instrukcją i przeznaczeniem, nie będą katowane przesterowaniem, zbyt dużą mocą itp.
    To będą niezawodne.

Pozdrawiam
    zbigniew 10123
    Level 12  
    To by się wszystko zgadzało z pomyłką bo kosztują ok 1.300 zł-przepraszam.Eksplotuje je według oznaczeń mam powermixer 2x200w rms na 4 omach,czyli mają jeszcze zapas.A co z wytłumienim ich ,bo nie mają.Jakiej jakości mogą być ich głośniki jeżeli 1 kolumna kosztuje ok 900 zł.Jeżli orginalne były jak BEYMA to sam niskotonowy kosztuje więcej.Czy w przyszłości mogę połączy je z subbasem innej marki na 4 omach i większej mocy do ADS 1100lx na 2omach(2x650w rms).

Pozdrawiam :D
    piotr maj
    Level 15  
    zbigniew 10123 wrote:
    To by się wszystko zgadzało z pomyłką bo kosztują ok 1.300 zł-przepraszam.Eksplotuje je według oznaczeń mam powermixer 2x200w rms na 4 omach,czyli mają jeszcze zapas.A co z wytłumienim ich ,bo nie mają.Jakiej jakości mogą być ich głośniki jeżeli 1 kolumna kosztuje ok 900 zł.Jeżli orginalne były jak BEYMA to sam niskotonowy kosztuje więcej.Czy w przyszłości mogę połączy je z subbasem innej marki na 4 omach i większej mocy do ADS 1100lx na 2omach(2x650w rms).

Pozdrawiam :D

Troszkę mały masz ten powermixer 2x 400 przy 4OHM te kolumny wyciągają z końcówki ATX800
    DjMapet
    Level 43  
    Kolumny niczego nie "wyciągają z końcówki". To wzmacniacz zasila (napędza) kolumny a w zasadzie zamontowane w nich przetworniki.
    Faktem natomiast jest, że ten powermikser jest za słaby do napędzania tych kolumn. Wystrzegaj się przesterów, są zabójcze dla głośników. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać ich moc, zastosuj wzmacniacz równy ich mocy a najlepiej ok 10% mocniejszy.
    Nie ma problemu w podparciu tych kolumn subem (subami), ale najlepiej zasilanym osobną końcówką + crossower oczywiście.

Pozdrawiam.
    zbigniew 10123
    Level 12  
    Co sądzicie o końcówce ADS 1100 lx przy 4 omach ma 2x550 ,a 2 omach 2x 650 w RMS.Najpierw miałem powermixer więc dokupiłem do niego kolumny,aby go odciążyć kupiłem mixer XENYX 2442FX ,wkrótce może dokupię końcówkię.ADS posiada crosover,aktywny subbas trochę kosztuje.Dlatego z tą końcówką chciałbym połączyć subbasy pasywne wraz z 4 omowym PAEVEY-PRO 15 na 300w RMS.Tak powoli jak mam kasę chcę zejść z powermixera,ale trzeba uważac na moc tej końcówki.Jaki to moż dać efekt i jakiej marki zastosować wg.parametrów kolumny.Osobne końcówki i subassy wszystko rozumię ,ale jakie są to koszty! Bo końcówka ta kosztuje ok. 2200 zł,a reszta. :|

Pozdrawiam