Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dodge Caravan informacje o EGR

rudiszubert 01 Jul 2008 12:27 2359 3
    rudiszubert
    Level 19  
    Co to jest ten EGR ? Czy to urządzenie z tworzywa do którego dochodzą 3 wężyki gumowe,czy ta puszka do ,której dochodzi jeden z wężyków.
    Rozebrałem to plastikowe urządzenie,umyłem,przedmuchałem i złożyłem do kupy.Podłączyłem i uruchomiłem silnik.W czasie pracy zdjołem wtyczkę od tego urządzenia i brak reakcji.Jak sprawdzić czy EGR działa poprawnie ?
    Podłączyłem wszystkie 3 wężyki,wcześniej jeden był odłączony(ten od podciśnienia z przepustnic),i to chodziło.
    wopor
    Level 32  
    witam, ERG to zawór recyrkulacji spalin, służy do zmniejszenia emisji tlenków azotu, część spalin powraca do dolotu i powtórnie trafia do cylindra, jak sprawdzić -tylko diagnoza na sprawdzenie emisji spalin, chyba że masz extra super węch hehe ,pozdrawiam
    rudiszubert
    Level 19  
    Węch nic tu nie pomoże,ale jakieś parametry przy pomiarze np.omomierzem można ,by ustalić?
    wopor
    Level 32  
    witam, niestety omomierz nanic sie tu zda, sonda(y) lambda dobierają wtedy odpowiedni stosunek paliwa do tlenu (czujnik ciśnienia pow.doładowanego), dlatego tylko wyłącznie sprawdzenie emisji spalin, jeszcze przy nowszych modelach jest jeszcze filtr tzw. czastek stałych (sadza) i dopalanie ich , jak widzisz układ mocno skąplikowany wiec nic tu niema do roboty omomierz, pozdrawiam