Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EW876F - problem z ustaleniem usterki

qbek89 01 Lip 2008 12:27 4061 2
  • #1 01 Lip 2008 12:27
    qbek89
    Poziom 1  

Witam, jestem posiadaczem pralki Electrolux EW 876F. Od kilku dni pralka zaczęła mi szwankować, a wczoraj totalnie się zepsuła. Usterka pojawia się przy popularnym przycisku start/pauza. Po włączeniu programu pralka nie rusza, na moje ucho słychać jakby nie pobierała wody ale nie jestem pewny. Będąc zmuszony wczoraj przybył do mnie serwisant, po rozkręceniu i sprawdzeniu przez niego wszystkich podzespołów stwierdził,że usterka tkwi w elektronice. Na odchodne mimo wniosku, że bez nowego układu lub nowej pralki się nie obędzie, przykręcił wszystko z powrotem. I tutaj Eureka, pralka zaczęła znów pracować!

Serwisant przeszedł w tryb serwisowy pralki i według niego usterka tkwi w diodach 2 (filtr), 3 (wirowanie), 4 (odpompowanie wody) licząc od dołu. Co jest najdziwniejsze, (według mnie) to fakt, że majster ustawiając tryb serwisowy pokrętło programatora przestawił na literkę G i tam te diody nie mrugały tylko się paliły. Dziwi mnie to ponieważ, czytając to forum wynika, że tryb serwisowy jest na literce F i diody muszą mrugać. Po ustawieniu na literkę F mrugają mi diody 6 (płukanie), 5 (stop z wodą w pralce), 3 (wirowanie) licząc od dołu.

Mam pytanie, na której literce powinien być ustawiony programator w trybie serwisowym? I jaki błąd oznaczają diody w trybie serwisowym mojej pralki? Z góry dziękuje za pomoc i przepraszam za ten obszerny wywód ale nie dało rady inaczej :))

0 2
  • #2 02 Wrz 2008 19:57
    andrzejmel
    Poziom 11  

Jest to błąd E34, ale taki nie jest opisany w instrukcji serwisowej. Może ktoś wie co on oznacza?.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 02 Wrz 2008 20:14
    skryn
    Admin grupy AGD

andrzejmel napisał:
    Jest to błąd E34, ale taki nie jest opisany w instrukcji serwisowej. Może ktoś wie co on oznacza?.
    Pozdrawiam.

Jak nie ma, jak jest? Pytasz, czy odpowiadasz w temacie?

0