Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra I tylnia wycieraczka

qer 01 Lip 2008 13:55 1308 3
  • #1 01 Lip 2008 13:55
    qer
    Poziom 15  

Witam,
    wczoraj kupilem astre i nie wiem jak zalaczyc tylnia wycieraczke, albo jest ona zepsuta... czy ona dziala wspolnie z przednimi, czyli po zalaczeniu przednich dziala tez z tylu, czy jakos osobno sie ja zalacza? spryskiwacz z tylu dziala, ale nie rusza sie wogole wycieraczka... :( czy poprostu nie wiem jak ja zalaczyc, czy nie dziala?
    jak nie dziala, to z archiwum dowiedzialem sie, ze to jedna z czestych awarii w astrach i wiem gdzie tego szukac, ale moze szukac nie trzeba...
    Pozdrawiam,
    qer

• Pomocny post
    #2 01 Lip 2008 14:26
    bartek_j
    Poziom 35  

wycieraczkę włącza się popychając wajchę od siebie. Jak popchniesz dalje to włącza się spryskiwacz tylnej szyby + wycieraczka.
    Jak wycieraczka nie chodzi to padnięty silniczek zapewne. Częsta przypadłość w astrach. Silniczek nowy drogi, używany trudny do skombinowania i też drogi bo chodliwy.
    Pada to że ośka się zaciera.
    Proponuję wyjąć, rozebrać (rozwiercić nity) wyczyścic + nasmarować i złożyć -> gwintowanie otworów. W sumie pół godziny roboty i 200 w kieszeni

• #3 10 Kwi 2009 13:34
    mandaryn
    Poziom 11  

Witam,

Mam zupełnie inny problem niż te opisane na forum, tzn. wycieraczka tylnej szyby sama włącza się w różnych momentach podczas jazdy, przeważnie w okresie letnim, co jest dość uciążliwe, gdyż na sucho rysuje tylko szybę.

Do tej pory wyciągałem przekaźnik odpowiedzialny za jej prace, ale nie jest to dobre rozwiązanie ;) Gdzie szukać przyczyny usterki?

• #4 10 Kwi 2009 15:02
    tomekkoszalin87
    Poziom 14  

wymien włacznik wycieraczek

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME