Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Graetz CTV BT-55T - "fioletowe" rogi kineskopu

14 Lut 2004 09:12 1576 4
  • Poziom 17  
    Witam!

Od dłuższego czasu w rogach kineskopu pojawiły mi się fioletowe plamy. Są coraz bardziej kłopotliwe, dopiero jak tv postoi z całkowicie odłączonym napięciem - na jakiś czas problem "znika". To pewnie kłopot z rozmagnesowywaniem. Ale nigdy nie zajmowałem się telewizorami, i nie mam pojęcia gdzie szukac i co może być nie tak. Pomóżcie ! Nie mam kasy na nowy TV, ten dostałem w prezencie.

Pozdrawiam,

Michał
  • Poziom 18  
    Czy w pobliżu nie stoją jakieś głosniki. Jeżeli tak to należe je odsunąć.
    Czt tv nie był obracany włączony.
    Uklad rozmagnesowujący działa jak już zauważyłeś przy zimnym odbiorniku. przy wył. z sieci
    Może jest potrzeba rozmagnesowania kineskopu z zewnątrz, lub zle działa ukłd rozmagnesowujący, przerwy ana pozystorze lub jego wymiana. Trzeba to wszystko na początek sprawdzić.
  • Poziom 17  
    Witam!
    Jedyne głośniki to te od tv. Tv nie był obracany w trakcie odbioru. Gdzie szukać elektroniki od rozmagnesowywania? Jakie mogą być ślady uszkodzenia czegoś, lub przegrzania i na jakich elementach? Za każdą odpowiedź dziękuję z góry.

Pozdrawiam,

Michał.
  • Poziom 18  
    Szukaj przy wtyku cewek rozmagnesowujących.
  • Poziom 14  
    witka
    mialem podobny problem z graetzie wymien pozystor mi pomoglo
    obok wtyku uzwojenia petli rozmasygnowujacej na plycie wieksze (pol pudelka zapalek) na trzech nozkach biale koszt ok 15 zl