Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault megane kombi 1,6 16V, 99r opuszczony tył

schnauzerman 01 Lip 2008 22:32 7180 4
  • #1 01 Lip 2008 22:32
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Witam,
    po przebiegu 140 tys km wyraźnie opuścił się tył samochodu, zaznaczam że jeżdżę bardzo często z mocno obciążonym bagażnikiem ale w granicach normy czy jest możliwość podniesienia tyłu poprzez regulację na drążkach skrętnych?

• #2 02 Lip 2008 08:35
    SzymoonSF
    Poziom 9  

Teoretycznie można w jakimś stopniu regulować wysokość pojazdu na drążkach. Teoria teorią ale nie oszukujmy się ty masz zajechane amortyzatory w swojej megance. Sprawdź ich stan w jakimś serwisie. Jeśli nie chcesz wymieniać ich, to spróbuj założyć twardsze sprężyny (nie wiem czy takie znajdziesz).

• #3 02 Lip 2008 08:50
    kortyleski
    Poziom 40  

SzymoonSF napisał:
    Teoretycznie można w jakimś stopniu regulować wysokość pojazdu na drążkach. Teoria teorią ale nie oszukujmy się ty masz zajechane amortyzatory w swojej megance. Sprawdź ich stan w jakimś serwisie. Jeśli nie chcesz wymieniać ich, to spróbuj założyć twardsze sprężyny (nie wiem czy takie znajdziesz).

Co mają amortyzatory do wysokości auta? (chyba że zatarte na sztywno)
    Zawieszenie na drążkach skrętnych więc o jakich sprężynach piszesz?

Nie znam konkretnie tego modelu belki, jeśli jest możliwość regulacji i jej starczy oczywiście podniesiesz samochód, ale kolejne "kucnięcie" nastąpi szybciej, jest to rozwiązanie doraźne...
    Pewną naprawą będzie wymiana drążków

• #4 02 Lip 2008 12:18
    mczapski
    Poziom 38  

Nie wiem czy masz tam cztero- czy dwudrążkowe zawieszenie. Poza tym na czym opierasz swoje stwierdzenie, że zawieszenie siadło. Ciekawe co oznacza obciążenie w normie. O ile pamiętam to bagażnik zaleca się obciążać w granicach 50 kg. Nie szukaj tam żadnych sprężyn (zwijanych) a także nic nie da wymiana amortyzatorów (w kwestii wysokości). Wysokość można ustawić przez przesunięcie dżwigni wahacza na drążkach. Oczywiście przeciążanie spowoduje dalsze odkształcanie drążków. Zdaje się, że książka napraw opisuje to nieźle.

• #5 02 Lip 2008 17:26
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Zawieszenie jest czterodrążkowe, siadło bo tył auta jest niżej niż był kiedyś, w bagażniku wożę około 70kg ale nic na tylnych siedzeniach, sprężyn nie szukam bo wiem co to są drążki skrętne

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME