Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 14PT156A/42P - komunikat E3 i migająca dioda

chicken007 02 Lip 2008 08:53 1412 5
  • #1 02 Lip 2008 08:53
    chicken007
    Poziom 26  

Witam, tv jest po burzy i uruchamiał się ale dioda migała i był ciemny obraz, nie reagował na pilota ani klawisze lokalne. Podkręciłem go na trafie i ukazał się śnieg ale taki bardzo ciemny i wpadający w kolor fioletowy. Podmieniłem pamięć by była uszkodzona ( nie dała się programować) i teraz tv reaguje na pilota jest obraz , odbiera wszystko ale jest komunikat E3, dioda miga i nadal jest bardzo ciemny wpadający w fiolet, dodam że osd jet ok. świeci ładnie na zielono i jasno. Podstawiłem procesor bo akurat miałem i nic, podstawiłem tda4650 i nic, może to wina wsadu, ściągnąłem go z elektrody, może ma ktoś pewny?

0 5
  • #2 02 Lip 2008 08:55
    *ANDY*
    Poziom 25  

E3 i mruganie występuje przy wyciągniętym module TTX

0
  • #3 02 Lip 2008 09:32
    chicken007
    Poziom 26  

No to jest padnięty moduł txt, kolory już mam ok. i regulacja jasności już działa uszkodzony był TDA3504 miał zwarcie na pin17. Jest jakaś opcja żeby wyłączyć ten txt?

W tytule tematu musi być model TV - proszę uzupełnić! [Mirek Z.]

0
  • #4 08 Lip 2008 08:35
    tomasz wojcicki
    Poziom 20  

Z odłączeniem txt będzie kiepsko ale jeżeli nie zalezy ci zbytnio na txt to w miejsce drogiego scalaka saa mozna podstawić inny podobny np. z wylutu żeby tylko po szynie I2C się zgłaszał to zniknie komunikat E3 chociaz txt moze wtedy nie działac prawidłowo lub wogóle.
    Troche chałupnicza metoda ale można w ten sposób jesze podratowac ten TV ze dwa razy juz tak zrobilem chociaz nie wiem być może że te scalaki sa teraz tańsze :)

0
  • #5 09 Lip 2008 08:03
    flashh
    Poziom 25  

Zobacz czy przypadkiem nie wysunęła się płytka tXT bo często widziałem w nich urwane zabezpieczenie na wtyce txt .
    Nie jest to wyrafinowana podpowiedz ale jeśli się nie wysunęła to jest albo brak na niej zasilania lub walnięty scalak faktycznie
    pozdr

0
  • #6 11 Lip 2008 09:18
    chicken007
    Poziom 26  

Zasilanie na module jest, wtyczki są ok. Klient odebrał taki jak jest bo nie chce juz więcej dokładać. Temat zamknięty. Pozdrawiam.

0