Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Integralny napinacz pasa bezpieczeństwa w Golfie 5

piter_58 02 Jul 2008 10:51 3417 4
 • #1
  piter_58
  Level 9  
  Witam
  Mój problem tkwi w golfie 5. Kupiłem go nie dawno w Niemczech, gdzie miał mały wypadek. Uszkodzona została poniższa część od pasów bezpieczeństwa. Część ta jest stosunkowo droga (ok 300zł jedna) więc narazie nie chciałbym tego zakładać (tym bardziej że nadal działa zwykła blokada przy szarpnięciu) więc moje pytanie brzmi czy nie można zastąpić tego czujnika odpowiednim rezystorem w celu oszukania komputera, który sygnalizuje awarię pasów?? Jeśli tak to jakim?? Sprawdzając miernikiem na końcówkach tego urządzenia nie ma żadnej konkretnej rezystancji. Nie chciał bym uszkodzić sterownika tym bardziej że jest on sprzężony z airbag dlatego bardzo proszę o jakąś pomoc.
  Odrazu mówię że nie jestem handlarzem samochodów.

  Integralny napinacz pasa bezpieczeństwa w Golfie 5
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  yaaro
  Level 33  
  300zł to niewiele jak na bezpieczeństwo. Sam opornik może nic nie dać jeżeli układ odpalił napinacz, zostaje Cash data. A miernik daje konkretne wskazania wiec taka jest jego rezystancja.
 • #3
  piter_58
  Level 9  
  Tam jest w tej chwili ok 30 M Ohmów jak pokazuje mój miernik więc podejrzewam że cewka z której jest to pewnie zbudowane ulega przepaleniu. A w samochodzie są dwa takie napinacze wiec cena idzie w górę. Po za tym pod komputer też mam zamiar podpiąć w celu zresetowania wszystkich błędów.
 • #4
  yaaro
  Level 33  
  Jedź do fachowca założenie 2 oporników nic nie da, zostaje Cash. A zgodnie z przepisami nie można z nim nic robić tylko wymiana sterownika.
 • Helpful post
  #5
  airbag
  Level 13  
  Ta rezystancja to 2,2 ohm
  Sterownik powinien być O.K. - jeżeli nie - naprawiają je za 100 zł
  Powodzenia