Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laser HP 1018, kiepski wydruk wizytówek..

Panther 02 Lip 2008 11:08 2144 8
  • #1 02 Lip 2008 11:08
    Panther
    Poziom 9  

Witam,

tak jak w temacie. Sciagnalem sobie darmowy programik do robienia wizytowek. Wszystko pieknie fajnie ale wydruk jest kiepskiej jakosci. Szare napisy ktore umieszczone sa na wizytowce bardzo slabo sa widoczne. Widac normlanie odstep miedzy pikselami. Drukowalem w rozdzielce 600 dpi, myslalem ze to moze wina papieru, akurat mialem pod reka brystol ale to nic nie dalo. Nie wiem co zrobic. Moze ktos z Was bedzie mogl mi podpowiedziec.

Pozdrawiam
    Łukasz

0 8
  • #2 02 Lip 2008 11:27
    sbartos
    Poziom 24  

to jest drukarka laserowa monochromatyczna i nie da się uzyskać koloru szarego w inny sposób, ma tylko toner czarny a nie szary :)

0
  • #3 02 Lip 2008 15:22
    laserjack

Poziom 31  

A jaką masz kasete z proszkiem, orginał czy regenerowaną? Beben OPC w kasecie jak wyglada? A jak wydrukujesz na normalnym papierze, to jaki jest wydruk? Może na grubszym papierze, nie uzyskasz pożądanych szarości.

0
  • #4 02 Lip 2008 18:59
    Calculus
    Poziom 25  

Powiem tak, mam klienta, który kupił niedawno kolorowego Xeroxa za 90 000 zł, po to, żeby mieć przyzwoitą jakość do wizytówek i drukować na papierze o większej gramaturze. Na niej też, jak się dokładnie przyjrzeć, widać raster, więc myślę, że nie można wiele oczekiwać od drukarki monochromatycznej takiej jak HP 1018.

0
  • #5 02 Lip 2008 19:29
    cefram
    Poziom 29  

Witam

A ja bym z innej strony - robiłem jakiś czas temu wizytówki na programie darmowym - nie pamiętam już jakim bo szybko go wywaliłem - robił dokładnie to co Ty piszesz. To co miało być czarne było szare, to co szare - było ledwo widoczne - na atramentówce :)

Pozdrawiam

0
  • #6 08 Lip 2008 16:24
    adryk_2005
    Poziom 10  

Wiadomo drukarka laserowa to nie atramentówka, ale bardzo duże znaczenie ma tu toner na którym się drukuje (oraz stan kasety). Nie zawsze dobre zaczernienie idzie w parze z drukowaniem "szarych elementów" i nie raz się o tym przekonałem. Długo szukałem takiego tonera który będzie zajeb... drukował "szare elementy w różnych odcieniach, a to jest ważne dla wielu firm które drukują coś takiego

0
  • #7 08 Lip 2008 19:35
    Calculus
    Poziom 25  

Poza tym to ta drukarka obsługuje maksymalną gramaturę papieru 163g/m² więc nie za bardzo nadaje się do drukowania wizytówek (wizytówka na papierze poniżej 200 g/m² to pomyłka) Drukarka może po prostu nie radzić sobie z przenoszeniem tonera na tak gruby papier.

0
  • #8 10 Lip 2008 20:53
    Panther
    Poziom 9  

Drukarka ma oryginalny toner. Widze ze nie ma co sie bawic ta drukarka w robienie wizytowek nawet dla siebie. Szczerze mowiac drukarka sluzy mi do faktur i do tego sie nadaje. Myslalem ze moze cos trzeba ustawic albo jak ale jak sie nie da to sie nie da.
    Pzdr

0
  • #9 10 Lip 2008 21:14
    isiek78
    Spec od drukarek

A przy wydruku ustawiasz w właściwościach na jakim papierze drukujesz?

0