Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera FS-1000+ nie drukuje na dole strony- zmniejsza

danielossss 02 Jul 2008 12:34 2848 14
 • #1
  danielossss
  Level 15  
  Strona testowa jak i tabela z excela jest wydrukowana w całości, ale ściśnięta w pionie. Patrząc od góry linie tabeli są poza kartką, a dół kartki (około 8 cm jest nie zadrukowany. Szerokość kolumn jest OK, natomiast wysokość jest zmniejszona. W drukarce już ktoś wcześniej grzebał i obstawiam, że uszkodził "laser unit". Jest szansa naprawienia tego- czy pozostaje tylko zakup nowego?
  Czy diagnoza z laserem jest słuszna?

  Pozdrawiam Danielossss
 • #2
  11111olo
  Level 42  
  Problem masz z podajnikiem kartek lub czujnikiem detekcji kartki. Również wałki przesuwające kartkę mogą być brudne.
 • #3
  forteca
  KYOCERA specialist
  Witam,

  a możesz zamieścić skan tak wydrukowanej kartki?
 • #4
  cefram
  Level 30  
  Witam

  To wygląda na problem z rejestracją kartki - lasera nie ma co ruszać. Wyczyść ją dokładnie.
  No i przydałby się skan wydruku.

  Pozdrawiam
 • #6
  forteca
  KYOCERA specialist
  Witam,

  jak dla mnie wygląda to na:

  1. sprzęgło poboru papieru z szuflady
  2. sprzęgło rejestracji...od takiej srebrnej rolki.

  Oba trzeba by rozebrać i wyczyścić...w skrajnym wypadku wymienić.

  Na początek zacząłbym jednak od wymiany rolki poboru.

  Pozdrawiam
 • #7
  tomek1970
  Level 22  
  To wygląda tak jakgdyby ktoś zmniejszył obroty silnika głównego drukarki. Sprzęgła warto wyczyścić ale obawiam się że to nie to - byłyby zacięcia kartek a fuzer nadałby odpowiedniego tempa od połowy kartki i dlna część byłaby OK a tu nic takiego niezauważyłem.
  Do kolegi fortecy - czy to aby nie jest objaw szwankowania silnika (zacieranie chociaż nigdy niezanotowałem takiego przypadku) a może jest w tej maszynie regulacja obrotów silnika i ktos pokręcił.

  Pozdrawiam
 • #8
  cefram
  Level 30  
  tomek1970 wrote:
  To wygląda tak jakgdyby ktoś zmniejszył obroty silnika głównego drukarki. Sprzęgła warto wyczyścić ale obawiam się że to nie to - byłyby zacięcia kartek a fuzer nadałby odpowiedniego tempa od połowy kartki i dlna część byłaby OK a tu nic takiego niezauważyłem.
  Pozdrawiam


  Witam

  Czy aby przemyślałeś to ?
  Jak fuzer może nadać odpowiednie tempo za szybko puszczonej kartki i jakim cudem będzie ona na dolnej części OK ?
  Zrób to co napisał Forteca.
  A tak na logikę to zmniejszenie obrotów silnika może co najwyżej skutkować mniejszą prędkością drukowania ewentualnie kodem błędu.

  Pozdrawiam
 • #9
  11111olo
  Level 42  
  Wiecie co. Tak sobie pomyślałem że jeśli drukarka za każdym razem identycznie drukuje to może problem nie jest z drukarką a danymi do niej trafiającymi.
 • #10
  danielossss
  Level 15  
  Nie zależy ten wydruk od komputera. Własna strona testowa też jest skrócona. Wszystkie rolki poczyściłem i niestety ani milimetra poprawy. Jutro sprawdzę jeszcze raz na ręcznym podajniku.
 • #11
  tomek1970
  Level 22  
  Do kolegi cefram
  Zanam mechanike tych drukarek fuzer jest trwale zazębiony z głownym silnikiem bez pośrednictwa sprzęgieł i jak juz napisałem nadłby odpowiedniej prędkości kartce mniej wiecej od połowy strony. Zgadzam się z sugestiami kolegi forteca czyszczenie sprzegieł to dobry pomysł (jest w nich zbyt wiele smaru i moze wystepować poślizg) lecz objawy uslizgu sprzegieł sa inne - najczęściej zaciecia wynikające z opóźnień. Jest jeszcze możliwość hamowania kartki przez któreś rolki a pośrednio sprzęgło lecz fuzer zmieniłby te sytuacje od około połowy wysokości strony.

  pozdr.

  Dodano po 6 [minuty]:

  PS.
  kolega forteca jest ekspertem od Kyocer i licze na jego sugestie co do możliwości regulacji obrotów silnika w tej maszynie
 • #12
  forteca
  KYOCERA specialist
  A co ze sprzęgłami....sprawdziłeś ?

  Jedyne zwolnienie drukarki jakie "udało" mi się osiągnąć...to było uszkodzenie płytki enginu co skutkowało spowolnionym drukiem i w efekcie zacięciami papieru.

  Moja sugestia....rozbierz te sprzęgła i wyczyść do sucha...na pewno nie zaszkodzi :-)

  Jeśli nie pomoże będziemy szukać dalej :-)

  Uszkodzenie lasera daje inne objawy...chodź niestety nie ma reguły.

  Pozdrawiam
 • #13
  danielossss
  Level 15  
  Sprzęgła (jeśli mowa o tych podwójnych trybikach wewnątrz ze sprężynkami) rozebrałem i wyczyściłem. Były w lepkim smarze, ale bez większych brudów. Nie stwierdziłem uszkodzeń mechanicznych w tych elementach. Wymontowałem trzy sztuki, ale wydaje mi się, że jeszcze może być czwarte w okolicach fusera. Zobaczę popołudniu.
  Może ktoś porównać dla pewności- czy moja strona statusu jest faktycznie zwężona? Ja niestety nie mam drugiego egzemplarza do porównania.
  Z podajnika ręcznego wydruk jest również nieprawidłowy.

  Sprawdziłem czujniki papieru. Na wyjściu kartki z fusera flaga się podwieszała, ale po przeczyszczeniu pracuje już prawidłowo (czujnik i flaga).

  Jednak wydruki pozostały bez zmian- brakuje już mi pomysłów.
 • Helpful post
  #14
  servicemen
  Level 28  
  Na wydruku który zamieściłeś widać, że jest to wydruk z kyocery fs-1000 a nie fs-1000+.Moim zdaniem ktoś podmienił elektronikę w twojej drukarce.Widziałem podobny efekt chyba w modelu 1800 który miał elektronikę 1800+.
 • #15
  danielossss
  Level 15  
  Temat zamykam. Problem rozwiązałem wymieniając moduł z silnikiem. Wstawiłem od FS-1000 i wszystko pracuje poprawnie, ale wolniej.

  Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie