Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH-2130R - pali bezpiecznik

Stillz 02 Lip 2008 13:00 2457 4
  • #1 02 Lip 2008 13:00
    Stillz
    Poziom 9  

Witam.

Mam następujący problem sąsiad dostał takie radyjko razem z autem które kupił oczywiście nie zamontowane, więc powierzył to mi zaciekawiła mnie sprawa braku bezp. w radiu, po założeniu go i podłączeniu pali od razu bezp. sprawdziłem może zwarcie na kablach przy kostce nic z tych rzeczy wszystko ok. Po rozebraniu ujrzałem rozwalone 2 jakieś diody (nie jestem elektronikiem proszę o ich rozszyfrowanie :)) z tego co zdążyłem poczytać właśnie problemem mogą być diody zabezpieczające (zakładam że to te rozwalone) i kondensator, mogę podejrzewać, że poprzedni właściciel podłączył na odwrót + i -. Czy coś jeszcze może być ? nie chciałbym 20 razy do elektronika latać po części i druga rzecz jakie parametry i co podać im w sklepie co do tych diód zabezpieczających. I co jeszcze może być uszkodzone, czytałem że może być też końcówka mocy, poniżej foto z wnętrza radia i rozwalonych elementów.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za podpowiedzi.

0 4
  • Pomocny post
    #2 02 Lip 2008 13:32
    maciejch
    Poziom 11  

Witaj

diody zabezpieczające są między masą a zasilaniem radia. Można odpalić radyjko bez nich ,ale nie można pomylić biegunów bo to był by jego koniec,
    jeżeli nadal będzie palić bezpieczniki odłącz końcówkę mocy lub ją wylutuj w tej konfiguracji można radio uruchomić jeżeli nie zadziała to do fachowca .

0
  • #3 02 Lip 2008 13:42
    Stillz
    Poziom 9  

Po wylutowaniu diod zabezpieczających radio działa więc wszystko jasne, kwestia teraz jakie parametry tej diody ?

0
  • #4 02 Lip 2008 14:01
    Jack14
    Poziom 37  

Wstaw zwykłe z serii 1N400X np. 1N4001, 4002 i tak dalej do 4007.

ps

Są to diody prostownicze 1A różnica tylko w napięciu i tak 4001 jest na 50 Volt (wyższy numer to napięcie wzrasta aż do 1000V dla 4007).

Pozdrawiam.

0
  • #5 02 Lip 2008 15:22
    Stillz
    Poziom 9  

Dziękuje za pomoc, radyjko śmiga aż miło ;) diody kupiłem 1N4001, końcówka żywa to podstawa ;)

Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów