Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sat+normalna TV, pytanie o instalacje.wzmacniacz AWS130S

ReleaseDarkside 02 Lip 2008 17:06 2051 4
  • #1 02 Lip 2008 17:06
    ReleaseDarkside
    Poziom 2  

Witam. To mój 1 post. wiec przepraszam za błędy które na pewno popełnię. zadając pytania na które są odpowiedzi na tym forum. czytałem,szukałem, ale nawet nie wiem czego szukać wiec piszę to. będę bardzo konkretny. niczego dziwnego nie chce robić :D ( miniaturki fot, klik i powiększa)

Chce założyć sobie satelitę. ale mam dosyć dobrą instalacje do naziemnej tv,która była tez podobno robiona pod kątem przyszłego montażu SAT. interesuje mnie odbiornik (tuner tylko w jednym pomieszczeniu, gdzie mam gniazdko "podobno" zwrotne czy coś.) ale rodzi się we menie pytanie czy jeśli puszcze sygnał z konwertera do wzmacniacza AWS130S + jakiś rozgałęziacz (foto poniżej) czy będę miał sygnał także w innych pomieszczeniach. najprościej ujmując chce na tej instalacji zrobić tak :
    1. jeden pokój,jeden TV + tuner
    2. pozostałe pomieszczenia chcę na zwykłe anteny.

prosiłbym o rady gdzie muszę rozbudować instalacje, co gdzie podłączyć żeby taki efekt uzyskać. nie interesuje mnie odbiór sygnału z dekodera w pozostałych pokojach, tam mi wystarczy zwykła tv. tylko czy to się nie będzie kłócić ? szumieć,zagłuszać, czy nie będzie tak ze jak będę odbierał satelitę, to w pozostałych pomieszczeniach będzie śnieżyło ?

sprzęt,instalacja, jest taki\taka zaczynając od dachu :

bliższe ujęcie na puszkę (poniżej) w której łączą się wszystkie kable z tych anten żeby wejść jednym do domu. czy w tej puszce może być jakiś bajer typu sumator,switch, do którego po prostu wystarczy podłączyć przewód od konwertera i będzie cacy ??czy istnieje taka praktyka monterów ? czy to nie możliwe ? zasilania tam na pewno nie ma danego, jeśli takie jest wymagane. oczywiście najprościej było by tam wejść. ale siedzenie dupką na wrzącej blasze, nie należy do moich ulubionych zajęć ;D wlasnie wyczytalem też coś o zwrotnicach, to moze tam jest zwrotnica zamontowana. a jesli jest czy to wystarcza zeby sobie juz tylko talerz dorzucic + konwerter + tunery i jest cacy ??

teraz wzmacniacz AWS130S + rozdzielacz/rozgałęźnik/spliter telekom rcf 104

no i zakończenie niby tym "Zwrotnym" gniazdkiem, chociaż jest w nim tylko jeden kabel, wiec nie wiem na czym ta zwrotność miała by polegać. no i tam chce tuner (fergusona jakieś, do dłubania w sofcie naturalnie,wiadomo po co)

wiec jak to zrobic na tej instalacji zeby miec w jednym pokoju SAT a w innych w tym samym czasie naziemną.

0 4
  • #2 02 Lip 2008 17:30
    pajo21
    Poziom 35  

Pomiędzy gniazdo przy którym będzie tuner sat a rozgałęźnik wstawiasz sumator tv-sat.Jedno wejście łączysz z konwerterem ,drugie wejście z rozgałęźnikiem a wyjście łączysz z kablem idącym do gniazda.
    Masz to co chcesz .

ReleaseDarkside napisał:

1. jeden pokój,jeden TV + tuner
    2. pozostałe pomieszczenia chcę na zwykłe anteny.

0
  • #3 02 Lip 2008 17:43
    ReleaseDarkside
    Poziom 2  

okey, jeśli dobrze rozumiem to ma to wygladać mniej więcej tak :

a jeśli okarze sie że w tej puszeczce na maszcie, gdzie się schodzą anteny jest zwrotnica ? czy to jakoś zmienia sprawę ? ułatwia ją ? naprzyklad w tym sensie ze wpinam się w ową zwrotnicą kablem z konwertera i już cacy ? czy nadal potrzebował będę sumatora ? bo jakos mam wrazenie ze oba urządzenia albo jest to jedno urządzenie tylko nazywane roznie. bo za zadanie ma jakby to samo. czy się mylę ?

0
  • #4 02 Lip 2008 18:18
    pajo21
    Poziom 35  

Sygnał z konwertera możesz wpiąć tylko w tym miejscu co podałem.
    Na maszcie jest zwrotnica ale nie służy do tego celu,czyli zsumowania tam jeszcze sygnału sat.

0
  • #5 02 Lip 2008 18:30
    ReleaseDarkside
    Poziom 2  

dzięki wielkie.
    teraz tylko czeka mnie żmudna praca z odnalezieniem właściwego kabla do tego gniazdka ;/

0