Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony konwerter Ferguson AF2018SEC,FX6600

02 Lip 2008 17:28 1925 5
  • Poziom 2  
    Witam !
    Jakiś czas temu na moim starym Fergusonie AF 2018 SEC zaczął zanikać sygnał, myślałem że jest to wina dekodera a że nie miałem czasu sprawdzić co tak naprawdę jest przyczyną kupiłem nowy tuner a konkretnie Fergusona FX 6600. Po podłączeniu wskaźnik w tunerze wskazuje siłę sygnału równą 30 a jakość 1 w porywach 2 a co za tym idzie wyszukało mi tylko kilka arabskich kanałów, które i tak też nie można powiedzieć że chodziły. Do anteny mam podłączonego zeza lecz chciałem z niego zrezygnować więc podłączyłem tuner bezpośrednio do konwertera, i na każdym pokazuje to samo, przełożyłem też antenę i pokazuje to samo. Dekoder sprawdzałem u kolegi i wszystko działa, nie jest to też wina kabla gdyż próbowałem również na innym i tu pojawia się pytanie czy jest to wina konwertera.
    Za wszystkie porady z góry dziękuje :)
  • Poziom 23  
    Witam.
    Sprawdż czy antena się nie przestawiła, jak jest dobrze to pozostaje tylko wymiana konwertera.
  • Poziom 2  
    Antena była dobrze przykręcona, a chcąc sprawdzić czy to wina konwertera i przestawiłem antenę i dalej pokazuje 30 sygnału i 1 jakości... A czy możliwe jest aby zakłucenia emitowane przez gałęzie byly tak wielkie aby całkowicie zakłucały odbiór ?
  • Poziom 43  
    Faziii napisał:
    A czy możliwe jest aby zakłucenia emitowane przez gałęzie byly tak wielkie aby całkowicie zakłucały odbiór ?

Gałęzie nie zakłócają. One zasłaniają ,osłabiają sygnał z SAT.
  • Poziom 27  
    Z pewnością może być to wina gałęzi , krzaków pewnie w zimę niemiałeś problemu z sygnałem a teraz gdy są liście na drzewach to sygnał zanika masz dwie opcje pozbyc sie drzew lub dać gdzieindziej anten.
  • Poziom 2  
    Antenę już przestwiłem tylko jeszcze będę musiał się pobawić w odpowiednie ustawienie.