Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G problem z tylną wycieraczką

02 Lip 2008 20:29 5254 4
  • Poziom 10  
    Witam
    Kupiłem samochód z niesprawną wycieraczką. Po wymontowaniu silniczka okazało się, że przewód masy był oderwany, lecz po podłączeniu wycieraczka wciąz nie działała. Rozebrałem silniczek przeczyściłem szczotki i wirnik. Po podłączeniu uruchamia się na ok.3 sekundy (tak jakby wracał do krańcowego położenia) i staje. Tak samo się dzieje po podłączeniu bezpośrednio do akumulatora.
    Czy ktoś ma jakiś pomysł?
    Będę bardzo wdzięczny
  • Poziom 20  
    Witam Silnik ma miec dwa + Jeden caly czas drugi z przekaznika czasowego Podlacz do auta wlacz tylna wycieraczke i jesli bedziesz slyszal pykanie przekaznika w kasecie bezp.sprawdz kontrolka czy na przewodach(oprocz brazowego masowego) jest na jednym przewodzie caly czas prad a na drugim prad przerywany (ok5 sek)P
  • Poziom 10  
    Dziś przeciściłem jeszcze styki znajdujące się pod kołem zębatym w wycieraczce. Sprawdziłem trzeci przewód co kilka sekund pojawia się na nim impuls napięcia wygląda że instalacja jest ok. a silnik cały czas wraca do jednego położenia i staje. Sprawdzałem też czy nie ma mechanicznie w tym miejscu jakiegoś oporu ale wszystko jest ok
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Zobacz czy nie jest przypalony na rowku komutatora Jesli tak to do wymiany silnik P
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc. Chyba jednak trzeba będzie wydać stówkę na nowy (używany) silnik.
    pozdrawiam