Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny fakt z nowymi zeusami....

02 Lip 2008 23:55 9604 105
  • Poziom 21  
    Witam
    Jakiś tydzień temu dostałem przesyłką kurierską zamówione Zeusy Tonsila :)

Zauważyłem dziwne zjawisko ...zaraz przy zawieszeniu jak kończy sie membrana jak jest taki płaski odcinek może 3-4 mm to w tym miejscu są takie chropate resztki jakby farby czy niewiadomo czego....
    Druga sprawa,naciskając zawieszenia jest słyszalne zjawisko jakby odklejania się zawieszeń od membrany,taki charakterystyczny dźwięk ,ktoś kto kiedyś regenrował zawieszenia wie co mam na myśli :)
    zawieszenie trzyma sie membran ale są właśnie takie miejsca że można odchylić do środka zawieszenie i widać taki jakby garb samego krańca membrany :|
    Czy to normalne ? czy nie powinno być tak że zawieszenie idealnie z każdej strony jest przyklejone do membrany ??

Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Zapodaj jakieś zdjęcia jeśli możesz, już nie pierwszy raz ostatnio słyszę o tym jak tonsil leci sobie w kulki...
  • Poziom 12  
    z tą farbą to już chyba tak jest... też to mam... miejscami tak jakby coś przy tym wzgórku było pod spodem i troszkę się farba kruszy. A z tym zawieszeniem to dziwna sprawa bo czegoś takiego nie powinno być:/ Ja bym na Twoim miejscu dzwonił do tonsila...
  • Poziom 21  
    dom1n wnioskuje z Twojej wypowiedzi że masz zeusy , spróbuj naciskać zawieszenie w koło membran ale w każdym miejscu i powiedz czy u Ciebie też to jest ...nie uśmiecha mi sie wysyłka kolumn do tonsila ;/ wygląda to po prostu tak jakby zawieszenie było niedokładnie przyklejone i trzymało tylko membran bez tych takich płaskich wykończeń membrany ;/

edit:

Teraz sprawdziłem jeszcze raz,wygląda na to że tonsil przykleja zawieszenia do membran tylko do miejsca gdzie zaczyna sie ten płaski odcinek membrany....a to że w niektórych miejscach odrywa sie jakby od tego odcinka to wynika tylko i wyłącznie z tego że w tym miejscu zawieszenie przykleiło sie do tego płaskiego odcinka membrany na lakierze którym się lakieruje membrany w zeusach....a lakierują po złożeniu głośnika...to widać po śladach lakieru na zawieszeniach....

jednym słowem...nie reklamuje bo działają dobrze :) i tak i tak za 10-15 lat będe szukał w necie czy istnieje jeszcze firma unifon w celu regeneracji zawieszeń ...haha :D
  • Poziom 12  
    Czyżby Tonsil opuścił się z kontrolą jakości? Mam podobną sytuację z GDN 20/80/2 jak otworzyłem pudełko to mogłem odkleić kopułkę przeciw pyłową klej był świeży a sama kopułka odstawała od membrany w kilku miejscach na milimetr :!: Albo takie moje szczęście albo dostałem "za świeży" głośnik
  • Poziom 22  
    Przecież to tylko Tonsil, ludzie, czego oczekujecie?
    I to tylko Zeusy, byle monitory z Kody np 965AV zagrają 1000 razy lepiej niz te pudła, a para kosztuje mniej niż ten kloc z Tonsila.
  • Poziom 16  
    Lepiej może tak ,ale głośniej i dynamiczniej NIE.To nie sprzęt do spokojnego słuchania,one mają swoje przeznaczenie i w tym się wywiązuja.Więc co tu sie doszukiwać pięknego dźwieku.
  • Poziom 23  
    Nie musisz sie martwić.Zawsze odciągając piankę od membrany w dół robi sie szparka.Po prostu tonsil nie dokleja pianki idealnie do membrany.
  • Poziom 12  
    hehe no właśnie nie mam zeusów ale kupiłem sobie ten głośnik do suba... u mnie nie ma tego problemu z zawieszeniem. Wszystko jest dokładnie przyklejone łącznie z tym płaskim odcinkiem membrany.

edit:
    jak Ci przeszkadza to zawieszenie to zawsze możesz sobie troszke butaprenem podkleić :)
  • Poziom 26  
    Można rozesłać parę maili do Tonsila i może bardziej przyłożą się do swojej pracy.
  • Poziom 21  
    podklejać butaprenem nie będę bo jak to się mówi ...lepsze jest wrogiem dobrego :P
    Puki działa to nie ruszam,aczkolwiek Tonsil mógłby troszkę bardziej przykładać się do roboty ....
  • Poziom 33  
    monrant napisał:
    Przecież to tylko Tonsil, ludzie, czego oczekujecie?
    I to tylko Zeusy, byle monitory z Kody np 965AV zagrają 1000 razy lepiej niz te pudła, a para kosztuje mniej niż ten kloc z Tonsila.

Zanim napiszesz takie coś w byle temacie o Tonsilach to przeczytaj i przeliteruj głośno tytuł tematu. Bo jak widać, coś kiepsko czytasz. :?
    Co do tych głośników to tak miałem podobnie, z tym, że z regenerowanymi już GDN 25/40/3. Jeden z nich tak lekko potrzaskuje, jakby się odklejał, zawieszenie niedokładnie przyklejone, ale chodzi całkiem dobrze. Czas pracy w takim stanie zależy głównie od wychyłów głośnika.
    Najlepiej będzie po prostu co jakiś czas porządnie obejrzeć, czy nic się złego głośnikom nie dzieje. ;)
    A tego lakieru już tak się nie czepiajcie. Najważniejsze, aby z biegiem lat nie odpadł kawałek po kawałku. Jeśli się tego obawiacie, bądź faktycznie będzie sie on rozpadał to reklamujcie sprzęt lub zabezpieczcie klarem w spray-u.
  • Poziom 15  
    Co do tej usterki a raczej wady produkcyjnej radze bardzo szybko to oddać do serwisu póki są na gwarancji. Ta wada jest teraz wadą produkcyjną za jakiś czas niestety usterka ta może spowodować inne uszkodzenie które więcej niż pewne będzie wmówione że to z twojej winy niestety.
  • Poziom 21  
    Łatwo sie mówi...zareklamować ...ale co będzie dalej ??? Wyśle na swój koszt kolumny i zapłace kase...a kolumny jeszcze mogą się obić w czasie transportu heh ...
    A i tak i tak za jakiś czas posypią się zawieszenia w kolumnach i trzeba będzie regenerować heh ...
    Czuje się troszke zniesmaczony...nie powinno tak być w produktach Tonsila...

Zawieszenie trzyma się idealnie w jednej kolumnie (prawie) a w drugiej przylega miejscami tylko do tego płaskiego wykończenia membrany...
    Numery seryjne kolumn są kolejne, końcówki 39 i 40 bodajże...
    No chyba że zawieszenie sie odkleiło jak naciskałem palcem w zawieszenie :| ale robiłem to delikatnie ...i to bardzo...ciekawe czy jak wcisne palcem na chama to czy odejdzie całe zawieszenie ???
  • Poziom 23  
    Pokaż jakieś fotki bo z tego co teraz mówisz to jakieś groźne uszkodzenie.

Jeżeli oddajesz kolumny na gwarancje to serwis tonsila na SWÓJ koszt wysyłka kuriera po uszkodzone kolumny więc nie ma mowy o dodatkowych kosztach.
  • Poziom 21  
    Fotek nie mam jak zrobić,może źle napisałem ostatniego posta,zawieszenie przylega idealnie do membran ale nie przylega już tak idealnie do tego płaskiego wykończenia membrany ;]
  • Poziom 35  
    Kolego pisałem do ciebie na PW odezwij się proszę na gg miałbym do ciebie małe pytanko.
  • Poziom 21  
    Jutro kurier zabiera kolumny do filmy protonsil, jestem ciekawy co zrobią ...czy dadzą nowe głośniki czy wymienią membrane i zawieszenie ...
    Napisze że chropowate braki lakieru też mi przeszkadzają ;]
  • Poziom 21  
    Gadałem z Panem z firmy we wrześni gdzie kupiłem tonsil zeusy,powiedział że pracuje na lini produkcyjnej w tonsilu i że zrobi tak że dostane nowiutkie kolumny które zrobi osobiście specjalnie dla mnie,przynajmniej tak zrozumiałem ..

Edit :

Firma tonsil to porażka ...odesłałem kolumny ...miałem dostać nowe...dostałem po paru dniach kolumny ...kurier przyniósł ....kartony w opłakanym stanie...podziurawione...pooblepiane taśmą DHL... w środku brakowało dowodu zakupu ...i gwarancji...które dołączyłem przy wysyłce...gdzieś zgineły ?....
    Efekt końcowy ?....3 głośniki nowe....jeden dalej rozklejony....jeszcze bardziej niż na początku...a już pomijam fakt że śrubki od basów i ich podkładki miały totalnie zdrapany czarny lakier ...chyba nie musze mówić jak wyglądają czarne śrubki i podkładki które mają miejscami zdrapany lakier i widać srebrny kolor ?....straciłem dokładnie 70 złotych na telefony do tonsila...jego dyrektora....serwisu...hurtowni...itp itd....
    Nic nie wskurałem ....olali mnie totalnie...nie chciałem sie denerwować bo miałem już dość ...więc kupiłem głośnik GDN 30/120/1 i wsadziłem go do zeusa zamiast tego jednego rozklejonego....

Wstyd się przyznać ale były momenty w których miałem się ochote popłakać...nigdy jeszcze nie przeżyłem takiej reklamacji jak z firmą tonsil....potraktowali mnie jak zwykłą szmate ....a wszystko załatwiałem z jak największą kulturą ...widać niepotrzebnie...trzeba było odrazu z mordą na nich wyjechać ... :(

Smutne ale prawdziwe....no ale ważne że kolumny są już działające :)

Dodam że przy okazji montażu głośnika zacząłem oglądać środek kolumn....przeraziłem się ....kabelki jak od ruskiego radyjka ....grubsze daje do dzwonka do mieszkania....a zwrotnica ???...ekhm....płytka drukowana NIE WYTRAWIONA....pocięta ręcznie nożykiem na 8 'prostokątów' ....więc mam idealnego tzw pająka zrobione na płytce..... a już nie wspomne że żarówka w zwrotnicy ...jest przyklejona na distalu :|...i nawet oprawki nie dali...przewody są wlutowane bezpośrednio w żarówke.....

Może chce ktoś kupić głośnik z zeusa ? Stan jak nowy pozatym że na odcinku ok 8 cm jest odklejone zawieszenie od membrany ...

I co myślicie o tym wszystkim tak wogule ???....
  • Poziom 17  
    CYTAT:
    Firma tonsil to porażka ...odesłałem kolumny ...miałem dostać nowe...dostałem po paru dniach kolumny ...kurier przyniósł ....kartony w opłakanym stanie...podziurawione...pooblepiane taśmą DHL... w środku brakowało dowodu zakupu ...i gwarancji...które dołączyłem przy wysyłce...gdzieś zgineły ?....
    Wstyd się przyznać ale były momenty w których miałem się ochote popłakać...nigdy jeszcze nie przeżyłem takiej reklamacji jak z firmą tonsil....potraktowali mnie jak zwykłą szmate ....a wszystko załatwiałem z jak największą kulturą ...widać niepotrzebnie...trzeba było odrazu z mordą na nich wyjechać ... Sad

To co napisałeś dokładnie świadczy o Tonsilu! Zresztą zawsze miałem o nich nie za dobre zdanie...
  • Poziom 35  
    Uuu to kicha faktycznie jeżeli możesz to proszę cię załącz zdjęcie zwrotnicy będę bardzo wdzięczny za jego wstawienie pozwoli mi to również rozwikłać pytanie jaka zwrotnica panuje w nowych ZEUSach i czy jest cewka na basy. Zwrotnicę w moich możesz zobaczyć na zdjęciach które dołączyłem do opisu, opis znajduje się w 4 karcie tematu podwieszonego A300 vs ZEUS
  • Poziom 28  
    Cóż, pierwszy raz słyszę o takim przypadku. Znajomi nie raz robili zakupy w Protonsil.pl i nigdy nie było żadnych problemów.
  • Poziom 21  
    No to zwrotnice mamy taką samą chociaż ta moja wydaje mi się że jest bardziej ''pocięta'' przez co ma więcej tych pól do lutowania ;p, ja mam przewody czarne a Ty białe...a już pomijam fakt że są takie cienkie że ...wrrr
    Cewki do bassowca nie ma ...podobno były zeusy gdzie była cewka ?
    To jak zamontowana jest ta żarówka to po prostu ....śmiech na sali ....

co do reklamacji to jeszcze pare zdarzeń miało miejsce podczas wymiany słów przy rozmowie telefonicznej ...ale szkoda o tym pisać ...po prostu żal ....
    Gdybym miał bliżej ...to bym wybił osobiście zęby temu z kim załatwiałem tą reklamacje....w sumie były to 3 osoby...trudno...dostałbym zawiasy...ale może nauczyli by się szacunku do ludzi ....bo nie każdy polak sra kasą ...żeby po prostu wyrzucić i kupić nowe ! ....
  • Poziom 17  
    Za takie coś firmy powinny być karane..... Sprzedają wadliwy sprzęt i po reklamacji odsyłają jeszcze w gorszym stanie to już lekka przesada!!!!!!!
  • Poziom 28  
    No tak. Ale zawsze możesz nacieszyć oko ich zewnętrzym wyglądem i ich mocą :P Nie koniecznie musisz zerkać do środka ;)

To widać że tną po kosztach...co gorsza jeżeli jest tak samo we wszystkich nowo produkowanych modelach ? A jeszcze gorzej jeżeli jest tak nie tylko w Zeusach ? O.o Aż strach pomyśleć... ;/

Dodano po 51 [sekundy]:

PS. Te karty gwarancyjne to odzyskałeś ?
  • Poziom 16  
    Witam!Mam prośbę czy mógłby kolega podać parametry elmentów zwrotnicy na głośniku wysoko-tonowym.
  • Poziom 19  
    Z tego co ja zauważyłem to z Tonsilem obecnie proTonsilem jest coraz więcej problemów. Sam sie napotkałem na obcierającą cewkę w nowym GDM 16/80/1. Kawałeczek odlkejającej okleiny na nowych Altusach 300, a co do ostatnio zakupionych GDN 30/120/1 moge zarzucić drobne, nic nie znaczące...a jednak farba, którą jest malowana membrana nachodzi na górne zawieszenie. Nic dodać nic ująć... Tonsil schodzi na psy. To są raz drobne a raz bardzo poważne problemy. Boje się, ale jakiś procent szans bedzie że za pare lat może miesięcy taka firma jak stx przegoni tonsila.

Dodano po 8 [minuty]:

Jeszcze nie napisałem mojej myśli...wg mnie to wszystko zaczęło sie dziać i pogarszać odkąd Tonsil przeistoczył sie w ProTonsila, powolnymi krokami ProTonsil pogarsza swoje wyroby.

Dodano po 2 [minuty]:

A wszystko to jest wina chinoli i ich miski ryżu
  • Poziom 23  
    Osobiście nie mam nic do zarzucenia firmie protonsil.Niedawno kupowane NOWE Altusy 300 dla znajomego były w nienagannym stanie.

do mariusz.o : ten Gdm z ocierającą cewką to ten wystawiony na allegro ? :D Powiedz kiedy i w jaki sposób kupowałeś Altusy 300 ? W sklepie Tonsila na wańkowicza ?
  • Poziom 19  
    Altus_140- A 300 były tam kupowane, GDM był tam kupowany, GDN30/120/1 były tam kupowane. Co do GDM'a na Allegro to jest w 100% sprawny, od razu był wymieniony na nowy i nic w nim nie obciera...

PS Koszalin rulez :D

Dodano po 1 [minuty]:

Altusy kupowałem rok temu w wakacje
  • Poziom 23  
    Dokładnie Koszalin rulez tylko ceny i dostępność towaru troche nie rulez :D

Możesz powiedzieć ile płaciłeś rok temu za te altusy bo jak chodziłem do sklepu na wańkowicza jeszcze za czasów gdy był duży i stały w nim np. A300 , A200 i Zeuski to cena tych pierwszych oscylowała w okolicach 1620zł ...