Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja - proszę o pomoc w diagnozie (volvo 850)

Sekit 03 Lip 2008 13:35 1995 1
  • #1 03 Lip 2008 13:35
    Sekit
    Poziom 12  

Panowie, potrzebuję pomocy w diagnozie klimatyzacji.
    Kombi, volvo 850, 1995r., klima: manual.

Klima nabita, sprawdzali w serwisie ciśnienie.

Sprzęgło załącza się i rozłącza w cyklach kilku sekundowych.
    Po dłuższym czasie takiego rozłączania się i załączania sprzęgiełko przestaje się załączać.
    Pomaga stuknięcie w sprzęgiełko – ale potem znowu się rozłącza i nie trzyma.

Czujniki:
    - presostat sprawny (na zmostkowanym dzieje się to samo – czyli co chwila się rozłącza),
    - czujnik niskiego ciśnienia – czy jest podłączony czy rozłączony, i tak sprzęgło raz załącza a raz nie (ale nie mostkowałem tego czujnika, bo ma trzy piny i nie wiem które złączyć).
    - czujnik termiczny sprężarki – podłączałem zasilanie z jego pominięciem – i też sprzęgło co chwila się rozłącza,

Jeżeli podłączam napięcie (plus) bezpośrednio z akumulatora – czy to przez termik, czy to bezpośrednio do elektro-sprzęgła, wszystko jest ok., czyli sprzęgło się nie rozłącza, chodzi cały czas a klimatyzacja pracuje wydajnie.

O co tu chodzi?

0 1
  • #2 03 Lip 2008 13:59
    cali81
    Poziom 11  

Więc masz sprzęgło na sprężarce do wymiany bo jeżeli po którymś razie Ci się wyłączy by załączyć się powtórnie i napięcie do niego dochodzi a jego uruchomienie następuje po jego lekkim wstrząsie to nie pozostaje nic innego.

1