Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung CW-21Z453N(R) Pulsują wymiary obrazu

anzurit 03 Jul 2008 16:07 2892 6
    anzurit
    Level 12  
    Witam!
    TV z kineskopem typu Slim. Usterka jest taka że obraz „puchnie” tzn. rozszerza się i zmniejsza w pionie i poziomie aż do momentu gdy ekran jest jasny lub ciemny i nie ma treści obrazu. W czasie gdy tak obraz puchnie trzeszczy w trafie WN. Nieraz na chwilę wróci do normalnej wielkości i tak w kółko. Napięcie anodowe kineskopu zmienia się od 23 do 24 kV , z zasilacza napięcia nie zmieniają się. Wszystkie kondensatory w szerokości sprawdzone , trafo WN (FQH21A002)podstawione nowe oryginalne , tranzystor FOP630 podstawiłem IRF630. Impulsy na tranz. HOT J6810A są dobre i nie zmieniają się. Podstawka kineskopu podstawiona.
    Może to wina cewek kineskopu? Nie wiem co dalej. Może ktoś miał podobną usterkę. Proszę o pomoc.
    Klimat
    Level 20  
    Piszesz, że wszystkie kondensatory w szerokości sprawdzone, ja radziłbym je wymienić.
    anzurit
    Level 12  
    Podstawiłem kondesatory i bez zmian
    lisek
    Service technician RTV
    Masz schemat może coś wyniuchasz Fragment schematu. [Mirek Z.]
    -co ze sterowaniem Hota (oscylogram baza / kolektor)
    -co z elementami na G2
  • Helpful post
    rusiek
    Level 15  
    Pisałem w poście który został usunięty, że możliwy jest słaby kontakt anody w kineskopie.

Nie tylko o tym. ;) [Mirek Z.]
    Mirek Z usunął mój post dlatego, że wspomniałem o transformatorze, który został wymieniony, mimo, że wskazywałem na drugą możliwość. Pracuję w zawodzie tyle lat, że niewiele rzeczy może mnie zdziwić, nawet drugi tak samo uszkodzony transformator, a objawy były jednoznaczne i wskazywały na niewydolność prądową WN.
    anzurit
    Level 12  
    Witam.
    Przerw na druku nie było , napięcia na wyjściu trafa nie pulsowały.
    Podstawiłem drugi kineskop i jest OK! Słuszna była porada kolegi "rusiek" - słaby kontakt anody w kineskopie !
    Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
    Zamykam temat.