Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CW-21Z453N(R) Pulsują wymiary obrazu

03 Lip 2008 16:07 2817 6
  • Poziom 12  
    Witam!
    TV z kineskopem typu Slim. Usterka jest taka że obraz „puchnie” tzn. rozszerza się i zmniejsza w pionie i poziomie aż do momentu gdy ekran jest jasny lub ciemny i nie ma treści obrazu. W czasie gdy tak obraz puchnie trzeszczy w trafie WN. Nieraz na chwilę wróci do normalnej wielkości i tak w kółko. Napięcie anodowe kineskopu zmienia się od 23 do 24 kV , z zasilacza napięcia nie zmieniają się. Wszystkie kondensatory w szerokości sprawdzone , trafo WN (FQH21A002)podstawione nowe oryginalne , tranzystor FOP630 podstawiłem IRF630. Impulsy na tranz. HOT J6810A są dobre i nie zmieniają się. Podstawka kineskopu podstawiona.
    Może to wina cewek kineskopu? Nie wiem co dalej. Może ktoś miał podobną usterkę. Proszę o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    Piszesz, że wszystkie kondensatory w szerokości sprawdzone, ja radziłbym je wymienić.
  • Poziom 12  
    Podstawiłem kondesatory i bez zmian
  • Poziom 16  
    Witaj. A czy pulsuje cały czas czy okresami , zimne luty i scieżki sprawdzone ?. A czy inne napięcia z trafopowielacza też pulsują , a hot podmieniony.
  • Spec od monitorów
    Masz schemat może coś wyniuchasz Fragment schematu. [Mirek Z.]
    -co ze sterowaniem Hota (oscylogram baza / kolektor)
    -co z elementami na G2
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Pisałem w poście który został usunięty, że możliwy jest słaby kontakt anody w kineskopie.

Nie tylko o tym. ;) [Mirek Z.]
    Mirek Z usunął mój post dlatego, że wspomniałem o transformatorze, który został wymieniony, mimo, że wskazywałem na drugą możliwość. Pracuję w zawodzie tyle lat, że niewiele rzeczy może mnie zdziwić, nawet drugi tak samo uszkodzony transformator, a objawy były jednoznaczne i wskazywały na niewydolność prądową WN.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Przerw na druku nie było , napięcia na wyjściu trafa nie pulsowały.
    Podstawiłem drugi kineskop i jest OK! Słuszna była porada kolegi "rusiek" - słaby kontakt anody w kineskopie !
    Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
    Zamykam temat.