Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

hp610 test drukarki

benek111 14 Feb 2004 20:21 1788 16
    benek111
    Level 17  
    po kazdym wydruku dokumentu drukuje test drukarki ( bez konca ) trzeba ja wylaczac przed nastepnym wydrukiem, coz to moze byc ?? czy mozna ja jakos zresetowac ?????
    benek111
    Level 17  
    no coz nikt chyba nie mial takiego przypadku , powiem jescze ze drukarka przyszla tak z serwisu auto, jak byla nowa zaczela wariowac migaly obie diody , byla na gwarancji wiec poszla do serwisu HP, zobaczyli i stwierdzili po 2tyg ze to tusze uszkodzone i oddali , powiedzieli zeby nowe sobie kupic, ale nie podobalo mi sie takie zalatwienie sprawy zaczalem drazyc i ..... okazolo sie ze na tusze tez jest gwarancja , wrocilem spowrotem do serwisu opier... kogo trzeba i dostalem nowe tusze , myslalem ze to juz koniec przygod ale okazalo sie ze teraz drukuje ten cholerny test po kadzym wydrukowanym dokumencie, byla mi bardzo potrzebna do wydruku dokumentow wiec to olalem , ale teraz po 4 latach cos mnie tchnelo ze moze przydaloby sie ja zrobic , pytalem o jakies tryby serwisowe czy reset bo moze glaby cos testowaly i zapomnialy przestawic spowrotem ????
    mbsrz

Level 13  
    może przycisk na panelu się zaciął albo co?
    benek111
    Level 17  
    tak , tylko ze na panelu nie ma przycisku ktory powoduje wydruk testu, test mozna wydrukowac z programu serwisowego drukarki
    dziubann
    Level 13  
    zwarcie na dolnym przycisku!
    roy_
    Level 16  
    mozna wydrukowac strone testowa - trzymajac dlugo przycisk power .
    Jarema
    User under supervision
    Przy pomocy przycisków panelu można wydrukować 2 testy :).
    benek111
    Level 17  
    dzieki za odpowiedzi !!! sprawdze , zaskoczyliscie mnie powiem szczerze, tak sie zastanawiam nad tym zwarciem na dolnym przycisku bo drukarka reaguje na niego normalnie tzn. zalacza sie i wylacza ale sprawdze
    Jarema
    User under supervision
    Możliwe, że zwarty masz górny a nie dolny przycisk, ten od wciągania papieru .
    kosmita
    VIP Meritorious for electroda.pl
    taka informacja za pomoca przyciskow panelu mozna wydrukowac 6 roznych testow (z testem dysz kalamaza wlacznie)

pozdrawiam
    benek111
    Level 17  
    dzieki Panowie !! hp dziala
    pozdr
    cymbi
    Level 27  
    a jak te testy inne wydrukować ?? prócz tego demo ?? Ma ktoś do niej program serwisowy?
    kosmita
    wciskasz power i trzymajac go naciskasz przycisk resume.. potestuj do 11 razy (z tego co pamietam to jest przy 4, 5, 7, 8 10 i 11) drukuje nawet zawartosc pamieci NVRAM i jak masz mape pamieci to baaardzo duzo mozesz sie dowiedziec.. jeszcze jedno przy otwartej pokrywie nacisnij przycisk resume 3 razy to drukarka bedzie sie zachowywala jak bys zamknol pokrywe a ty masz ja otwarta i mozesz patrzec i ogladac...

pozdrawiam
    benek111
    Level 17  
    Panowie !! truje moze ale dlugo sie nie nacieszylem, HP drukowala pieknie przez 2 dni , teraz mam dla odmiany cos takiego : wysylamy plik , drukarka wciaga kartke az do czujnika paieru i staje , zaczyna migac dioda gorna tak jak przy braku paieru ale naciskanie na tem guzik nic nie daje , drukarka daje sie wylaczyc na guziku wypluwa paier , kazda nastepna proba przeslania pliku konczy sie miganiem dziody gornej bez proby zassania kartki . Co z tym zroboic - oprocz kupna nowej drukarki czega nie moge zrobic bo mam programy dosowe a nowe drukarki pod dosem nic nie wydrukuja i do tego maja USB tylko ?
    kosmita
    moim zdaniem uszkodzil ci sie kalamaz... bylo juz o tym kilkanascie razy na forum.. a testy wewnetrzne sie drukuja??
    benek111
    Level 17  
    chlopie !! od tuszy to zaczolem , poza tym jak sa kartrige zwalone to migaja dwie diody na przemian - bylo o tym na forum , poczytaj - zadne klawisze n ie sa zwarte tym razem bo wystarczy wypiac tasme i dalej to samo . Dodam ze drukarka zaciaga papier tylko raz potem caly czas odrazu po wyslaniu pliku wywala blad. Zeby znowu zaciagnela trzeba resetowac system, oczywiscie sterowniki zainstalowane byly jescze raz syst ok , na innych drukarkach dziala. testy tez nie dzialaja

ps. jestem wkurzony , sorry !! ale mam duzo papierow do wydrukowania a hp lezy , mam programy ksiegowy i magazynawy pod dosa a te nowe szajsowate drukarki nie chodza pod dosem a pozatym maja USB a progsy nie obsuguja tego portu
    kosmita
    benek111 wrote:

te nowe szajsowate drukarki nie chodza pod dosem a pozatym maja USB a progsy nie obsuguja tego portu

wpisz w googlech "dosprn"
    znajdzie ci program ktory wysyla wydruk dosowy do dowolnej drukarki przez sterownik (obsloguje iso latin II) i kody epsona fx (czyli to co powinien i sam tworzy obraz wydruku a nie przekierowuje wydruk na inny port)
    sposob na programy dosowe i nowe drukarki zastosowalem go w kilku aptekach ktore nie chca lub nie moga kupic wrsji windowsowej kamsoftu.. do tej pory mam z nimi spokuj moze to ci pomoze.. .aha program niezarejestrowany prosi przed wydrukiem o klikniecie ok ale to chyba nie problem i poprawnie obsluguje przechwytywanie portu tylko pod win 98 95 me w xp tzeba uzyc programu ktory zrzuca zawartosc wydruku na lpt do pliku

pozdrawiam