Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monoblock Astra + Hotbird

bartolini69 03 Lip 2008 18:30 13686 10
  • #1 03 Lip 2008 18:30
    bartolini69
    Poziom 9  

Dziś kupiłem Monoblock Gold Edition i chciałem sobie zrobić tak aby odbierało mi Astre i HB. Na starym konwerterze (zwykły) miałem hotbirda. podłączyłem monoblocka i dalej miałem HB. Zacząłem ruszać talerzem i znalazłem astre, ale HB już nie było . Później powtórka z rozrywki tyle ze na odwrót. Nie wiecie o co może latać ? Mam SkyStar 2. Teraz mam ustawioną astre i chciałbym żeby taka jakość została, tylko nie wiem jak ustawić Hb żeby były obydwie, pomozcie :)

Regulamin pkt 11.2 zx

0 10
  • Pomocny post
    #2 03 Lip 2008 18:46
    krzycho123
    Poziom 31  

Masz dobrze ustawione DISEQ ? Rozumiem że masz dobrze zainstalowany konwerter wględem paraboli i uchwytu . Jeśli ustwisz dobrze porty w diseq i masz dobrze osadzony to jak załapiesz jedną sat to drugą musisz mieć na 100% .

0
  • #3 03 Lip 2008 18:54
    bartolini69
    Poziom 9  

to jak te diseqi ustawic w progdvb ?

0
  • Pomocny post
    #4 03 Lip 2008 19:00
    tenap
    Spec od TV

Dla Monoblocka Gold Edition antenę musisz mieć ustawioną na Hot Birda.
    Diseq ustawiasz: port A - Hot Bird, port B - Astra.
    Nie wszystkie tunery współpracują z monoblokami, np. Skymax 771 z oryginalnym oprogramowaniem nie współpracuje z Monoblockiem Gold Edition.

0
  • #5 03 Lip 2008 19:15
    pajo21
    Poziom 35  

tenap napisał:
    Dla Monoblocka Gold Edition antenę musisz mieć ustawioną na Hot Birda.

Nie koniecznie.Antena może być skierowana na Astrę a HB będzie odbierany z zeza.
    tenap napisał:

Diseq ustawiasz: port A - Hot Bird, port B - Astra.

W monoblockach Astra jest na porcie A czyli odwrotnie jak podajesz.

0
  • #6 03 Lip 2008 19:37
    bartolini69
    Poziom 9  

no mam ustawione tak jak trzeba i dalej nie działa :P może moc sygnalu HB mam 59 -60 moze trzeba poruszac ?

0
  • #7 03 Lip 2008 20:13
    Doominus
    Poziom 34  

Ustaw najpierw dokładnie antenę na HB przy użyciu starego konwertera. Potem zainstaluj poprawnie monoblock i zacznij się "bawić" ustawieniami tunera.

0
  • Pomocny post
    #8 03 Lip 2008 21:06
    LeDy
    Poziom 43  

bartolini69 napisał:
    Dziś kupiłem Monoblock Gold Edition i chciałem sobie zrobić tak aby odbierało mi Astre i HB. Na starym konwerterze (zwykły) miałem hotbirda. podłączyłem monoblocka i dalej miałem HB. Zaczołem ruszac talerzem

Ustaw tak jak miałeś na początku na starym konwerterze. Potem włóż monoblocka prawym konwerterwm w uchwyt patrząc przed talerzem. Zez zostaje wtedy z lewej strony i odbiera Astrę. Jak odbierze ci Hotbirda to w menu zmień ustawienie DiSEq dla Astry.

0
  • #9 03 Lip 2008 21:09
    bartolini69
    Poziom 9  

ok dzięki :) jutro bede probowal :)

0
  • #11 04 Lip 2008 09:45
    bartolini69
    Poziom 9  

tak jest własnie u mnie jak na tym zdjeciu

Edit :P
    Ustawiłem najpierw HB i jest astra dzięki wielkie :) ale :P to oprogramowanie z Technisat co jest do wyszukiwania satelit jest do bani :P i jak włącze proga bez tego programu to działa mi np Polsat 2 a jak chce przełączyć na Astre to nie działa już i musze jeszcze raz włączyć Proga wiecie o co loto ?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo