Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki router polecacie (ADSL, WiFi, neo)?

03 Lip 2008 19:25 2452 4
  • Poziom 9  
    Witam,
    chcę zmienić router, mam takiego No Name z Allegro, który już swoje odsłużył poza tym zasięg WiFi jest dosyć kiepski a na tym mi zależy. Przekopuje się przez to forum i ciężko znaleźć konkretną odpowiedź, więc postanowiłem się zapytać czego używacie? Jak wspomniałem wcześniej zależy mi dobrym zasięgu WiFi i stabilności, dobrze żeby cena nie była większa niż 200zł. Opcje automatycznego restartu mile widziane, przydzielanie adresów po mac'u już nie koniecznie. Router będzie obsługiwał neo, dwa-trzy kompy via WiFi i jeden "po kablu". Dobrze żeby wbudowany modem ADSL był dobrej jakości bo Line Attenuation i Noise Margin mam ledwie w normie.
  • Poziom 15  
    Ja mam NETGEAR DG834G i jestem z niego bardzo zadowolony...
    Miałem D-Linka i się wysypał, Pentagram to tragedia (no name w "markowej" obudowie), a LINKSYS nie ma opcji podtrzymania połączenia i się rozłacza co jakiś czas i czekasz 1-2 min. na połączenie
  • Poziom 18  
    Miałem D-Linka dwl-g604t, na fabrycznym sofcie spisywał się raczej kiepsko (zwiechy, resety, rozłączanie wifi).
    Wymienilem w nim oprogramowanie na "routertech.org v2.3 by darkwolf" i działa(ł) wręcz cudownie.
    w tym mialem możliwość ustawienia automatycznego resetu co ustalony okres czasu, 'dopalenia' nieco mocy wifi, tcl/tck - czyli własne skrypty i co sobie zażyczysz. Co do stabilności to najwyższy uptime, ktory udalo mi sie zaobserwować to bylo ok 130h a i wyzszy by byl gdyby nie to ze czasem ojcu spadal transfer (jak sciagalem sobie cos) i odlaczal zasilanie na chwile....

Na chwilę obecną mam D-Linka g624t (bebechy praktycznie te same co w g604t, nieco inny design zewnetrzny, jeszcze na gwarancji wiec nie bawilem sie oprogramowaniem)
    co do obciążenia to przez wifi łączą się 2-3 komputery, po kablu jest podlaczony komputer, drukarka i drugi router +2 komputery(w sumie ok 8 urządzeń).

Jeśli masz czas na poszukiwania to podobno swietny jest Linksys WAG 354g ktory kosztuje ponad 300zł (nie mylić z wag 54g) ale trudno go dostać (jedyny router linksysa ktory znalazlem z demontowalna antena, mozna wgrać do niego alternatywne firmware)
  • Poziom 22  
    Polecam linksys wag200 po skonfigurowaniu urządzenia zapominasz że masz jakikolwiek router, nic sie nie rozłącza samoczynnie trzeba odpowiednio tylko skonfigurować. Co najważniejsze nie zawiesza się przy większym obciążeniu (p2p) tak jak tanie "routery" dlinki tez odradzam (etap delinków dawno mam za sobą nie da sie z tego korzysta bez tresowo).
  • Poziom 18  
    @benchmarek - zgodze sie, dlinki na fabrycznym sofcie (sczcegolnie starsze wersje softu) to tragedia -ale po wymianie na najnowszy lub modyfikowany to tez prawie da sie zapomniec o istnieniu routera (chwalę *sprzęt* dlinka, nie soft w routerach).
    emule nie pamietam jak dzialalo ale torrenty bez zarzutu chodzą...
    zaobserwowalem tylko jeden sposob na zawieszenie (podczas fałszowania głosów w konkursie z zabezpieczeniem cookie i IP co chwila rozlaczalem i łączyłem ponownie router - po ok godzinie "ćwiczenia" wieszal sie)